Puchar Polski w Gimnastyce artystycznej w ZSSO w Gdyni

Autor: red/źródło-uksjantargdynia.pl 2014-12-07 12:10:17
Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce artystycznej odbył się 6 grudnia 2014 r. na obiektach Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni.
Publiczność mogła oglądać występy kilkudziesięciu zawodniczek z klubów UKS Jantar Gdynia, SGA Gdynia, UKS Błękitna Szczecin oraz MKS Kusy Szczecin.

Po zaciętej rywalizacji Drużynowy Puchar Polski zdobyły zawodniczki UKS Błękitni Szczecin, drugie miejsce zajęły zawodniczki SGA Gdynia, trzecie UKS Jantar Gdynia a czwarte MKS Kusy Szczecin.

W Wieloboju Juniorek zwyciężyła : Julia Wożniak z SGA Gdynia. drugie miejsce zajęła Julia Wiśniewska z UKS Jantar Gdynia , trzecie Julia Kondzioła z UKS Błękitni Szczecin a czwarte Małgorzata Daniluk z MKS Kusy Szczecin.

Wśród Juniorek Młodszych zwyciężyła Kornelia Pacholec - SGA Gdynia. druga była Małgorzata Rutaszycka z UKS Błękitni Szczecin. trzecia Matryna Truszkowska z UKS Jantar Gdynia a czwarta Patrycja Ulass z MKS Kusy Szczecin.

Wielobój Młodziczek 1-Kondzioła Bianka UKS Błękitna Szczecin 2-Jabłońska Milena MKS Kusy Szczecin 3- Wójtowicz Wiktoria - UKS Jantar Gdynia 4-Lewandowska Monika SGA Gdynia

Wielobój -Młodzieżowiec ; 1 - Budnik Ada - UKS Jantar Gdynia 2-Majewska Hanna UKS Błękitna Szczecin 3- Banaczek Laura SGA Gdyni 4- Wojciechowska Laura MKS Kusy Szczecin

Wielobój Seniorki - 1-Kulesza Marta SGA Gdynia 2-Jasińska Marta UKS Jantar Gdynia 3- Nowicka Marta UKS Błękitna Szczecin 4- Iwanowska KatarzynaMKS Kusy Szczecin

WYNIKI ZBIORÓWKI - MŁODZICZKI (III) - OBRĘCZE 1-MKS 1 Kusy Szczecin 2 UKS Błękitna Szczecin

W ubiegłym roku zawody Drużynowego Pucharu Polski wygrała drużyna z klubu UKS „Błękitna” Szczecin, na drugim miejscu uplasowało się SGA Gdynia, zaś na trzecim UKS „Jantar” Gdynia.

Po zawodach miała miejsce uroczyta gala z okazji 20-lecia klubu UKS Jantar gdzie odbyły się min. pokazy artystyczne oraz zaprezentowano kostiumy i wystawę zdjęć oraz wycinków prasowych dotyczących największych sukcesów klubu. Odbyło się też spotkanie z założycielami klubu i trenerkami na którym nie zabrakło uroczytego tortu.

Zawodniczki UKS Jantar Gdynia odniosły do tej pory bardzo wiele sukcesów i zdobyły w sumie 224 medali na Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w tym 106 złotych, 54 srebnych i 64 brązowych .

Źródło: uksjantargdynia.pl