Punkt recepcyjny w Poznaniu przeniesiony do pawilonu nr 2 na MTP

Autor: Wielkopolski UW 2022-03-22 08:45:53

Punkt recepcyjny dotychczas znajdował się w Holu Wschodnim na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Od dzisiaj został przeniesiony do pawilonu nr 2. Do nowego punktu zaczęli już przybywać pierwsi obywatele Ukrainy.

Zaledwie 28 lutego otwieraliśmy wspólnie punkt recepcyjny w znajdującym się nieopodal Holu Wschodnim. Od tego czasu przez ten punkt recepcyjny przewinęło się kilkanaście tysięcy osób. Skala przyjęć uchodźców z Ukrainy w punkcie spowodowała, że wraz z Grupą MTP myśleliśmy o nowym rozwiązaniu, tak aby wszystkie osoby przybywające do Poznania zostały godnie przyjęte - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas briefingu.

 

Wybór nowego miejsca był podyktowany m.in. dobrym połączeniem pomiędzy Dworcem Głównym w Poznaniu a terenem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W punkcie osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogą uzyskać więcej informacji na temat pobytu w Polsce, otrzymać i zarejestrować kartę SIM, ale mogą liczyć również na ciepły posiłek, opiekę medyczną, możliwość wykonania szczepień, skierowanie do tymczasowego miejsca zakwaterowania, poradę prawną, czy też pomoc psychologa. Na terenie pawilonu znajduje się również strefa zabaw dla dzieci, miejsce na tymczasowy odpoczynek oraz sanitariaty.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u