Spotkanie wojewody wielkopolskiej z ambasadorem Turcji

Autor: Wielkopolski UW 2024-03-10 09:52:56

Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z wizytą przybył JE Rauf Alp Denktaş – ambasador Turcji w Polsce. W spotkaniu, oprócz wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk, udział wzięli I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc oraz Jacek Wiśniewski – dyrektor generalny Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

JE Rauf Alp Denktaş posiada duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej. Swoją dyplomatyczną karierę rozpoczął w 2001 roku w NATO i Unii Zachodnioeuropejskiej. Następnie pracował m.in. w Ambasadzie Turcji w Bukareszcie czy w Waszyngtonie. Ambasador pełni misję w Polsce od października 2023 roku. Jest to jego pierwsza wizyta w Poznaniu.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny i było okazją do rozmów na temat współpracy między Polską a Turcją. Według stanu na 2023 r. w Polsce działa 1377 firm tureckich, z tego w Wielkopolsce 78. Główne branże działalności to: gastronomia, transport drogowy towarów, sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia oraz sprzedaż tekstyliów. Jest to też jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla Polaków.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u