MDK 5 z Bydgoszczy na Mistrzostwach Europy w Rimini

Miesiące przygotowań, treningów i zaangażowania tancerzy Studio Dance Stylers MDK 5 nie poszły na marne. Mistrzostwa Europy Hip Hop w Rimini możemy uznać za bardzo udane dla naszych tancerzy.
Piękna hala, tysiące tancerzy i znakomita oprawa zawodów sprawiła, że zawodnicy dali się ponieść muzyce i gładko przechodzili do kolejnych rund. Pierwszy dzień zakończył się dwoma finałami, zarówno Michał Szmelc jak i Anita Kozanecka wywalczyli sobie miejsca w finale. Radość ogromna, doping i barw flag biało-czerwonych wspierały ich z trybun. Ostatecznie na 120 startujących, Anitka zajęła miejsce czwarte, Michał miejsce szóst a Patrycja Weber miejsce 61. Tego samego dnia, po południu, do konkurencji stanęły również duety juniorskie, które debiutowały na Mistrzostwach Europy. W tej konkurencji walczyło aż 106 duetów z całej Europy, ostatecznie nasi tancerze zajęli: 23 miejsce Michalina i Zuzanna Kipczak i 33 miejsce Kasia Mudło i Damian Manikowski.

Drugi dzień, to między innymi start duetów dzieci do lat 11, oraz preeliminacje i pierwsze rundy solistów juniorów i solistek seniorek. Natalia Wierzbicka już po raz kolejny miała okazję walczyć wśród tancerzy z całej Europy, natomiast Damian Manikowski debiutował na tak dużej imprezie. Stres, trema i ogromne zdenerwowanie udzieliło się zarówno tancerzom jak i trenerowi. Na szczęście tancerze poradzili sobie znakomicie i wywalczyli sobie awans do 1/8 finału. Duet do lat 11, Anita i Patrycja, które miały okazję walczyć w Mistrzostwach Europy w zeszłym roku spokojne i skupione przechodziły do kolejnych rund. Po rundzie półfinałowej emocje sięgnęły zenitu, kiedy to okazało się, że o finał dziewczyny muszą walczyć w dogrywce. Udało się, duet rewelacyjnie zaprezentował się w finale, uzyskując 5 miejsce wśród 75 startujących.

Sobota i niedziela to najcięższe dni dla naszych formacji i mini formacji. Debiut na tak dużej imprezie tanecznej wywołał u tancerzy ogromne emocje i stres. Sama liczba startujących formacji (28) oraz mini formacji seniorskich (46) i juniorskich (43) była imponująca, do tego poziom odtańczonych choreografii sprawił że, czuliśmy zaszczyt i ogromną radość z możliwości prezentacji wśród tylu ekip z całej Europy. Ostatecznie formacja SPID miejsce 16, mini formacja seniorska - 19, a mini juniorska - 25.