PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Kenijczyk Moses Kipruto Kibire z czasem 1:03.50 został zwycięzcą historycznej, pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego! Wśród kobiet najlepsza była polska lekkoatletka Wioletta Frankiewicz - czas 1:12.59. Na mecie zameldowało się 3738 zawodników z 3750, którzy ruszyli na trasę.
Podium uzupełnili rodacy Kibire - Abel Kibet Rop i Martin Muia Mukule. Frankiewicz - startująca w barwach AZS AWF Kraków mieszkanka podkrakowskich Krzeszowic - w pokonanym polu zostawiła Peris Jerono z Kenii i Ukrainkę Tatianę Wilisową.

Czwarte miejsce zajął reprezentant Polski Yared Shegumo, uzyskując ten sam czas co trzeci Mukole! Na ósmej pozycji uplasował się krakowianin Andrzej Lachowski (AZS AWF Kraków Masters).