Uroczyste otwarcie Hospicjum Onkologicznego w Bramkach

Autor: Mazowiecki UW 2023-03-19 08:37:25

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wziął udział w przekazaniu klucza Fundacji Hospicjum Onkologicznego Świętego Krzysztofa w Warszawie do wybudowanego budynku hospicjum w Bramkach

Uroczystość odbyła się w piątek, 17 marca br. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska, Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński oraz Dyrektorzy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie: Wydziału Zdrowia Tomasz Sławatyniec, Wydziału Rozwoju Regionalnego Katarzyna Harmata oraz Biura Wojewody Zuzanna Zacharewicz.

 

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości, wprowadzenia pocztu sztandarowego Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz odśpiewania Hymnu Państwowego.

Następnie głos zabrał Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, który przywitał przybyłych gości oraz wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska podziękowała za przedsięwzięcie. Przyznała, że będzie to ważne miejsce na mapie Mazowsza.

Mowę wygłosił również Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który podkreślił rolę Hospicjum Onkologicznego w województwie mazowieckim.

- Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tej uroczystości, ponieważ kwestia opieki paliatywnej i hospicyjnej jest bardzo ważna. Istotne jest to, że takich miejsc, jak to Hospicjum Onkologiczne, jest coraz więcej w naszym kraju. Jestem przekonany, że przebywające tu osoby będą otoczone profesjonalną i troskliwą opieką, bo tutaj nie będzie leczony tylko ból fizyczny, ale również psychiczny. Hospicjum zapewni przestrzeń nie tylko dla osób tu przebywających, ale również dla ich rodzin, ponieważ w tych trudnych chwilach najważniejsza jest możliwość przebywania z bliskimi sobie osobami – powiedział Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Przemawiał także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Adam Baryłka odczytał list od Sekretarza stanu Piotra Uścińskiego oraz przekazał podziękowania od Ministra Waldemara Budy.

Następnie Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński przekazał klucz do budynku Hospicjum Onkologicznego Członkowi Rady Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie Mai Komorowskiej.

Ponadto Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że hospicjum stanie się miejscem, w którym istotna będzie miłość i troska, a następnie poświęcił obiekt.

Po zakończonych oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić budynek.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u