Ponad 2.200 projektów w budżecie partycypacyjnym w Warszawie

Autor: źródło - UM Warszawa 2014-03-15 09:02:07
Mieszkańcy Warszawy złożyli 2204 projekty do budżetu partycypacyjnego! Najwięcej projektów wpłynęło na Mokotowie - aż 315. Na drugim miejscu jest Praga-Południe, na trzecim Wola, zaraz za nimi Ochota i Śródmieście.
- Liczba zgłoszonych projektów świadczy o tym, że warszawiacy bardzo zaangażowali się w proces decydowania o lokalnych wydatkach stolicy. Ponad 2 tys. projektów – to absolutny rekord wśród polskich miast. Dziękuję mieszkańcom Warszawy za ich aktywność – powiedziała Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Min. w sobotę 15 lutego przez 6 godzin trwał maraton pisania projektów w Domu Braci Jabłkowskich. Mieszkańcy, urzędnicy i miejscy aktywiści wspólnie pisali projekty do budżetu partycypacyjnego.

Obecnie zaczął się etap weryfikacji projektów przez pracowników urzędów dzielnic, który potrwa do 5 maja. Projekty będą sprawdzane pod względem formalnym – dotyczącym zgodności złożonych projektów z obowiązującym w Warszawie Regulaminem przeprowadzania budżetu partycypacyjnego i obowiązującymi przepisami prawa oraz finansowym – polegającym na doprecyzowaniu kosztów realizacji zaproponowanych projektów, tak aby były one realne. Kolejnym etapem będzie ponowna weryfikacja projektów które zostały podczas pierwszego etapu odrzucone. Dokonają jej dzielnicowe Zespoły ds. budżetu partycypacyjnego składające się z mieszkańców, organizacji pozarządowych, radnych i urzędników.

Od 25 maja do 18 czerwca odbędą się prezentacje i dyskusje nad projektami. To bardzo ważny element budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy będą mogli poznać każdy projekt i przekonać się, na który z nich zagłosować, który jest dla nich najbardziej potrzebny i najciekawszy.

Finałem będzie głosowanie, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u