MEDALE DLA SYLWII WIERZBOWSKIEJ

7 lutego w Borzęcinie (Małopolskie) odbył się Puchar Polski Juniorów Ju-Jitsu Ne-waza (BJJ), podczas którego zawodniczka klubu sportowego Bushi Toruń - Sylwia Wierzbowska - zdobyła 2 srebrne medale w kategoriach wagowych do 57kg oraz do 63kg. Turniej ten był kwalifikacją na mistrzostwa świata, które odbędą się 13-15.03 w Atenach.
W kategorii do 57kg Sylwia stoczyła 3 walki, dwie pierwsze wygrała przed czasem. Jedną przez klucz na rękę, drugą przez trójkąt nogami (duszenie). W finale natomiast przegrała z dużo bardziej doświadczoną zawodniczką na punkty (2:7), Sylwia jest dopiero pierwszym rocznikiem juniora (15lat), natomiast jej przeciwniczka ostatnim (17lat).

W kategorii do 63kg Sylwia stoczyła tylko 2 walki, najpierw szybko pokonała pierwsza przeciwniczkę przez klucz na rękę, w finale natomiast po początkowej dominacji ze swojej strony (sprowadziła przeciwniczkę do parteru i zdobyła pozycję dominującą) później dała się przetoczyć swojej przeciwniczce i przegrała przez dźwignię prostą na staw łokciowy (balacha). W tym przypadku tak, jak poprzednio jej przeciwniczka była ostatnim rocznikiem juniora.

Tydzień wcześniej odbył się Puchar Polski Ju-Jitsu Juniorów Fighting (wolna walka) w Mysłowicach, podczas którego Sylwia Wierzbowska startowała w kategorii do 57 kg i okazała się bezkonkurencyjna. Stoczyła 4 walki i wszystkie wygrała przed czasem. W zawodach tych również inny z naszych zawodników Igor Jakubowski zajął 5 miejsce. Turniej ten również był kwalifikacją na MŚ Juniorów, które odbędą się 13-15 Marca w Atenach.