Mobilne centrum testowe w Kaliszu

Autor: Wielkopolski UW /Tomasz Stube 2020-05-15 09:22:00

Kalisz to druga po Krotoszynie lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, w której uruchomiono mobilne centrum diagnostyczne. Dziś pierwsze 160 osób mogło przebadać się na obecność koronawirusa. Badania prowadzone będą do piątku na parkingu przed kaliskim stadionem.

Mobilne centrum testowe w Kaliszu powstało dzięki wysiłkom żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz inspekcji sanitarnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Zgodnie z założeniami punkt drive-thru będzie mógł przebadać w sumie 750 osób. Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku pozytywnego wyniku testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu.

Punkt poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych. W aucie mogą przebywać dwie osoby, od których będą pobrane wymazy. Centrum diagnostyczne podzielono na strefy: rejestracji, poboru prób, odpoczynku i odkażania. Koordynacji projektu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej w skali województwa podjął się wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Kalisz to druga po Krotoszynie lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego, w której uruchomiono mobilne centrum diagnostyczne.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u