Ostatnie dni głosowania na Filharmonię w Szczecinie

Autor: UM Szczecin 2015-09-15 08:50:50
Coraz mniej czasu pozostało zainteresowanym na to, by oddać głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, która bierze udział w plebiscycie "7 nowych cudów Polski". Głosować można jedynie do 22 września!

W tej chwili, w plebiscycie organizowanym przez magazyn National Geographic Traveler, Filharmonia zajmuje dopiero 6. miejsce (zdobyła 6,17% wszystkich głosów). W ostatnich dniach, „szczecińską górę lodową” wyprzedziło Opactwo Benedyktynów z Tyńca oraz „Rzeczpospolita ptasia” znajdująca się w Parku Narodowym Ujście Warty. Dodatkowo, na prowadzeniu niezmiennie znajdują się: Żywe Muzeum Porcelany z Ćmielowa (3. miejsce), Kościół Pokoju ze Świdnicy (2. miejsce) oraz Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego (1. miejsce). Wspólnymi siłami możemy to zmienić i sprawić, że gmach zaprojektowany przez hiszpańskie studio architektoniczne Estudio Barozzi Veiga zajmie pierwsze miejsce!

By tego dokonać, należy oddać głos na Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza za pomocą strony internetowej http://7cudow.national-geographic.pl/.

Plebiscyt miesięcznika National Geographic Traveler potrwa do 22 września br.

Oficjalne wyniki plebiscytu „7 nowych cudów Polski” zostaną zaprezentowane na łamach czasopisma National Geographic Traveler w numerze 11/15.

Ideą plebiscytu organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, jest wyróżnienie oraz promocja niezwykłych i ciekawych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie całej Polski. Celem konkursu jest również udowodnienie, że polskie atrakcje turystyczne mogą równać się z zagranicznymi i być równie zachwycającymi. W tegorocznej, piątej już edycji konkursu, nominowano 16 niezwykłych miejsc z całego kraju.

Wyróżnienie w konkursie czasopisma National Geographic Traveler byłoby już kolejnym wyróżnieniem dla budynku zaprojektowanego przez barcelońską pracownię architektoniczną Estudio Barozzi Veiga.

Przypomnijmy, że gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zdobył między innymi Europejską Nagrodę Architektoniczą im. Miesa van der Rohe uznawaną za jedno z najważniejszych wyróżnień architektonicznych. Ponadto, uznano go również za najlepszy budynek użyteczności publicznej, a także nadano mu tytuł „Rzeczy z Klasą 2014” oraz „Bryły Roku 2014”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u