Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Gminy Rychtal

Autor: Wielkopolski UW 2024-04-04 09:18:19

Z okazji uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Rychtal przekazuję wszystkim Państwu serdeczne gratulacje i wyrazy uznania – mówiła I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Rychtal.

1 stycznia br. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów miejscowość Rychtal odzyskała prawa miejskie. Z tej okazji 22 marca br. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Gminy Rychtal. W wydarzeniu udział wzięła Karolina Fabiś-Szulc – wicewojewoda wielkopolska.

Miasto już wcześniej posiadało prawa miejskie, w latach 1294-1934. Rychtal należy do powiatu kępińskiego. W jego okolicy znajdują się m.in. Rezerwat przyrody Studnica oraz  występuję sosna rychtalska. Dawniej w miejscowości istniała fabryka organów Bacha. Wyprodukowane ówcześnie instrumenty do dziś brzmią w wielu świątyniach w Polsce. Największe z nich znajdują się w kościele św. Marcina w Kępnie.

Prawa miejskie to prestiż, ale przede wszystkim – nowe możliwości rozwoju. Jestem przekonana, że Rychtal jako miasto będzie nadal dynamicznie się rozwijać, stając się ważnym ośrodkiem w tej części Wielkopolski – dodała wicewojewoda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u