Wielkie emocje podczas pierwszego etapu 71. Tour de Pologne

Jauheni Hutarowicz (AG2R) wygrał pierwszy etap 71. Tour de Pologne i zdobył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Najaktywniejszym Polakiem był Maciej Paterski, który uciekał niemal przez cały wyścig, ostatecznie zajął jednak 35 miejsce. Grzegorz Stępniak z grupy CCC Polsat Polkowice zajął 11. miejsce, a Rafał Majka 24.
Tour de Pologne to nie tylko wyścig zawodowych kolarzy, ale także bogaty program dla dzieci i amatorów. Z myślą o nich zorganizowano Nutella Mini Tour de Pologne – czyli wyścig dla adeptów kolarstwa odbywający się na fragmencie trasy dorosłego Tour de Pologne.

W niedzielę (3 sierpnia) kolarze wystartowali z symbolicznego miejsca – spod historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Do naszego miasta kolarze wjechali od strony Unisławia, a do mety dotarli m.in. po trzykrotnym pokonaniu liczącej ponad 7 km pętli. W Bydgoszczy zlokalizowano także lotną premię – na końcu trasy Uniwersyteckiej (przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego). W sumie trasa po Bydgoszczy liczyła ok. 40 km, a cały etap z Gdańska nad Brdę 226 km.