Nagroda dla Łodzi

Autor: źródło - UM Łódź 2014-01-20 19:13:22
Łódź otrzymała nagrodę za największą liczbę nowych inwestycji w nowoczesne centra usług outsourcingowych dla biznesu przyznawaną przez Fundację Pro Progressio
Obecnie w Łodzi w sektorze usług dla biznesu w 41 firmach zatrudnionych jest ok. 10 000 pracowników. Tylko w roku 2013 w sektorze powstało ok. 1500 miejsc pracy.
Udoskonalanie oferty łódzkich firm powoduje, że miasto zyskało miano jednego z liderów wśród ośrodków dedykowanych nowoczesnym usługom dla biznesu i centrów nowoczesnych technologii.
W ubiegłym roku łódzkie firmy realizowały ok. 15 projektów typu BPO/SSC/R&D/KPO/ ITO (liczba zgłoszona do nagrody – 12)
Wśród nowych marek, które pojawiły się na rynku Łódzkim należy wymienić firmę Samsung, która na początku 2013 r. otworzyła w Łodzi centrum R&D dając zatrudnienie ok. 100 pracownikom, czy firmę Veolia SAP Center of Excellence.
Jednak największy przyrost zatrudnienia widoczny jest w firmach już obecnych na rynku łódzkim. Nowe projekty realizowały m. in takie firmy jak: 1. Accenture, Infosys, Nordea BPO Cener, Telmon, Kobica, Jujitsu, BSS, Tate &Lyle, Clariant, CDT, Open RnD, Takeda
Łódzki rynek outsourcingu charakteryzuje wysoka jakość świadczonych usług i innowacyjność realizowanych projektów. Innowacyjność realizowanych projektów i jakość świadczonych usług sprawia, że Łódzkie firmy są liderami na rynku outsourcingu, czego potwierdzeniem były przyznane podczas Gali nagrody dla firmy Infosys w kategorii największy przyrost % zatrudnienia 2012 vs 2013 oraz największy przyrost % nowych kontraktów 2012 vs 2013 i firmy Telmon za największy wzrost % kampanii outgoing 2012 vs. 2013
Ścisła współpraca łódzkiego środowiska akademickiego z biznesem sprawia, że nasze miasto jest doceniane przez firmy poszukujące lokalizacji dla swoich centrów R&D. Z potencjału łódzkich uczelni korzystają m.in. takie firmy jak: BSH, Bank Citi Handlowy, Pöyry czy Samsung.
Jednym z największych atutów Łodzi jest potencjał akademicki. Programy edukacyjne uczelni państwowych (Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej) realizowane są przy współpracy z biznesem. Jedynie w Łodzi oferowane są studia na kierunku „lingwistyka dla biznesu” (od roku akademickiego 2013/2014). Prowadzone przez Uniwersytet Łódzki są odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pracy. Program studiów jest dostosowany do potrzeb łódzkich przedsiębiorców i przygotowuje młodzież do podjęcia pracy w łódzkich firmach. Na uczelniach realizowany jest także unikalny program „Młodzi w Łodzi - Językwozięci”, którego celem jest kształcenie młodzieży w zakresie języków rzadkich, zwłaszcza skandynawskich, najbardziej poszukiwanych wśród pracodawców z branży BPO/IT. W Łodzi studiuje 100 tys. studentów, w tym ponad 6000 studentów kierunków informatycznych, kształcących się na 22 uczelniach wyższych i ponad 25 000 absolwentów, z których większość posługuje się płynnie przynajmniej 1 językiem obcym, zapewnia szeroki dostęp do wykształconej kadry.
W 2013 r. miasto Łódź wymieniane było na arenie międzynarodowej jako jeden z najlepszych partnerów biznesowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u