Otwarcie nowej siedziby szpitala MSWiA w Kielcach

Autor: MSWiA 2021-03-03 09:16:25

Dzisiaj (2 marca br.) otwarto nową siedzibę szpitala MSWiA w Kielcach. – Na zdrowotnej mapie Polski pojawia się miejsce, w którym pacjenci będą mogli otrzymać specjalistyczną pomoc, w placówce spełniającej najnowocześniejsze standardy medyczne – napisał wiceminister Błażej Poboży w liście z tej okazji.

Nowoczesna opieka zdrowotna to jeden z fundamentów sprawnie działającego państwa. Jak istotną rolę odgrywa, pokazał ostatni rok, który na całym świecie upłynął pod znakiem walki z pandemią koronawirusa

– podkreślił wiceminister Błażej Poboży w liście do pracowników szpitala.

Nowy szpital MSWiA w Kielcach będzie w zakresie realizowanych procedur medycznych najnowocześniejszą placówką w województwie świętokrzyskim. Całościowy koszt budowy nowego szpitala wraz z pierwszym wyposażeniem to kwota 86 mln zł.

Z pewnością nowoczesna infrastruktura oraz wyposażenie placówki będzie służyć nie tylko pacjentom, ale poprawi też warunki pracy personelu szpitala

– podkreślił w liście wiceminister Błażej Poboży.

Szpital został zaprojektowany na 148 łóżek z blokiem operacyjnym, oddziałem intensywnej terapii, oddziałem wewnętrznym, chirurgicznym, ortopedycznym, chirurgii szczękowo-twarzowej, urologii, pełną diagnostyką obrazową i laboratoryjną.

Mimo że szpital został zaprojektowany jako wielooddziałowy, w czasie epidemii COVID-19 może również odegrać istotną rolę dla pacjentów z koronawirusem. Z tego powodu na szybsze dokończenie budowy obiektu zostały wygospodarowane dodatkowe środki.

Szpital oprócz chirurgii klasycznej będzie się specjalizować w zabiegach małoinwazyjnych, laparoskopowej chirurgii przewodu pokarmowego, chirurgii bariatrycznej i w laparoskopowych operacjach przepuklin brzusznych. Tego rodzaju zabiegi operacyjne są bezpieczne dla pacjenta i skracają jego pobyt w szpitalu.

Specjaliści ze szpitala MSWiA w Kielcach od dwóch lat wykonują zabiegi nieinwazyjnych, endoskopowych operacji kręgosłupa. W nowym szpitalu zakres tych zabiegów zostanie poszerzony. Będą również wykonywane rekonstrukcje i skomplikowane operacje w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, w oparciu o skaner i drukarkę 3D.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u