Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Rutkach-Kossakach

Autor: wrotapodlasia.pl 2022-06-10 09:07:09

To była jedna z pierwszych wizyt szefa rządu w ramach akcji „Porozmawiajmy o Polsce”, podczas której Mateusz Morawiecki odwiedza miejscowości w całym kraju i spotyka się z ich mieszkańcami. Wzięli w niej udział także: marszałek Artur Kosicki i wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz. Spotkanie odbyło się w czwartkowy (9.06) wieczór, w hali sportowej szkoły podstawowej w Rutkach-Kossakach w powiecie zambrowskim.

– Chcemy rozmawiać o tym, jak w kolejnych latach ma wyglądać nasza rzeczywistość, biorąc pod uwagę te okoliczności, w których funkcjonujemy dzisiaj – to, co udało się zrobić, ale też to, czego się nie udało. O wszystkim chcemy porozmawiać – podkreślił premier.

– Możemy liczyć na ogromne wsparcie finansowe z wielu programów centralnych, takich jak choćby Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych czy Fundusz Rozwoju Dróg – mówił marszałek. – Ten rząd nie dzieli Polski na Polskę A i B. Rozumie, że chcemy się rozwijać, że chcemy doganiać bardziej rozwinięte regiony kraju. I dzięki wsparciu rządowemu to się dzieje – dodał.

Więcej szczegółów: https://wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/region/premier-mateusz-morawiecki-odwiedzil-gmine-rutki.html

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u