Podżorski najlepszy w Zakopanem

Łukasz Podżorski z Klubu Sportowego w Wiśle wygrał VIII Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oddał skoki na 128,5 i 126 metrów. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała skacząc odpowiednio 125,0 i 129,0 m, a na a na trzecim miejscu ex aequo: Przemysław Kantyka 126,0 i 127,5 m oraz Adam Ruda 124,5 i 129,0 m.
Wszyscy zawodnicy są z kadry juniorskiej prowadzonej przez Roberta Mateję. Pełna lista wyników: http://www.skokipolska.pl/2014/09/13/lukasz-podzorski-triumfuje-w-viii-pucharze-solidarnosci-w-zakopanem/

- Dwa lata temu Puchar Solidarności zdobył Kamil Stoch i kim jest dzisiaj? Mistrzem olimpijskim - powiedział wręczając zwycięzcom nagrody Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność". Wierzę, że przed dzisiejszym zwycięzcą otwiera się taka sama przyszłość.

Podczas VIII turnieju pierwszy raz rozegrano zawody w kombinacji norweskiej, którą wygrał Mateusz Wantulok. Drugie miejsce zajął Marcin Budz, który podium wywalczył po znakomitym biegu, a trzeci był Jan Łowisz.