Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Autor: Pomorski UW 2022-12-07 09:20:18

Od spotkania w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. rozpoczęła się dzisiejsza wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego na Pomorzu. Szefowi rządu towarzyszy Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

To kolejna wizyta Prezesa Rady Ministrów w porcie. Tak jak poprzednia w październiku br., i ta dotyczyła dystrybucji węgla i współpracy z samorządami.- Zaproponowaliśmy dopłatę do węgla, żeby 3 tony były tańsze, ale to okazało się niewystarczające. Weszliśmy w ciąg logistyczny, uruchomione zostały wszelkie możliwości przeładunkowe, większy przywóz z całego świata i dzisiaj ten węgiel jest - powiedział premier, dodając, że - dzisiaj problem polega na tym, że w niektórych gminach składy węglowe, z którymi gminy podpisały umowy są już zapełnione, dlatego tu w porcie czeka kilka składów.

Szef rządu zwrócił się także do mieszkańców – „jeśli jakaś gmina z różnych względów nie współpracuje, to zwróćcie się do swoich włodarzy, żeby umożliwili dostarczenie węgla bezpośrednio czy to przez importerów, czy inne składy węglowe. My taką logistykę zorganizujemy”.

Premier tłumaczył, że aby sprowadzić węgiel do Polski uruchomione zostały "wszystkie możliwości przeładunkowe z całego świata". – Dzisiaj mogę powiedzieć, po rozmowie z panem wojewodą, z szefami portów gdańskich, jak mi powiedzieli: mamy klęskę urodzaju. Wiemy, że ten węgiel jest, pracują 24/7. Węgiel jest wywożony transportem kolejowym, samochodowym .

© 2018 Super-Polska.pl stat4u