Reorganizacja punktu recepcyjnego

Autor: Zachodniopomorski UW 2022-06-11 09:32:26

Od 3 marca br. w Szczecinie działa punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc w postaci noclegu, wyżywienia, doraźnej opieki medycznej, tłumaczenia oraz przewiezienia do docelowego punktu zakwaterowania udzielana jest przy Al. Piastów 40A oraz hali przy ul. Sowińskiego 7.

Od momentu uruchomienia punktu w obu lokalizacjach wsparcie znalazło blisko 14 tys. osób. Do obsługi punktu oddelegowanych było w sumie 112 pracowników z wydziałów Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz instytucji, m.in: Kuratorium Oświaty i wojewódzkich inspekcji: Handlowej; Nadzoru Budowlanego; Ochrony Roślin i Nasiennictwa; Ochrony Środowiska, Transportu Drogowego a także pracownicy i wolontariusze, m.in. ze Stowarzyszenia SOS dla Rodziny.

 

Od 1 czerwca opieka nad uchodźcami została przeniesiona w całości do hali przy ul. Sowińskiego, w której dostępnych jest 180 miejsc. Przyczyną reorganizacji jest malejąca liczba uchodźców przybywających do Szczecina. Obecnie z tymczasowego zakwaterowania w punkcie recepcyjnym korzysta dziennie 30-40 osób.

 

- Dziś mija 100 dni od rosyjskiej napaści na Ukrainę. To symboliczny dzień, w którym chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc obywatelom Ukrainy uciekającym przed śmiercią i barbarzyństwem agresorów – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Dziękuję pracownikom urzędu i podległych mi inspekcji oraz służb, komendantom i funkcjonariuszom straży pożarnej i policji, żołnierzom WOT, a także Agencji Mienia Wojskowego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W sposób szczególny dziękuję wolontariuszom i darczyńcom, organizacjom pozarządowym: Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Jackowi Janiakowi, Stowarzyszeniu Polites, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, SOS dla Rodziny, Fundacji Małych Stópek i Fundacji Tzu Chi – Państwa pomoc była i jest bezcenna. Osobne podziękowania składam władzom i pracownikom Uniwersytetu Szczecińskiego za udostępnienie hali i zapewnianie wolontariuszy. Pamiętajmy o tym, że wojna niestety wciąż trwa i naszym wspólnym zadaniem jest pomoc bohatersko broniącej się Ukrainie i jej mieszkańcom - dodaje wojewoda Bogucki

© 2018 Super-Polska.pl stat4u