Bydgoszczanin wicemistrzem Europy

Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy Paweł Wojciechowski zdobył srebrny medal na rozgrywanych w Zurychu mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. – To srebro jest dla mnie jak złoto – podkreślał tuż po zakończeniu rywalizacji Wojciechowski.
Tyczkarz Zawiszy w 2011 r. w Daegu wywalczył złoto mistrzostw świata. Po tej imprezie rozpoczął się jednak okres, o którym zapewne zawodnik chciałby jak najszybciej zapomnieć, a srebrny medal zdobyty w Zurychu z pewnością w wymazaniu złych wspomnień bardzo mu pomoże. Wojciechowski przez półtora roku zmagał się z kontuzjami. Do normalnych treningów wrócił dopiero przed 10 miesiącami.

W Zurychu bydgoszczanin skoczył 5,70. Lepszy od niego był jedynie rekordzista świata, Francuz Renaud Lavillenie, który pokonał 5,90. Wojciechowski swój sukces zadedykował zmagającej się z chorobą babci.

Wyniki pozostałych bydgoszczan startujący w ME w Zurychu: Iga Baumgart biegła w eliminacjach w sztafecie 4x400 – sztafeta w finale (już bez bydgoszczanki) uplasowała się na piątym miejscu; Dariusz Kuć w sztafecie 4x100 – szóste miejsce, Marcin Lewandowski – piąty w finale 800 m.