Szczecińscy żeglarze nie wychodzą z formy

Autor: UM Szczecin 2021-06-19 12:57:03

Z regat na regaty do Szczecin trafia coraz więcej medali. Ten weekend stał pod znakiem szczecińskiej grupy Laser. Nasi zawodnicy mają się czym chwalić

Kolejne sukcesy potwierdzają, że Szczecin znajduje się bez wątpienia w czołówce klasy Laser w Polsce. Właśnie zakończyły się regaty o Puchar Pucka, podczas których zawodnicy Regatowej Reprezentacji Szczecina kilkukrotnie stawali na podium.

Wywalczyć takie wyniki nie było łatwo. Warunki pogodowe były zróżnicowane, a w dodatku konkurencja bardzo liczna. Mimo to Maciej Cymerman (CŻ) odniósł zwycięstwo w najliczniej obsadzonej grupie ILCA4 (Laser 4.7) - 118 startujących, Oskar Sawicki (CŻ) zajął 3. miejsce generalnie i 2 w U16 (klasyfikacja wiekowa).

Z kolei Filip Miłoszewski (SEJK Pogoń) wygrał ILCA6 open mężczyzn, a Maks Burdziej (CŻ) zajął 6. Pozycję. W kategorii startowało 94 zawodników. To nadal nie koniec. W grupie ILCA7 (Laser Standard) Maksymilian Cymerman (SEJK Pogoń) zajął 3. miejsce generalnie,  a Wojtek Antoniak (CŻ) 4. Odpowiednio panowie 2 i 3 w U21.

Tak dobra forma naszych zawodników napawa optymizmem, zwłaszcza, że już za tydzień czterech z nich: Filip Miłoszewski, Maks Burdziej, Maciej Cymerman i Oskar Sawicki będą walczyć w Chorwacji w Mistrzostwach Europy w klasie ILCA6 (Laser Radial).