W lubelskim Budżecie Obywatelskim zagłosowało ponad 14 tys. mieszkańców

Autor: źródło-UM Lublin 2014-10-02 09:40:47
Każda osoba mieszkająca w Lublinie powyżej 16 roku życia do 7 października może zagłosować na 3 duże oraz 5 małych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Zagłosować można w jednym z prawie 50 punktów do głosowania, zlokalizowanych na terenie całego miasta. Wśród nich są Biura Obsługi Mieszkańców, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, szkoły oraz siedziby rad dzielnic. W każdym punkcie znajdują się karty do głosowania (można je także pobrać ze strony www.obywatelski.lublin.eu), katalog z opisem projektów oraz urna, do której należy wrzucić swój głos. W większości miejsc jest także osoba, która pomoże i odpowie na pytania mieszkańców. Zagłosować na wybrane projekty można także za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.obywatelski.lublin.eu oraz aplikacji na urządzenia mobilne z systemami Android oraz Windows Phone. Aplikacje te zostały przygotowane dzięki współpracy ze Związkiem Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych
Po tygodniu od rozpoczęcia głosowania, na projekty Budżetu Obywatelskiego swój głos - w postaci elektronicznej, oddało ponad 14 tysięcy osób. Mieszkańcy oddali łącznie ponad 60 tysięcy głosów na poszczególne projekty.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie Budżetem Obywatelskim, ponieważ pokazuje chęć włączenia się lublinian w decydowanie o najbliższym otoczeniu. To podsumowanie podejmowanych od 4 lat działań w zakresie dialogu obywatelskiego, które teraz odnoszą skutek i spotykają się z przychylnością mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wiele osób, które zgłosiły swoje projekty, włączyło się w akcję promocji głosowania w Budżecie Obywatelskim. Z własnej inicjatywy, i za własne środki, osoby te przygotowały ulotki, plakaty i strony internetowe o swoich projektach.

- Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem aktywności oraz pomysłowości mieszkańców i mieszkanek Lublina w zakresie promocji swoich projektów oraz samego głosowania. Co dzień jesteśmy informowani o nowych ulotkach, plakatach, akcjach w mediach społecznościowych oraz koalicjach budowanych na potrzeby promocji kilku projektów jednocześnie – mówi Piotr Choroś z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, koordynator Budżetu Obywatelskiego.

Jednocześnie informujemy, że najczęściej popełnianym błędem w trakcie głosowania tradycyjnego jest nieczytelne wypełnienie karty, brak danych osoby głosującej takich jak adres lub podpis. Te głosy ze względów formalnych muszą zostać zakwalifikowane jako nieważne. W związku z tym zwracamy uwagę wszystkim głosującym, aby uważnie zapoznali się z zasadami głosowania i czytelnie wypełniali karty.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u