Nowa przychodnia w Wolicy

Autor: Świętokrzyski UW 2023-01-04 09:33:27

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczył w otwarciu nowej przychodni zdrowia w Wolicy w gminie Chęciny. Inwestycja powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa kwotą blisko 3 mln zł.

Poprawa świadczonych usług medycznych dla mieszkańców regionu w zakresie dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej to główny cel  nowo otwartego ośrodka zdrowia w Wolicy w gminie Chęciny. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku przychodni specjalistycznej. Jak podkreślił wojewoda – „życzenia się spełniają. Gratuluję Wam tego ośrodka. Wiem, że robicie wszystko, aby bezpieczeństwo naszych obywateli było zapewnione. Macie tutaj doskonale warunki do tego. Nasze państwo poważnie podchodzi do waszych problemów i oferuje środki na takie inwestycje. Otwarcie ośrodka zdrowia w Wolicy to bardzo miły akcent na początek 2023 roku”.

W wydarzeniu wziął też udział wiceminister finansów Sebastian Skuza.

W przychodni dyżury pełnić będą specjaliści: interniści, pediatrzy, stomatolodzy. Obiekt może pełnić różne funkcje m.in. wyodrębniono strefę dzieci chorych, gabinet chorób zakaźnych, gabinety dla osób dorosłych z osobną poczekalnią. Ponadto znalazły się pomieszczenia socjalno-administracyjne czy techniczno-gospodarcze.

Dotychczas przychodnia mieściła się w ponad stuletnim budynku. Obecnie obiekt ma prawie 650 m2. Wyposażony został w fotowoltaikę, kocioł kondensacyjny. Budynek jest nowoczesny i energooszczędny. Przychodnia będzie udzielała świadczeń medycznych blisko 4 tysiącom mieszkańców. Pieniądze na budowę przychodni pochodzą z budżetu państwa. Decyzją Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Rozwoju dofinasowanie inwestycji wyniosło 2 900 000 zł. Całość inwestycji kosztowała blisko 5 i pół miliona złotych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u