Poznańska zawodniczka Mistrzynią Świata

Przepięknie zakończyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w kajakarstwie dla zawodniczki poznańskiej Warty Eweliny Wojnarowskiej, która wczoraj wspólnie z Karoliną Nają, Edytą Dzieniszewską i Martą Walczykiewicz wywalczyły mistrzowski tytuł. Przypomnijmy, że mistrzostwa przez ostatnie 4 dni odbywały się w Moskwie. Polki nie dały szans rywalkom zwyciężając pewnie (o ponad sekundę) w konkurencji K1 4x200m z Rosjankami i Białorusinkami.
Oprócz złotego medalu w sztafecie Ewelina zajęła także 7 miejsce w konkurencji indywidualnej - K1 500m (wygrała Węgierka przed reprezentantką Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki).

W finale A C1 1000m na piątej pozycji do mety dopłynął kanadyjkarz poznańskiej Warty Tomasz Kaczor - wygrał Sebastian Brendel (Niemcy) przed Martinem Fuksem (Czechy) i Attilą Vajdą (Węgry).

7 miejsce w wyścigu na 5000 metrów zajął zawodnik Posnanii Poznań Marcin Grzybowski. Po zaciętej walce od początku do końca Marcinowi zabrakło do medalu 45 sekund. Wygrał Sebastian Brendel (Niemcy) przed Attila Vajdą (Węgry) i Pavlem Petrovem (Rosja).

W klasyfikacji medalowej Polska ostatecznie uplasowała się na 9 miejscu zdobywając razem 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Wygrały Węgry przed Rosją i Niemcami.

Srebrny medal - K1 200m - Marta Walczykiewicz

Srebrny medal - K4 500m - Marta Walczykiewicz, Edyta Dzeniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk

Brązowy medal - K2 500m popłynęła Karolina Naja i Beata Mikołajczyk.