ZŁOTO DLA TORUŃSKICH SAMORZĄDOWCÓW

Piłkarska reprezentacja samorządowców miasta Torunia zdobyła dwa złote medale w turnieju finałowym XX Mistrzostw Polski Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej.

Finały Mistrzostw Polski odbyły się w ubiegły weekend 13 – 15 maja w miejscowości Brenna. Piłkarska reprezentacja naszego miasta wystąpiła w dwóch kategoriach: open oraz +45. W obydwóch kategoriach nasi piłkarze triumfowali!

W tegorocznych mistrzostwach wzięły udział 28 drużyny. W rywalizacji open, w której wzięło udział szesnaście zespołów, najlepsza okazała się nasza drużyna, która w finale pokonała po karnych obrońców tytułu – drużynę Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Klasyfikacja końcowa pierwszej trójki w kategorii open:

1 miejsce TORUŃ
2 miejsce NOWY DWÓR MAZOWIECKI
3 miejsce GLIWICE

Ponadto najlepszym strzelcem w kategorii open został zawodnik z Torunia: Rafał Krzywania.

W kategorii +45 rywalizowało dwanaście zespołów. Oto klasyfikacja końcowa:

2 miejsce KOŁACZKOWO
3 miejsce OSTRZESZÓW

W tej kategorii tytuł najlepszego zawodnika otrzymał torunianin Arkadiusz Wandowicz, a najlepszym strzelcem został Lech Tofil (również z Torunia).

Nasza piłkarska reprezentacja jest stałym uczestnikiem niniejszej imprezy, rokrocznie prezentując bardzo wysoki poziom sportowy. W jej skład wchodzą urzędnicy, nauczyciele, pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, zakładów budżetowych, spółek, a także administracji zespolonej. Do tej pory zespół był między innymi dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii open oraz Mistrzem Polski w kat. powyżej lat 45.