Zalewski mistrzem Polski!

Autor: UM Olsztyn 2015-07-23 08:24:44
Złoto i srebro to łup Karola Zalewskiego na mistrzostwach Polski w Krakowie. Olsztynianin nie miał sobie równych w biegu na swym koronnym dystansie.

Zalewski nie pozostawił rywalom złudzeń. Nie dość, że prowadził od startu do mety, to na finiszu wypracował sporą, jak sprinterski dystans, przewagę - niemal pół sekundy. To drugi medal zawodnika AZS-u UWM podczas 91. edycji mistrzostw Polski seniorów. Wcześniej zdobył srebro na 100 m.

Ostatnie tygodnie to doskonała passa olsztyńskich sportowców. Podczas niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tallinie Zalewski zdobył również dwa medale. Złoto na 200 m oraz srebro w sztafecie 4x400 m. Tymczasem pod koniec czerwca z Igrzysk Europejskich z Baku brązowy medal przywiózł Karol Zbutowicz. Pływak Miejskiego Towarzystwa Kormoran Olsztyn wywalczył krążek na dystansie 400 m stylem zmiennym. To pierwszy mieszkaniec Warmii i Mazur, który stanął na podium igrzyska europejskich.

Zalewski i Zbutowicz są tegorocznymi stypendystami prezydenta Olsztyna.