Wiceminister Tomasz Zdzikot zainaugurował Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa w Szczytnie

Autor: mswia.gov.pl 2017-07-11 09:18:17
Mamy dziś na całym świecie 50 mld urządzeń podłączonych do Internetu – to obrazuje skalę zagrożenia i wyzwań, jakie stoją przed wszystkimi, którzy walczą z cyberprzestępczością - powiedział Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA podczas inauguracji Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

I Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa pod hasłem „Cyber Odyseja - wyzwania XXI wieku” jest organizowana wspólnie przez Wyższą Szkołę Policji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pierwsza edycja Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa skierowana jest w szczególności do operatorów infrastruktury krytycznej, na których spoczywa między innymi obowiązek ochrony przed zagrożeniami związanymi z aktami szeroko rozumianej cyberprzestępczości i cyberterroryzmu. Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa daje im możliwość pogłębienia wiedzy, zapoznania się z krajowymi i zagranicznymi rozwiązaniami, a także wymiany doświadczeń, będąc w rezultacie szansą na wypracowanie wzorców bezpieczeństwa do praktycznego wykorzystania w każdej organizacji. - Przedsięwzięcie, które dziś organizujemy to przede wszystkim doskonalenie kadr i kompetencji. To wszystko doskonale wpisuje się w rządową Strategię Cyberbezpieczeństwa – podkreślił Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA.

Uczestnicy Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów związanych zarówno z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej, jak i z pracą procesową oraz operacyjną organów ścigania. W ramach warsztatów przedstawione i omówione zostaną przypadki zdiagnozowanych cyberataków. Uzupełnieniem każdego z tematów będą wspólne ćwiczenia prowadzone przez eksperta z danej dziedziny.

Program Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa realizowany będzie w formie wykładów i warsztatów naukowo-praktycznych odbywających się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w dniach 10-14 lipca 2017 roku.

Patronat nad I Letnią Szkołą Cyberbezpieczeństwa objęli również: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Cyfryzacji, Minister Obrony Narodowej oraz Prokurator Krajowy.

W inauguracji Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa wzięli udział i wystąpili: Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA, Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, Dariusz Gwizdała, zastępca szefa BBN, Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji, Justin Kolenbrander, szef biura FBI w Polsce, płk Paweł Dziuba z Ministerstwa Obrony Narodowej, Krzysztof Malesa, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Michał Woś, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich oraz Wojciech Federczyk, dyrektor KSAP.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u