Mini Mistrzostwa Warszawy wystartowały!

Młodzi, warszawscy piłkarze w oczekiwaniu na finał Ligi Europy biorą udział w Mini Mistrzostwach Warszawy. W sobotę, 18 kwietnia, rozpoczęła się faza grupowa tych rozgrywek. Rywalizacja finałowa zawodów odbędzie się w dniach 26-27 maja na placu Zamkowym!
Finał Ligi Europy rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie to doskonała okazja do promocji aktywności sportowej wśród najmłodszych. Turnieje podobne do tego są często przepustką dla młodych zawodników do zawodowej kariery. Mini Mistrzostwa Warszawy to jedynie przedsmak piłkarskich emocji jakie czekają nas w maju. – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

W turnieju Mini Mistrzostwa Warszawy uczestniczą 32 drużyny chłopców z rocznika 2004/2005, trenujących piłkę nożną w warszawskich klubach i stowarzyszeniach. Każda z drużyn liczy 12 zawodników. Eliminacje rozgrywane są na boisku „Orlik 2012” przy ul. Rudzkiej 6. W meczach eliminacyjnmych udział bierze 7 zawodników (6 graczy w polu + bramkarz), w półfinałach i finale 5 zawodników (4 w polu + bramkarz). Pozostali są zawodnikami rezerwowymi.

Zespoły biorące w Mini Mistrzostwach Warszawy w drodze losowania podzielone zostały na 8 grup eliminacyjnych (A-H). Podczas eliminacji drużyny w grupach grają systemem „każdy z każdym” w meczach 2 x 10 minut.

Faza grupowa rozgrywana w dniach, 18-19 oraz 25-26 kwietnia wyłoni 16 najlepszych drużyn, które przed finałem Ligi Europy rywalizować będą o zwycięstwo na placu Zamkowym. Półfinały rozgrywane będą 26 maja, a finał 27 maja. Mecze finałowe trwać będą 2 x 15 minut.

Impreza jest wydarzeniem towarzyszącym finałowi Ligi Europy, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym, 27 maja. Zawody prowadzone są przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” z dotacji Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.