Katowice rozwijają edukację językową

Autor: UM Katowice 2016-03-07 08:37:50
W roku szkolnym 2016/17 w Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach zostanie uruchomiony oddział dwujęzyczny z językiem angielskim. Otwarcie w gimnazjum oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim jest, podobnie jak utworzenie Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej, bezpośrednim efektem podjęcia przez Radę Miasta Katowice uchwały w sprawie przyjęcia Polityki Edukacji Miasta Katowice Katowiczanin 2022. Jak podkreśla Marzena Szuba, Wiceprezydent Miasta Katowice to kolejny krok na drodze realizacji strategii oświatowej Miasta.

Gimnazjalny oddział z językiem angielskim uzupełnia ofertę samorządowej oświaty w zakresie edukacji dwujęzycznej, która obecnie obejmuje: oddziały dwujęzyczne z językiem francuskim – Gimnazjum nr 24 z Językiem Nauczania Francuskim im. Mikołaja Kopernika i I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika; oddziały dwujęzyczne z językiem hiszpańskim - Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej; oddział dwujęzyczny z językiem niemieckim w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz oddział z poszerzonym programem języka angielskiego i elementami nauczania dwujęzycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Uczniowie tego oddziału są przygotowywani w zakresie programu matury międzynarodowej „International Baccalaureate Diplomma Programme”. Od czterech lat katowicki samorząd organizuje w miejskich przedszkolach nieodpłatnie naukę języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych. W szkołach podstawowych realizowane są projekty, autorskie programy językowe i innowacje pedagogiczne w zakresie nauczania języków obcych – mówi Grażyna Burek pełnomocnik prezydenta ds. polityki edukacji.

Oferta oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim w Gimnazjum nr 21 obejmuje dodatkowe godziny języka angielskiego z podziałem na grupy oraz prowadzenie lekcji w języku angielskim na przedmiotach: historia, geografia, a także muzyka i plastyka w bloku sztuka. Przygotowując program kształcenia dla oddziału dwujęzycznego Gimnazjum wykorzystuje nie tylko wieloletnie doświadczenia w zakresie realizacji programów i projektów językowych, w tym również międzynarodowych, ale przede wszystkim wiedzę, przygotowanie merytoryczno – metodyczne oraz umiejętności kadry pedagogicznej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u