Promocje doktorskie, medale i odznaczenia. Marcowa uroczystość w Małej Auli PW

Autor: mat. prasowe PW 2016-03-23 09:01:46
22 marca 2016 r. Politechnika Warszawska przywitała w swoim gronie nowych doktorów oraz wręczyła kolejne habilitacje. Podczas uroczystości dr hab. inż. Łukasz Albrecht odebrał Medal Młodego Uczonego

Medal Młodego Uczonego, ustanowiony przez Senat Politechniki Warszawskiej w 2007 roku, jest wyrazem uznania dla osiągnięć badawczych i formą zachęcania młodych ludzi do pracy naukowej. Wyróżnienie to zostało przyznane dr. hab. inż. Łukaszowi Albrechtowi z Politechniki Łódzkiej za rozwój nowych metod syntezy związków biologicznie ważnych z użyciem chiralnych katalizatorów organicznych. Zainteresowania naukowe laureata dotyczą syntezy i wykorzystania katalizatorów o ściśle zdefiniowanej budowie przestrzennej. Rozwiązania opracowywane przez jego zespół badawczy mogą posłużyć jako innowacyjne narzędzie w produkcji nowych leków, pestycydów i innych związków organicznych o dużym znaczeniu utylitarnym.

Wręczenie Medalu Młodego Uczonego zostało poprzedzone uroczystym nadaniem stopni doktorskich i habilitacyjnych. Podczas ceremonii wręczone zostały także Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość uświetniła wystawa prac Profesora Henryka Dąbrowskiego - współtwórcy Warszawskiej Szkoły Rysunku Architektonicznego, mistrza i wychowawcy kilku pokoleń architektów.

Informacje o Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska to uczelnia, która stwarza przestrzeń do rozwoju. Nieprzerwanie od lat znajduje się na pierwszym miejscu wśród uczelni technicznych w Polsce oraz w kategorii „Preferencje pracodawców” wg. Rankingu Perspektyw. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na udział w krajowych i zagranicznych programach badawczych oraz przywiązuje szczególną wagę w swoich działaniach na stworzenie innowacyjnych, wysokospecjalizowanych kadr dla polskiej gospodarki. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. W PW działa ponad 100 kół naukowych, organizacji i stowarzyszeń. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. 51% absolwentów PW znajduje pracę w czasie krótszym niż miesiąc (Badanie Losów Absolwentów 2015). Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie prawie 37 tys. studentów i doktorantów. www.pw.edu.pl

Więcej na ;www.pw.edu.pl

© 2018 Super-Polska.pl stat4u