Rekordowy Bieg Niepodległości w Rzeszowie

Ponad tysiąc biegaczek i biegaczy z najbardziej odległych zakątków Polski oraz z kilku krajów Europy i świata wzięło udział w 3.PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie, co jest rekordem tej imprezy. Podobnie jak w październikowym Maratonie Rzeszowskim zwycięzcą biegu, którego 10-kilometrowa trasa prowadziła ulicami centrum Rzeszowa, został biegacz z Ukrainy – tym razem Dmytro Lashyn, który z dobrym czasem 0.29,26 wyprzedził dwóch Kenijczyków – Rop Abela Kibeta o 9 sekund oraz Kiprono Jutusa Kipchirchira o minutę i 11 sek. Pierwszym Polakiem, który przekroczył linię mety, był Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, który z czasem 31 min i 54 s. zajął 6. miejsce. Wśród kobiet najszybszą na mecie okazała się Izabela Trzaskalska z Terespola (0.34,50), wyprzedzając o 29 sek. Matyldę Kowal z Rzeszowa oraz Izabelę Parszczyńską z Warszawy.

Uczestnicy biegu podkreślali jego znakomitą organizację oraz profesjonalne zabezpieczenie trasy, w czym duża zasługa rzeszowskich policjantów, funkcjonariuszy Straży Miejskiej, strażaków z OSP oraz licznej rzeszy wolontariuszy. Prawie wszyscy ukończyli bieg w bardzo dobrej formie, a ostatni zawodnik uzyskał czas 1.12,03 czyli grubo poniżej limitu czasowego, który został ustalony na poziomie 1.30,00.

Sponsorem tytularnym biegu był PKO Bank Polski, partnerem głównym Gmina Miasto Rzeszów, sponsorami: Polskie Sklepy Spożywcze SPAR, Auto Spectrum – Salon Renault, a także Centrum Handlowe Plaza oraz City Fit. Pełne oficjalne wyniki biegu oraz wykaz wszystkich sponsorów znajdują się na stronie: http://www.runrzeszow.pl/.