Spotkanie z korpusem konsularnym

Autor: Śląski UW 2024-01-25 09:33:10

Reprezentanci korpusu konsularnego przybyli dziś do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na tradycyjne spotkanie noworoczne. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Wicewojewodowie Rafał Adamczyk i Michał Kopański oraz Dyrektor Generalna Urzędu Katarzyna Błaszczyk-Domańska. Współorganizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Śląskiego, którego reprezentował wicemarszałek Łukasz Czopik.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji filmu promującego województwo śląskie. Wojewoda Marek Wójcik podziękował gościom za przybycie i wyraził gotowość do współpracy z placówkami konsularnymi. – Liczę na współpracę i dobre relacje – podkreślił Wojewoda Marek Wójcik.

Podczas spotkania Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski zaznaczył, jak ważną rolę pełni pomoc niesiona ze strony Polaków na rzecz Ukraińców.

Dziękuję władzom i mieszkańcom Śląska za wielkie serce okazane moim rodakom. Śląsk i cała Polska dokonały bohaterskiego czynu, pomagając tym najbardziej potrzebującym – powiedział Konsul Generalny Wiaczesław Wojnarowski.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u