Zdrowie i uroda



Nowoczesny oddział anestezjologii w Ostrowie Wielkopolskim

Już od jutra nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu służyć będzie pacjentom. W jego dzisiejszym otwarciu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Oddział powstał w nowym budynku, w którym od przyszłego roku mieścić będzie się też chirurgia dziecięca, a docelowo również sale operacyjne i centralna sterylizatornia.

Nowoczesny oddział anestezjologii w Ostrowie Wielkopolskim

Już od jutra nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w ostrowskim szpitalu służyć będzie pacjentom. W jego dzisiejszym otwarciu wzięła udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Oddział powstał w nowym budynku, w którym od przyszłego roku mieścić będzie się też chirurgia dziecięca, a docelowo również sale operacyjne i centralna sterylizatornia.

10 mln zł z RPO dla szpitala w Lesku

Rozbudowa i przebudowa obecnego budynku, to cel, na który dyrekcja przeznaczy pieniądze z unijnej dotacji. Na specjalnej konferencji prasowej, w obecności kamer, podpis pod umową złożyła dziś wicemarszałek Maria Kurowska.

10 mln zł z RPO dla szpitala w Lesku

Rozbudowa i przebudowa obecnego budynku, to cel, na który dyrekcja przeznaczy pieniądze z unijnej dotacji. Na specjalnej konferencji prasowej, w obecności kamer, podpis pod umową złożyła dziś wicemarszałek Maria Kurowska.

Strajk w szpitalu w Starogardzie

27 października w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. O formie protestu przesądziło referendum, w którym wzięło udział 390 pracowników (ponad połowa wszystkich zatrudnionych), z których 386 opowiedziało się za jego przeprowadzeniem, a czworo było przeciwnych. Protestujący domagali się poprawy warunków płacowych pracowników niemedycznych szpitala.

Strajk w szpitalu w Starogardzie

27 października w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. O formie protestu przesądziło referendum, w którym wzięło udział 390 pracowników (ponad połowa wszystkich zatrudnionych), z których 386 opowiedziało się za jego przeprowadzeniem, a czworo było przeciwnych. Protestujący domagali się poprawy warunków płacowych pracowników niemedycznych szpitala.

O chirurgii onkologicznej w Bydgoszczy

W tym roku obchodzimy XV-lecie Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wydarzenie uświetniła konferencja „Interdyscyplinarne oblicza chirurgii onkologicznej”. Gościem ceremonii otwarcia był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

O chirurgii onkologicznej w Bydgoszczy

W tym roku obchodzimy XV-lecie Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Wydarzenie uświetniła konferencja „Interdyscyplinarne oblicza chirurgii onkologicznej”. Gościem ceremonii otwarcia był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Jubileusz Kępińskiego Klubu Amazonek

Kępińskie „Amazonki” wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały 15 lat swojej działalności. W jubileuszowych obchodach udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Jubileusz Kępińskiego Klubu Amazonek

Kępińskie „Amazonki” wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały 15 lat swojej działalności. W jubileuszowych obchodach udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

25-lecie Klubu Amazonek

W środę (18.10.2017 r.) odbyła się konferencja z okazji Jubileuszu 25-lecia Klubu Amazonek w Białymstoku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

25-lecie Klubu Amazonek

W środę (18.10.2017 r.) odbyła się konferencja z okazji Jubileuszu 25-lecia Klubu Amazonek w Białymstoku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Centrum Urazowe powstanie w Kielcach

Umowę dotyczącą utworzenia Centrum Urazowego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podpisał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz z dyrektorem szpitala Andrzejem Domańskim. Gospodarzem spotkania w urzędzie wojewódzkim była wojewoda Agata Wojtyszek.

Centrum Urazowe powstanie w Kielcach

Umowę dotyczącą utworzenia Centrum Urazowego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podpisał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz z dyrektorem szpitala Andrzejem Domańskim. Gospodarzem spotkania w urzędzie wojewódzkim była wojewoda Agata Wojtyszek.

"Servier dla serca" na bydgoskim Rrynku

Akcja która miała miejsce w niedzielę 1 października 2017 roku zgromadziła sporo osób i to nie tylko w podeszłym wieku. Można było zmierzyć ciśnienie krwi czy porozmawiać o choresterolu. Celem tej akcji była profilaktyka zapobiegania chorobom serca i propagowanie zdrowego stylu życia./Galeria zdjęć/

"Servier dla serca" na bydgoskim Rrynku

Akcja która miała miejsce w niedzielę 1 października 2017 roku zgromadziła sporo osób i to nie tylko w podeszłym wieku. Można było zmierzyć ciśnienie krwi czy porozmawiać o choresterolu. Celem tej akcji była profilaktyka zapobiegania chorobom serca i propagowanie zdrowego stylu życia./Galeria zdjęć/

Obchody 105. rocznicy Stacji Ratunkowej w Przemyślu

W sobotę, 16 września, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w uroczystościach honorujących 105-lecie Stacji Ratowniczej w Przemyślu.

Obchody 105. rocznicy Stacji Ratunkowej w Przemyślu

W sobotę, 16 września, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w uroczystościach honorujących 105-lecie Stacji Ratowniczej w Przemyślu.

Wicewojewoda w szpitalu „Barlickiego”

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk odwiedził kierowany przez prof. Piotra Kunę łódzki Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Barlickiego, jeden z najważniejszych w regionie. To kolejna placówka w województwie, którą wizytował wicewojewoda. Karol Młynarczyk odwiedzał wcześniej szpitale w Łodzi (im. Biegańskiego), Zduńskiej Woli, Radomsku i Bełchatowie.

Wicewojewoda w szpitalu „Barlickiego”

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk odwiedził kierowany przez prof. Piotra Kunę łódzki Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Barlickiego, jeden z najważniejszych w regionie. To kolejna placówka w województwie, którą wizytował wicewojewoda. Karol Młynarczyk odwiedzał wcześniej szpitale w Łodzi (im. Biegańskiego), Zduńskiej Woli, Radomsku i Bełchatowie.

Współpraca Instytutów Medycznych z biznesem da impuls do rozwoju innowacji w Polsce

Nowo powstała platforma THINK-TANK „Innowacje dla Zdrowia” ma służyć jako wielowymiarowa przestrzeń analityczna, realnie stwarzająca możliwości dyskusji dla liderów nauki, biznesu i administracji publicznej. Będzie umożliwiała wymianę doświadczeń o najlepszych praktykach zarządzania i strategii.

Współpraca Instytutów Medycznych z biznesem da impuls do rozwoju innowacji w Polsce

Nowo powstała platforma THINK-TANK „Innowacje dla Zdrowia” ma służyć jako wielowymiarowa przestrzeń analityczna, realnie stwarzająca możliwości dyskusji dla liderów nauki, biznesu i administracji publicznej. Będzie umożliwiała wymianę doświadczeń o najlepszych praktykach zarządzania i strategii.

Kancelaria Sejmu cofa zgodę na organizację konferencji "Szczepienia XXI wieku" ze względu na komercyjny charakter wydarzenia

Kancelaria Sejmu zdecydowała się na wycofanie zgody na organizację konferencji "Szczepienia XXI wieku" na terenie kompleksu sejmowego 26 sierpnia. Decyzja jest podyktowana komercyjnym charakterem wydarzenia, w którym udział miały umożliwiać odpłatne karty wstępu, o czym Kancelaria Sejmu nie była poinformowana w momencie wyrażania zgody na przeprowadzenie konferencji.

Kancelaria Sejmu cofa zgodę na organizację konferencji "Szczepienia XXI wieku" ze względu na komercyjny charakter wydarzenia

Kancelaria Sejmu zdecydowała się na wycofanie zgody na organizację konferencji "Szczepienia XXI wieku" na terenie kompleksu sejmowego 26 sierpnia. Decyzja jest podyktowana komercyjnym charakterem wydarzenia, w którym udział miały umożliwiać odpłatne karty wstępu, o czym Kancelaria Sejmu nie była poinformowana w momencie wyrażania zgody na przeprowadzenie konferencji.

Krew - cenny dar

Trwają wakacje. To okres, w którym, jak co roku, potrzeba więcej krwi. Na Warmii i Mazurach największy deficyt dotyczy grup 0 Rh- i B Rh-. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, próbując zapobiegać tym niedoborom, organizuje w całym województwie specjalne akcje. Za każdym razem w ich promowanie włącza się również Warmińsko Mazurski Urząd Wojewódzki i wojewoda Artur Chojecki.

Krew - cenny dar

Trwają wakacje. To okres, w którym, jak co roku, potrzeba więcej krwi. Na Warmii i Mazurach największy deficyt dotyczy grup 0 Rh- i B Rh-. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, próbując zapobiegać tym niedoborom, organizuje w całym województwie specjalne akcje. Za każdym razem w ich promowanie włącza się również Warmińsko Mazurski Urząd Wojewódzki i wojewoda Artur Chojecki.

3-latek sprowadził pomoc dla swojej mamy

Dzielny 3-latek z Poraja doprowadził policjantów do mamy, która straciła przytomność. Dzisiaj oboje odwiedzili Śląski Urząd Wojewódzki, gdzie spotkali się z wicewojewodą Mariuszem Trepką.

3-latek sprowadził pomoc dla swojej mamy

Dzielny 3-latek z Poraja doprowadził policjantów do mamy, która straciła przytomność. Dzisiaj oboje odwiedzili Śląski Urząd Wojewódzki, gdzie spotkali się z wicewojewodą Mariuszem Trepką.

Otwarcie rozbudowanego oddziału neonatologii

Poprawa warunków pobytu noworodków oraz pracy personelu to główne cele rozbudowy oddziału neonatologii Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. W oficjalnym otwarciu oddziału uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Otwarcie rozbudowanego oddziału neonatologii

Poprawa warunków pobytu noworodków oraz pracy personelu to główne cele rozbudowy oddziału neonatologii Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. W oficjalnym otwarciu oddziału uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Konsultacje o programie "Za życiem"

W województwie śląskim prawie 12% ludności boryka się z problemem niepełnosprawności. To duży odsetek mieszkańców, dlatego tak ważne są działania podejmowane w kierunku ułatwienia funkcjonowania tym osobom i ich rodzinom – mówił wicewojewoda Mariusz Trepka podczas spotkania z mediami, otwierającego konferencję poświęconą zmianom w programie "Za życiem", która odbyła się dzisiaj w Częstochowie. W konferencji udział wziął Krzysztof Michałkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Mirosław Przewoźnik, Dyrektor Biura Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, Jan Wroński, Dyrektor Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawiciele MRPiPS zajmujący się polityką wobec niepełnosprawnych.

Konsultacje o programie "Za życiem"

W województwie śląskim prawie 12% ludności boryka się z problemem niepełnosprawności. To duży odsetek mieszkańców, dlatego tak ważne są działania podejmowane w kierunku ułatwienia funkcjonowania tym osobom i ich rodzinom – mówił wicewojewoda Mariusz Trepka podczas spotkania z mediami, otwierającego konferencję poświęconą zmianom w programie "Za życiem", która odbyła się dzisiaj w Częstochowie. W konferencji udział wziął Krzysztof Michałkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Mirosław Przewoźnik, Dyrektor Biura Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, Jan Wroński, Dyrektor Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawiciele MRPiPS zajmujący się polityką wobec niepełnosprawnych.

Ratownicy przekazali postulaty

Podwyżki płac, uszczelnienie systemu i utworzenie co najmniej trzyosobowych zespołów ratowniczych to główne postulaty komitetu protestacyjnego ratowników medycznych przekazane dziś Wojewodzie Pomorskiemu. - W pełni rozumiem potrzeby waszego środowiska. Zależy mi, abyśmy wspólnie wypracowali system, który zadowoli wszystkie strony, a przede wszystkim skutecznie zadba o pacjentów. Postulaty zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia, bo to ono jest w ośrodkiem decyzyjnym – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich.

Ratownicy przekazali postulaty

Podwyżki płac, uszczelnienie systemu i utworzenie co najmniej trzyosobowych zespołów ratowniczych to główne postulaty komitetu protestacyjnego ratowników medycznych przekazane dziś Wojewodzie Pomorskiemu. - W pełni rozumiem potrzeby waszego środowiska. Zależy mi, abyśmy wspólnie wypracowali system, który zadowoli wszystkie strony, a przede wszystkim skutecznie zadba o pacjentów. Postulaty zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia, bo to ono jest w ośrodkiem decyzyjnym – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich.

Pomorskie. 25 placówek w sieci szpitali

Znana jest już lista placówek, które zostały włączone w sieć szpitali w Pomorskiem. Listę opublikował pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Znalazło się na niej 25 szpitali

Pomorskie. 25 placówek w sieci szpitali

Znana jest już lista placówek, które zostały włączone w sieć szpitali w Pomorskiem. Listę opublikował pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Znalazło się na niej 25 szpitali

Otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym otwarciu Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Utworzenie szpitala psychiatrycznego na terenie miasta Poznania to wynik analiz zapotrzebowania oraz założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Obecnie w województwie wielkopolskim działa osiem podmiotów udzielających pomocy na oddziale psychiatrycznym ogólnym dla dorosłych. Największe z nich, w Gnieźnie i Kościanie, oddalone są od Poznania o 50 kilometrów.

Otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystym otwarciu Centrum Zdrowia Psychicznego przy Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Utworzenie szpitala psychiatrycznego na terenie miasta Poznania to wynik analiz zapotrzebowania oraz założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Obecnie w województwie wielkopolskim działa osiem podmiotów udzielających pomocy na oddziale psychiatrycznym ogólnym dla dorosłych. Największe z nich, w Gnieźnie i Kościanie, oddalone są od Poznania o 50 kilometrów.

Szpital Pucki. Akt erekcyjny budowy łącznika z windami

W Szpitalu Puckim podpisano i wmurowano akt erekcyjny budowy łącznika z windami. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Szpital Pucki. Akt erekcyjny budowy łącznika z windami

W Szpitalu Puckim podpisano i wmurowano akt erekcyjny budowy łącznika z windami. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Z ministrem zdrowia o sieci szpitali

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, przebywał 8 czerwca w Katowicach i Zabrzu. W programie wizyty były m.in.: spotkanie z pracownikami oraz członkami Rady Śląskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia oraz udział w XXIV Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Następnie minister zdrowia spotkał się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z dziennikarzami na briefingu prasowym.

Z ministrem zdrowia o sieci szpitali

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, przebywał 8 czerwca w Katowicach i Zabrzu. W programie wizyty były m.in.: spotkanie z pracownikami oraz członkami Rady Śląskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia oraz udział w XXIV Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Następnie minister zdrowia spotkał się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z dziennikarzami na briefingu prasowym.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

I Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz uczestniczył w obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

I Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz uczestniczył w obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu.

Pierwsze posiedzenie Rady Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś pierwsze posiedzenie Rady Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wojewoda małopolski Józef Pilch, wicewojewoda małopolski Józef Gawron oraz dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Pierwsze posiedzenie Rady Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś pierwsze posiedzenie Rady Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wojewoda małopolski Józef Pilch, wicewojewoda małopolski Józef Gawron oraz dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Uroczyste otwarcie hospicjum dla dzieci – pierwsi pacjenci w lipcu

Przy ul. Łupkowej w Łodzi – z udziałem niemałego grona życzliwych darczyńców i dostojnych gości – po wielu latach starań, zabiegów i wysiłków ludzi dobrej woli i gorących serc odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej. Pod tą tajemniczą dla zwykłego zjadacza chleba nazwą kryje się pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla małych pacjentów oddychających za pomocą respiratorów. Pierwsi podopieczni mają być przyjęci 1 lipca 2017 roku.

Uroczyste otwarcie hospicjum dla dzieci – pierwsi pacjenci w lipcu

Przy ul. Łupkowej w Łodzi – z udziałem niemałego grona życzliwych darczyńców i dostojnych gości – po wielu latach starań, zabiegów i wysiłków ludzi dobrej woli i gorących serc odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej. Pod tą tajemniczą dla zwykłego zjadacza chleba nazwą kryje się pierwszy w naszym regionie stacjonarny ośrodek dla małych pacjentów oddychających za pomocą respiratorów. Pierwsi podopieczni mają być przyjęci 1 lipca 2017 roku.

Minister zdrowia rozmawia o sieci szpitali

28 kwietnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotkał się z dyrektorami wielkopolskich szpitali oraz samorządowcami, aby rozmawiać na temat założeń Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Dyskusji związanej z kampanią informacyjną na temat ustawy o sieci szpitali szefowi resortu towarzyszył wiceminister zdrowia Piotr Gryza, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wicewojewoda Marlena Maląg oraz dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz.

Minister zdrowia rozmawia o sieci szpitali

28 kwietnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotkał się z dyrektorami wielkopolskich szpitali oraz samorządowcami, aby rozmawiać na temat założeń Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Dyskusji związanej z kampanią informacyjną na temat ustawy o sieci szpitali szefowi resortu towarzyszył wiceminister zdrowia Piotr Gryza, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, wicewojewoda Marlena Maląg oraz dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz.

Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego pod budowę Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp. Uroczystości odbyły się na placu budowy przy Wielospcjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Ośrodek Radioterapii ma skupić w jednym miejscu wszystkie poradnie związane z leczeniem onkologicznym, w tym poradnię onkologiczną, onkohematologiczną oraz poradnię ginekologii onkologicznej.

Inwestycja dla mieszkańców lubuskiego

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego pod budowę Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp. Uroczystości odbyły się na placu budowy przy Wielospcjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Ośrodek Radioterapii ma skupić w jednym miejscu wszystkie poradnie związane z leczeniem onkologicznym, w tym poradnię onkologiczną, onkohematologiczną oraz poradnię ginekologii onkologicznej.

Lekarze z Rzeszowa będą uczyć się w klinice z Leverkusen

Szkolenia personelu medycznego w prestiżowej Klinice w Leverkusen – to cel podpisanego właśnie porozumienia, pomiędzy niemiecką placówką a Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Lekarze i pielęgniarki z Podkarpacia będą uczyć się, jak przeprowadzać zabiegi przy pomocy robota Da Vinci.

Lekarze z Rzeszowa będą uczyć się w klinice z Leverkusen

Szkolenia personelu medycznego w prestiżowej Klinice w Leverkusen – to cel podpisanego właśnie porozumienia, pomiędzy niemiecką placówką a Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Lekarze i pielęgniarki z Podkarpacia będą uczyć się, jak przeprowadzać zabiegi przy pomocy robota Da Vinci.

Bardzo zdrowy sok z brzozy!

Wczesną wiosną można w bardzo prosty sposób pozyskać naturalny napój z pnia brzozy /Zobacz film/

Bardzo zdrowy sok z brzozy!

Wczesną wiosną można w bardzo prosty sposób pozyskać naturalny napój z pnia brzozy /Zobacz film/

„SpoKREWnieni” w słusznej sprawie

Już po raz kolejny pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wzięli udział w zbiórce krwi. Tym razem zbiórka ta miała szczególny wymiar. Była naszym hołdem dla Żołnierzy Wyklętych.

„SpoKREWnieni” w słusznej sprawie

Już po raz kolejny pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wzięli udział w zbiórce krwi. Tym razem zbiórka ta miała szczególny wymiar. Była naszym hołdem dla Żołnierzy Wyklętych.

Nominacje do Rady Pomorskiego Oddziału NFZ

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył dziś dziewięciu osobom nominacje do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nominacje do Rady Pomorskiego Oddziału NFZ

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył dziś dziewięciu osobom nominacje do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

„SpoKREWnieni służbą” – ogólnopolska zbiórka krwi

22,5 litra krwi oddali pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i służb zespolonych podległych Wojewodzie. Zbiórkę przeprowadzono na dziedzińcu urzędu w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcję patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„SpoKREWnieni służbą” – ogólnopolska zbiórka krwi

22,5 litra krwi oddali pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i służb zespolonych podległych Wojewodzie. Zbiórkę przeprowadzono na dziedzińcu urzędu w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcję patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Spotkanie w sprawie projektu IOWISZ

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda spotkał się dziś z dyrektorami szpitali i konsultantami wojewódzkimi w ochronie zdrowia, którym przedstawił zastosowanie narzędzia IOWISZ - Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia. Podczas wcześniejszego briefingu prasowego, w którym udział wzięła też dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg opowiedział o zaletach, które dla pacjentów niesie system oceny wniosków.

Spotkanie w sprawie projektu IOWISZ

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda spotkał się dziś z dyrektorami szpitali i konsultantami wojewódzkimi w ochronie zdrowia, którym przedstawił zastosowanie narzędzia IOWISZ - Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia. Podczas wcześniejszego briefingu prasowego, w którym udział wzięła też dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg opowiedział o zaletach, które dla pacjentów niesie system oceny wniosków.

Finał akcji "Podaruj książkę pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii"

Okazuje się, że książka ma niezwykłą moc i łączy ludzi. Przekonali się o tym pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej, którzy zorganizowali wśród białostoczan zbiórkę książek dla Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Akcja trwała od 23 lutego do 10 marca i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem

Finał akcji "Podaruj książkę pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii"

Okazuje się, że książka ma niezwykłą moc i łączy ludzi. Przekonali się o tym pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej, którzy zorganizowali wśród białostoczan zbiórkę książek dla Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Akcja trwała od 23 lutego do 10 marca i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem

Tomografia jeszcze dokładniejsza. Otwarto pierwszą na Opolszczyźnie pracownie PET-TK

Szybko, bezinwazyjnie i dokładniej niż kiedykolwiek – to tylko niektóre zalety badania pozytonowej tomografii emisyjnej PET-TK, które teraz dostępne jest na Opolszczyźnie. W dużej mierze nowa pracownia to efekt działań wicewojewody opolskiego.

Tomografia jeszcze dokładniejsza. Otwarto pierwszą na Opolszczyźnie pracownie PET-TK

Szybko, bezinwazyjnie i dokładniej niż kiedykolwiek – to tylko niektóre zalety badania pozytonowej tomografii emisyjnej PET-TK, które teraz dostępne jest na Opolszczyźnie. W dużej mierze nowa pracownia to efekt działań wicewojewody opolskiego.

Sieć szpitali w regionie

"Reforma służby zdrowia wynikająca z nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych" to temat dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim, w której uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Sieć szpitali w regionie

"Reforma służby zdrowia wynikająca z nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych" to temat dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim, w której uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu

Odbyło się posiedzenie inauguracyjne Rady Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Spotkanie miało przede wszystkim charakter organizacyjny – na posiedzeniu wręczone zostały akty powołania członkom Rady oraz wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady DOW NFZ.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu

Odbyło się posiedzenie inauguracyjne Rady Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Spotkanie miało przede wszystkim charakter organizacyjny – na posiedzeniu wręczone zostały akty powołania członkom Rady oraz wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza Rady DOW NFZ.

Przeszczep krzyżowy w Szczecinie

Dwie pary: jedna w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie, druga w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie: dzięki współpracy dwóch ośrodków z powodzeniem przeprowadzono pierwsze w Polsce przeszczepienie krzyżowe równolegle w dwóch miejscach.

Przeszczep krzyżowy w Szczecinie

Dwie pary: jedna w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie, druga w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie: dzięki współpracy dwóch ośrodków z powodzeniem przeprowadzono pierwsze w Polsce przeszczepienie krzyżowe równolegle w dwóch miejscach.

Szpital Morski. Oddział położniczy po remoncie

Generalny remont II części oddziału położniczego - zespołu porodowego i patologii ciąży - trwał cztery miesiące i pochłonął 4 miliony złotych. Dziś został oficjalnie otwarty. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich , wojewoda pomorski.

Szpital Morski. Oddział położniczy po remoncie

Generalny remont II części oddziału położniczego - zespołu porodowego i patologii ciąży - trwał cztery miesiące i pochłonął 4 miliony złotych. Dziś został oficjalnie otwarty. W uroczystości wziął udział Dariusz Drelich , wojewoda pomorski.

Serwis Zdrowie już w sieci

Zasady zdrowego odżywania, zdrowie seniorów, oddziaływanie środowiska na społeczeństwo, uzależnienia, zdrowie psychiczne i zdrowie prokreacyjne – to bloki tematyczne nowego serwisu Zdrowie – powstałego w ramach Narodowego Programu Zdrowia - a prowadzonego przez dziennikarzy PAP. Portal zaprezentowano wczoraj w Ministerstwie Zdrowia.

Serwis Zdrowie już w sieci

Zasady zdrowego odżywania, zdrowie seniorów, oddziaływanie środowiska na społeczeństwo, uzależnienia, zdrowie psychiczne i zdrowie prokreacyjne – to bloki tematyczne nowego serwisu Zdrowie – powstałego w ramach Narodowego Programu Zdrowia - a prowadzonego przez dziennikarzy PAP. Portal zaprezentowano wczoraj w Ministerstwie Zdrowia.

O sieci szpitali rozmawiali u Wicewojewody Opolskiego

W biurze Wicewojewody Opolskiego Violetty Porowskiej odbyło się spotkanie z Kazimierzem Rozumkiem z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium" w Nysie oraz Arturem Grychowskim, dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach.

O sieci szpitali rozmawiali u Wicewojewody Opolskiego

W biurze Wicewojewody Opolskiego Violetty Porowskiej odbyło się spotkanie z Kazimierzem Rozumkiem z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Remedium" w Nysie oraz Arturem Grychowskim, dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach.

Rynek suplementów diety wymaga pilnej poprawy

Polscy konsumenci spożywają coraz więcej suplementów diety, traktując je nierzadko jako panaceum na różne dolegliwości. Nie wiadomo jednak dokładnie, co spożywamy, gdyż wprowadzanie do obrotu i sprzedaż są praktycznie poza skuteczną kontrolą.

Rynek suplementów diety wymaga pilnej poprawy

Polscy konsumenci spożywają coraz więcej suplementów diety, traktując je nierzadko jako panaceum na różne dolegliwości. Nie wiadomo jednak dokładnie, co spożywamy, gdyż wprowadzanie do obrotu i sprzedaż są praktycznie poza skuteczną kontrolą.

Koniec z nietrafionymi inwestycjami w służbie zdrowia

Rząd premier Beaty Szydło wprowadził nowy program, Instrument Oceny Wniosków Inwestycji w Sektorze Zdrowia (IOWISZ). – Koniec z nietrafionymi inwestycjami w służbie zdrowia – ogłosili wspólnie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek na konferencji w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Koniec z nietrafionymi inwestycjami w służbie zdrowia

Rząd premier Beaty Szydło wprowadził nowy program, Instrument Oceny Wniosków Inwestycji w Sektorze Zdrowia (IOWISZ). – Koniec z nietrafionymi inwestycjami w służbie zdrowia – ogłosili wspólnie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek na konferencji w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Karetki dla Małopolski

W 2016 roku województwo małopolskie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. 8 z nich to karetki zakupione na Światowe Dni Młodzieży. Pozostałych 10 zakupiono dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego.

Karetki dla Małopolski

W 2016 roku województwo małopolskie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. 8 z nich to karetki zakupione na Światowe Dni Młodzieży. Pozostałych 10 zakupiono dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego.

14,5 mln dla TOPR i GOPR

W tym roku na działania ratownicze w górach GOPR i TOPR z budżetu MSWiA otrzymają 14,5 mln zł. Przekazana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,2 mln zł. Na zapewnienie gotowości ratowniczej GOPR, w skład którego wchodzi siedem grup regionalnych, otrzyma ok. 7,9 mln zł.

14,5 mln dla TOPR i GOPR

W tym roku na działania ratownicze w górach GOPR i TOPR z budżetu MSWiA otrzymają 14,5 mln zł. Przekazana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,2 mln zł. Na zapewnienie gotowości ratowniczej GOPR, w skład którego wchodzi siedem grup regionalnych, otrzyma ok. 7,9 mln zł.

Nowe karetki pogotowia dla szpitala w Grójcu

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w przekazaniu do użytku dwóch nowych ambulansów dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Wojewody.

Nowe karetki pogotowia dla szpitala w Grójcu

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w przekazaniu do użytku dwóch nowych ambulansów dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Wojewody.

Podstawowa opieka zdrowotna tematem spotkania Wicewojewody Opolskiego

3 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie Wicewojewody Violetty Porowskiej z Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych - Sabiną Wiatkowską. Głównym tematem rozmów był projekt ustawy o Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

Podstawowa opieka zdrowotna tematem spotkania Wicewojewody Opolskiego

3 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie Wicewojewody Violetty Porowskiej z Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych - Sabiną Wiatkowską. Głównym tematem rozmów był projekt ustawy o Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

W Łodzi powstała pierwsza w Polsce Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – z udziałem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - otwarta została Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Jest to pierwszy z 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności w naszym kraju, które – jak zakłada „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” – powstaną w najbliższym czasie i będą finansowane z budżetu państwa.

W Łodzi powstała pierwsza w Polsce Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – z udziałem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - otwarta została Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Jest to pierwszy z 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności w naszym kraju, które – jak zakłada „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” – powstaną w najbliższym czasie i będą finansowane z budżetu państwa.

Nowa inwestycja Szpitala Wojskowego we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z komendantem Szpitala Wojskowego we Wrocławiu płk. lek. med. Wojciechem Tańskim.

Nowa inwestycja Szpitala Wojskowego we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z komendantem Szpitala Wojskowego we Wrocławiu płk. lek. med. Wojciechem Tańskim.

Rząd dofinansował nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego w Oświęcimiu

To przykład połączenia doskonałej współpracy organów samorządowych przy wsparciu pieniędzy z budżetu państwa - mówiła premier Beata Szydło o otwarciu pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Rząd dofinansował nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego w Oświęcimiu

To przykład połączenia doskonałej współpracy organów samorządowych przy wsparciu pieniędzy z budżetu państwa - mówiła premier Beata Szydło o otwarciu pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Budzik dla dorosłych otwarty

Uroczyste otwarcie kliniki Budzik dla dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Klinika ma na celu pomoc dorosłym osobom w śpiączce. Lekarze będą przywracać świadomość pacjentom w pierwszym roku po wypadku oraz tym, którzy znaleźli się w śpiączce z powodu niedotlenienia. Placówka powstała jako owoc współpracy Fundacji Akogo?, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Katedry Neurologii i Neurochirurgii uczelni. Jest odpowiednikiem warszawskiego Budzika dla dzieci.

Budzik dla dorosłych otwarty

Uroczyste otwarcie kliniki Budzik dla dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Klinika ma na celu pomoc dorosłym osobom w śpiączce. Lekarze będą przywracać świadomość pacjentom w pierwszym roku po wypadku oraz tym, którzy znaleźli się w śpiączce z powodu niedotlenienia. Placówka powstała jako owoc współpracy Fundacji Akogo?, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Katedry Neurologii i Neurochirurgii uczelni. Jest odpowiednikiem warszawskiego Budzika dla dzieci.