Puchar Polski koszykarki z Krakowa odebrały w Bydgoszczy

Oddana do użytku w ub.r. hala Artego Arena w miniony weekend (23-25.01) gościła najlepsze drużyny kobiecej koszykówki w kraju, które walczyły o Puchar Polski. Po raz 11. w historii trofeum te wywalczyła ekipa Wisły Can-Pack Kraków. W niedzielnym finale krakowianki pokonały Energę Toruń 84:75 (16:24, 20:17, 22:16, 26:18). Wisła to aktualny mistrz kraju i lider tegorocznych rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Ekipa znad Wisły rywalizuje też w Eurolidze Kobiet. Obecnie w grupie A europejskich rozgrywek zajmuje 4. miejsce.
Do finału rozgrywanego w bydgoskiej Artego Arenie krakowianki dotarły pokonując najpierw w sobotnim półfinale CCC Polkowice. Z kolei torunianki w sobotę odniosły zwycięstwo nad naszymi koszykarkami Artego Bydgoszcz.

MVP turnieju finałowego została center ekipy z Krakowa Jantel Lavender. Wywalczone w Bydgoszczy trofeum to drugi z rzędu i 11. w historii Puchar Polski dla Wisły Can-Pack.