72. Tour de Pologne przejechał do historii

Polski kolarz Marcin Białobłocki wygrał ostatni, siódmy etap 72. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas ulicami Krakowa. Triumfatorowi finałowego etapu puchar wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Zwycięzcą całego wyścigu został Hiszpan Jon IzagirreInsausti z grupy Movistar.

Marcin Białobocki, zawodnik reprezentacji Polski oraz tegoroczny mistrz kraju w „czasówce”, pokonał ostatni 25-kilometrowy dystans w 28 minut i 45 sekund.

Bardzo interesujący i emocjonujący przebieg miała rywalizacja o końcowy sukces w 72. Tour de Pologne. Szczęście uśmiechnęło się wreszcie do Izagirre – drugiego zawodnika dwóch poprzednich edycji tego wyścigu – w 2013 i 2014 roku.Tym razem w klasyfikacji generalnej minimalnie wyprzedził dwóch Belgów:o 2 sekundy Barta de Clercqa (Lotto-Soudal), a o 3 - Bena Hermansa (BMC).

Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński zajął 22. miejsce ze stratą 11.35 do triumfatora 72. TdP.

Marczyński, który jest wychowankiem WLKS Krakus Swoszowice i mistrzem kraju w jeździe ze startu wspólnego, podobnie jak Białobłocki występował w ekipie narodowej.

Klasyfikację górską wygrał Marcin Paterski (CCC Sprandi Polkowice), najaktywniejszych – Kamil Gradek (Reprezentacja Polski), a sprinterów – Marcel Kittel (TGA), drużynową – Lotto-Soudal.