Nowa linia autobusowa w Drawsku

Autor: Zachodniopomorski UW 2020-07-02 08:32:44

Wicewojewoda Marek Subocz podpisał dziś ze starostą drawskim Stanisławem Cybulą umowę na dopłatę w roku 2020 do nowej linii autobusowej w powiecie drawskim. Środki pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

W myśl przepisów ustawy o Funduszu, samorządy, które przystąpiły do programu, otrzymują od 1 kwietnia 2020 roku do końca br. 3 zł dopłaty do wozokilometra dla każdej nowo uruchomionej linii autobusowej.
- Fundusz to narzędzie, które zapobiega wykluczeniu komunikacyjnemu małych miejscowości – podkreśla wicewojewoda Marek Subocz – To lokalne władze samorządowe podejmują decyzję o tym, gdzie transport autobusowy jest konieczny, a rząd wspiera ich, dopłacając do uruchomionych połączeń.

Dzięki dofinansowaniu w powiecie drawskim zostanie uruchomiona linia w gminie Złocieniec. Autobus będzie kursował między miejscowościami: Nowe Worowo, Kluczewo, Bolegorzyn, Warniłęg i Cieszyno. Łączna długość tej linii komunikacyjnej to 49 km.

W województwie zachodniopomorskim środki z Funduszu w drugim naborze za 2020 rok w łącznej kwocie 917 tys. zł uzyskało 8 samorządów: 3 powiaty i 5 gmin. Odtworzonych zostanie kolejnych 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 476 km.
O wynikach naboru pisaliśmy tu: www.szczecin.uw.gov.pl/

© 2018 Super-Polska.pl stat4u