Najlepsi gdańscy pracownicy służby zdrowia otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska

Autor: źródło - UM Gdańsk 2014-10-29 23:04:41
Czworo pracowników gdańskiej służby zdrowia otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za służbę na rzecz pacjentów. Nagroda główna – 15 tys. zł trafiła w tym roku do ortopedy - Tomasza Mazurka. Nagrody dla najlepszych gdańskich lekarzy i pielęgniarek zostały przyznane po raz szósty.
Główną ideą „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej służby zdrowia” jest promowanie osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami. Nagroda jest okazją do wyróżnienia najbardziej oddanych pracowników służby zdrowia i wyrażenia uznania władz Gdańska przedstawicielom zawodów medycznych oraz skutecznym realizatorom programów profilaktycznych. Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska ds. rozpatrywania wniosków o przyznanie Nagrody, oceniła 14 wniosków i wytypowała 4 kandydatów VI edycji nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Nagrodę finansową w wysokości 15 000 złotych otrzymała jedna osoba, a trzy osoby otrzymały nagrody w wysokości 5 000 złotych. Prezydent Gdańska przyznał także wyróżnienie pozafinansowe dla osób zarządzających służbą zdrowia w naszym mieście. - Co prawda samorząd na poziomie miasta nie odpowiada za służbę zdrowia, ale uważam, że wkład lekarzy i pielęgniarek w samopoczucie i zdrowie naszych mieszkańców są tak ogromne, że warto ich nagradzać i dziękować im za pracę – podkreślał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podczas gali. – Laureaci tej nagrody to osoby nieprzeciętne, których postawa jest godna naśladowania.

Laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska to w tym roku:

Nagroda główna w wysokości 15.000 zł: Tomasz Mazurek – rekomendowany przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o. o w Gdańsku gdzie pracuje obecnie.

Lekarz - Doktor Habilitowany Nauk Medycznych, II st. Specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest animatorem życia ortopedycznego w naszym regionie organizując swoją aktywność w Pomorskim Oddziale Pomorskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Zaangażowany w postęp rozwiązań operacyjnych w ortopedii między innymi tworząc i wdrażając protezę ścięgna zginacza palca ręki. Ogromnym trudem i wielkim, własnym poświęceniem zorganizował w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku obecnie szpital COPERNIUS możliwość replantacji amputowanych kończyn, włączając Gdańsk do Ogólnopolskiego Systemu Replantacyjnego, dzięki czemu ludność Pomorza nie musi być transportowana w odległe zakątki kraju. Prowadzi Klinikę Ortopedii GUMed oddając swą aktywność głównie w sprawie najmłodszych pacjentów kierując Oddziałem Ortopedii Dziecięcej.

3 wyróżnienia finansowe w wysokości 5.000 zł:

Barbara Zajet - rekomendowana przez 7 Szpital Marynarki Wojennej, w którym pracuje obecnie.

Pielęgniarka - specjalista Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Ginekologii. Pracuje od 37 lat. Jest pielęgniarką z dużym doświadczeniem zawodowym. Kompetentna, ciesząca się autorytetem i uznaniem. Zawsze służy pomocą, jest bezinteresowna. Lubiana przez personel szpitala i pacjentów. Jej spokój i opanowanie korzystnie wpływa na pacjentów po zabiegach operacyjnych. Udziela się w działaniach na rzecz pacjentów po mastektomii oraz pacjentów stomijnych. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe co wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami. Poszerza horyzonty swojej wiedzy uczestnicząc w sympozjach i konferencjach. Swoje obowiązki zawodowe wykonuje profesjonalnie i z poświęceniem. Preferuje zdrowy styl życia i chętnie uczestniczy w promowaniu zdrowia. Uczestniczka akcji społecznych na rzecz społeczności lokalnej pod hasłem „Sobota ze społecznością lokalną”. Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran i Polskich Pielęgniarek Stomijnych.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień w tym: Dyplom Medalu PRO MEMORIA, Złoty Czepek za działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych, Kryształowe serce- odznaczenie z okazji XX lecia Amazonek Gdańskich .

Magdalena Markiewicz - rekomendowana przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci gdzie pracuje obecnie.

Pielęgniarka - pracuje od 16 lat. Od początku kariery zawodowej jej zainteresowania zawodowe były ukierunkowane na opiekę nad dzieckiem wymagającym szczególnej, bardzo specjalistycznej opieki. Aby jak najlepiej służyć małym pacjentom, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i konferencjach dla pielęgniarek, zawsze zgłasza swoją gotowość do udziału w kolejnych szkoleniach i konferencjach z zakresu opieki paliatywnej. Praca w domowym hospicjum dla dzieci wymaga szczególnych predyspozycji, które z pewnością pani Magdalena posiada. Tu szczególnie cenna jest umiejętność nawiązania kontaktu ze śmiertelnie chorym dzieckiem, którego kontakt ze światem zewnętrznym często jest bardzo ograniczony. Niezwykle ważna jest również umiejętność budowania relacji z rodzicami tych dzieci. Jest pielęgniarką z dużym doświadczeniem w opiece nad przewlekle chorym dzieckiem. Jest osobą umiejącą zachować profesjonalną postawę w niezwykle trudnych momentach opieki paliatywnej. Na wizyty przywozi oprócz swojej stale poszerzanej wiedzy medycznej dużo pozytywnej energii, uśmiech; w najtrudniejszych chwilach umie być oparciem.

Grażyna Kulik Urbańska - rekomendowana przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. gdzie obecnie pracuje.

Lekarz medycyny - Specjalista foniatra, laryngolog (1988 – specjalizacja I stopnia z Otolaryngologii, 1995 – specjalizacja II stopnia z Foniatrii). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Sekcji Foniatrycznej. Swoje doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób uszu, nosa, gardła i krtani zdobyła w Przyklinicznej Poradni Laryngologicznej w szpitalu na Zaspie. W tym samym czasie nawiązała współpracę z Polskim Towarzystwem Laryngektomowanych, w tym aktywnie uczestniczyła w pracach Towarzystwa. W ramach pracy w poradni prowadziła również rehabilitację mowy laryngektomowanych na turnusach rehabilitacyjnych.

Zorganizowała od podstaw jedyną w województwie pomorskim Poradnię Foniatryczną dla dorosłych i dzieci. W tym czasie nawiązała także współpracę z Wydziałem Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Katedrą Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej, oraz kontynuowała opiekę merytoryczną nad Oddziałem Pomorskim Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych.

Pozafinansowe wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdańska za sprawne zarządzanie gdańską placówką służby zdrowia: Marzena Olszewska – Fryc - rekomendowana przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., w którym obecnie pracuje.

Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki, od 2012 jest wiceprzewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, wykładowca na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku

© 2018 Super-Polska.pl stat4u