Karol Jabłoński walczy o Mistrzostwo Europy!

Autor: UM Olsztyn 2016-01-29 08:45:32
Jeszcze nie zdążył ochłonąć po zdobyciu trzeciego z rzędu, a dziesiątego w karierze tytułu Mistrza Świata, a już walczy o kolejne laury. Karol Jabłoński w czołówce stawki w Bojerowych Mistrzostwach Europy.

Po raz pierwszy w historii Karol Jabłoński wystartował jako reprezentant Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

- Żeglowałem poprawnie taktycznie i konserwatywnie nie ryzykując kolizji i sytuacji protestowych. - tak, tuż po ogłoszeniu wyników olsztyński zawodnik, napisał na swojej stronie internetowej - Jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuje wszystkim za trzymanie kciuków i ,,zdrowaśki’’. Bez tego na bank bym nie wygrał.

Tym samym 53 - letni zawodnik został najstarszym zawodnikiem Mistrzostw Świata, który zdobył złoty medal. Ale nasz powód do dumy jest tym większy, że wicemistrzem świata został również zawodnik z naszego miasta - Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn.

Areną zmagań Mistrzostw Świata i Europy, od 23 stycznia jest jezioro Glan, blisko miejscowości Norrköping, w Szwecji. W regatach startowało 160 zawodników. W weekend dowiemy się komu udało się zdobyć podium Mistrzostw Europy.