Dobre występy poznańskich judoków

13 zawodników Klubu Sportowego Akademia Judo wzięło udział w turnieju Warsaw Judo Open, który odbył się na warszawskim Torwarze w dniach 27-28 września. W zawodach wystartowało 1200 osób z kilkunastu państw.
Reprezentanci poznańskiego klubu startowali w trzech kategoriach: młodzika, juniora młodszego i juniora. Najlepiej spisały się juniorki - Oliwia Gawron (70 kg), Eliza Wróblewska (63 kg) i Vanessa Machnicka (52 kg), które wywalczyły brązowe medale.

Vanessa Machnicka zajęła także piąte miejsce w kategorii juniorek młodszych. Pozostali zawodnicy - Eliza Wróblewska, Agata Szafran, Kacper Ignaszak, Filip Kubiak, Makary Piechowiak, Kacper Kubika oraz Marcel Piechowiak odpadli w sobotnich eliminacjach.

Na matach walczyły również młodziczki, które wszystkie uplasowały się na siódmym miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistkom i życzymy dalszych sukcesów!

Dobre wieści dotarły także z VFL Stade, w których barwach staruje zawodniczka Akademii Judo - Basia Jopek. W ostatniej kolejce Bundesligi Niemieckiej Jopek wygrała swoje dwa pojedynki.

W pierwszym pokonała na dwa wazari Sarah Küpper z PSV Duisburg. Pomimo że drużyna Jopek wygrała mecz 4:3, w całej Bundeslidze w 2014 roku triumfował zespół z Duisburga.

W drugim spotkaniu ekipa Stade zwyciężyła z JC Wermelskirchen 6:0, a Jopek przez ippon pokonała Sarę Sheikh. Ostatecznie drużyna VFL Stade zakończyła sezon na siódmej lokacie.