KONCERT Z OKAZJI 25 LAT POLSKI W NATO

Autor: Podkarpacki UW 2024-04-09 08:15:06

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Z tej okazji, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, odbył się wyjątkowy koncert z udziałem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Bądźmy dumni, że jesteśmy częścią Sojuszu, który jest jednym z głównych filarów polskiej polityki bezpieczeństwa – mówiła wojewoda

Wojewoda podkreśliła, że ćwierć wieku obecności Polski w NATO to dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP czas wytężonej służby, transformacji i budowania silnej pozycji.

– Podkarpacie jako województwo przygraniczne, zwłaszcza w ostatnich latach, stało się jednym z najważniejszych regionów na mapie Sojuszu. Jesteśmy wielkim hubem przeładunkowym dla pomocy wojskowej i humanitarnej płynącej dla Ukrainy z całego świata. Dzięki obecności między innymi w podrzeszowskiej Jasionce sił sojuszniczych wzmacniających wschodnią flankę NATO możemy czuć się bezpiecznie. Ale zawsze trzeba mieć świadomość, że pokój nie jest wartością daną nam raz na zawsze, dlatego nasz kraj przeznacza ogromne pieniądze na obronność i modernizację Sił Zbrojnych – mówiła.

Koncert odbył się z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pawła Zalewskiego, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz służb mundurowych.

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u