Spotkanie z Ambasadorem Francji w Polsce

Autor: Śląski UW 2024-04-26 09:15:17

Wojewoda Śląski Marek Wójcik spotkał się dziś z Ambasadorem Francji w Polsce, JE Etiennem de Poncins. Wizyta Ambasadora miała przede wszystkim charakter kurtuazyjny i związana była z rozpoczęciem we wrześniu 2023 roku misji dyplomatycznej w Polsce, dotyczyła przede wszystkim współpracy regionalnej, rozwoju gospodarczego oraz solidarności regionu z Ukrainą.

W spotkaniu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyli również Konsul Generalny Francji w Krakowie Cedric Peltier i Konsul Honorowa Francji w Katowicach, Anna Krasuska-Terrillon.

***

JE Etienne de Poncins, Ambasador Francji w Polsce - urodzony w 1964 r. Jest absolwentem francuskiej Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. W latach 2002–2003 oddelegowany do instytucji europejskich w Brukseli; był członkiem sekretariatu Konwentu Europejskiego, który opracował projekt „Konstytucji Europejskiej”. Stanowisko ambasadora Francji w Polsce pełni od września 2023 roku. Był ambasadorem Francji w: Bułgarii, Kenii, Somalii, Ukrainie. Odznaczony Narodowym Orderem Zasługi, Kawaler Orderu Legii Honorowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u