Sztandar dla brygady

Autor: Świętokrzyski UW 2020-08-20 09:37:17

Świętokrzyscy terytorialsi otrzymali sztandar. W uroczystości wręczenia wojskowego symbolu sławy i tradycji wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Tekst aktu ufundowania sztandaru dla 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odczytał wojewoda. „Sztandar jest widocznym znakiem Państwa Polskiego. Jest symbolem najwyższych wartości ducha i ciała, których Polska wymaga od swoich obywateli. Sztandar wojskowy spaja najwyższe wartości żołnierza i nadaje służbie wojskowej najgłębszy obywatelski i patriotyczny wymiar” – napisano w dokumencie.

Chrzestnymi sztandaru, ufundowanego przez społeczeństwo województwa świętokrzyskiego, byli naczelnik kieleckiej delegatury IPN oraz marszałek województwa. Zaproszeni na uroczystość goście wbili symboliczne gwoździe w drzewce sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

To dla was wiekopomna chwila. Sztandar otrzymujecie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Staje się on czytelnym znakiem dla wszystkich, że zawarliście pewien związek ze swoją jednostką. Sztandar ten skupi na sobie wasze serca oraz dobre myśli i będzie z wami do końca, na dobre i na złe – mówił do żołnierzy wojewoda Zbigniew Koniusz, przewodniczący społecznego komitetu ufundowania sztandaru dla świętokrzyskiej brygady.

Uroczystość, zorganizowana na kieleckim Placu Wolności w ramach obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej, zakończyła defilada terytorialsów z dumą prezentujących swój sztandar.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u