IX Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich

Autor: Mazowiecki UW 2018-06-25 20:37:14
Podczas minionego weekendu odbyły się Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich. Spośród 12 zespołów najlepszą okazała się drużyna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Reprezentacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zajęła 8. miejsce.

Tegoroczne mistrzostwa wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozegrano je na stadionie OSiR w Tomaszowie Lubelskim. Zawody uroczyście otworzyli Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

najlepszy piłkarz: Piotr Ślęczka (Małopolski UW)

najlepszy bramkarz: Tadeusz Nowak (Małopolski UW)

król strzelców: Mateusz Członka (Podkarpacki UW)

W sumie w zawodach stratowało 12 drużyn. Czwarta lokata w turnieju przypadła Podlaskiemu UW, piąta Śląskiemu UW, szósta Lubuskiemu UW, siódma Świętokrzyskiemu UW, ósma Mazowieckiemu UW. Gospodarze zawodów – Lubelski Urząd Wojewódzki- zajęli dziewiąte miejsce. Na dziesiątej pozycji uplasował się Zachodniopomorski UW, jedenasty był Wielkopolski UW, zaś dwunasty Pomorski UW.

Patronat honorowy nad imprezą objęły m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Wojewoda Lubelski.