XVII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Autor: Trener Roman Soszka 2015-06-05 09:13:51
W sobotę 30.05.2015r. w Nowej Soli odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Dzieci i Młodzików w Judo. Młodzież naszego klubu pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając wiele swoich walk przed czasem. W turnieju brali udział zawodnicy z klubów naszego województwa oraz sąsiednich: wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Na tatami walczyli również judocy z niemieckiego Spremberg. W kategorii młodzików U 15 miejsce na podium stanęli: Piotr Szczęsny( SP-21 ) II m w wadze do 42kg; Julian Gawroński ( Gim. nr.13) II m w wadze do 46kg; Aleksander Gawroński ( Gim. nr 13) II m w wadze do 50kg oraz Jakub Sówka ( Gim. nr 21) III m w wadze do 55kg. W kategorii dzieci starszych U 13 zloty medal zdobył Ignacy Studnicki (SP-15) w wadze do 55kg a w wadze do 60kg III miejsce zajął Michał Zaskórski ( SP-21).

W najmłodszej kategorii wiekowej dzieci U 11 ze zwycięskim laurem wróciła startując w wadze do 36kg Natalia Dul (SP-21) zajmując I miejsce oraz walcząca w wadze +44kg Julia Piniewska(SP-15), która zdobyła złoty medal i okazała się "objawieniem" naszej drużyny wygrywając w pięknym stylu wszystkie walki przed czasem.

Do Gorzowa wracamy z ośmioma medalami. Wszystkie bardzo cieszą a szczególnie te złote bo mówią nam, że nasze judo jest najlepsze.

Zawodnikom bardzo dziękuję za sportową postawę oraz wytrwałość w walce. Gratulując pięknych rzutów mam nadzieję, że następne zawody będą równie udane.