Polecamy nasz bezpłatny newsletter. Zostawiając nam swój adres e-mail będziesz informowany o najważniejszych wiadomościach ukazujących się w naszej gazecie.
Subskrybcja bezpłatna! Aby zamówić newsletter wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Wzorem wielu szpitali na świecie, również pacjenci Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” kończący leczenie onkologiczne będą mogli uczestniczyć w ceremonii bicia w dzwon aby obwieścić koniec terapii. Pozwala to uwierzyć i cieszyć się z pokonania następnego etapu walki z rakiem. Uroczyste odsłonięcie dzwonu odbyło się 12 grudnia. Fundatorem jest Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Wzorem wielu szpitali na świecie, również pacjenci Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” kończący leczenie onkologiczne będą mogli uczestniczyć w ceremonii bicia w dzwon aby obwieścić koniec terapii. Pozwala to uwierzyć i cieszyć się z pokonania następnego etapu walki z rakiem. Uroczyste odsłonięcie dzwonu odbyło się 12 grudnia. Fundatorem jest Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do 1. roku życia, zintegrowany system zarządzania jakością, 5 certyfikatów ISO oraz akredytacja CMJ. Takimi osiągnięciami może pochwalić się olsztyński Szpital Miejski. Działalność placówki została doceniona po raz kolejny.
Program profilaktyczny opieki nad matką i dzieckiem do 1. roku życia, zintegrowany system zarządzania jakością, 5 certyfikatów ISO oraz akredytacja CMJ. Takimi osiągnięciami może pochwalić się olsztyński Szpital Miejski. Działalność placówki została doceniona po raz kolejny.
„Czas to mózg. Udar można leczyć”, pod takim tytułem odbyła się konferencja zorganizowana przez Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie neurologii prof. dr hab. med. Halinę Bartosik-Psujek. Wśród prelegentów zebranych w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego znaleźli się specjaliści z zakresu neurologii, rehabilitacji i ratownictwa medycznego. Samorząd reprezentował odpowiedzialny w zarządzie województwa za ochronę zdrowia – Stanisław Kruczek.
„Czas to mózg. Udar można leczyć”, pod takim tytułem odbyła się konferencja zorganizowana przez Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie neurologii prof. dr hab. med. Halinę Bartosik-Psujek. Wśród prelegentów zebranych w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego znaleźli się specjaliści z zakresu neurologii, rehabilitacji i ratownictwa medycznego. Samorząd reprezentował odpowiedzialny w zarządzie województwa za ochronę zdrowia – Stanisław Kruczek.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w obchodach 70-lecia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr. hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w obchodach 70-lecia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr. hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.
Dziś na lotnisku w Michałowie koło Ostrowa Wielkopolskiego uruchomiono działalność bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego. W uroczystości inauguracji dyżuru załogi śmigłowca wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, władze samorządowe oraz dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowsk
Dziś na lotnisku w Michałowie koło Ostrowa Wielkopolskiego uruchomiono działalność bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego. W uroczystości inauguracji dyżuru załogi śmigłowca wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, władze samorządowe oraz dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowsk
Z początkiem 2017 roku stacje pogotowia ratunkowego w Gdańsku, Słupsku, Gdyni i Sopocie a także szpitale w Wejherowie i Pucku wzbogacą się o 8 nowych ambulansów i 2 motocykle. Jest to możliwe dzięki dotacji (4 540 000 zł) z budżetu Wojewody Pomorskiego. Dziś wojewoda Dariusz Drelich, podpisał stosowne umowy.
Z początkiem 2017 roku stacje pogotowia ratunkowego w Gdańsku, Słupsku, Gdyni i Sopocie a także szpitale w Wejherowie i Pucku wzbogacą się o 8 nowych ambulansów i 2 motocykle. Jest to możliwe dzięki dotacji (4 540 000 zł) z budżetu Wojewody Pomorskiego. Dziś wojewoda Dariusz Drelich, podpisał stosowne umowy.
Dla rządu bezpieczeństwo jest priorytetowe – mówiła premier Beata Szydło na spotkaniu z małopolskimi ratownikami medycznymi, którzy zabezpieczali Światowe Dni Młodzieży (ŚDM). Szefowa rządu uczestniczyła w uroczystości przekazania szpitalom 10 ambulansów sanitarnych, które były wykorzystywane podczas wizyty papieża Franciszka i ŚDM w Krakowie.
Dla rządu bezpieczeństwo jest priorytetowe – mówiła premier Beata Szydło na spotkaniu z małopolskimi ratownikami medycznymi, którzy zabezpieczali Światowe Dni Młodzieży (ŚDM). Szefowa rządu uczestniczyła w uroczystości przekazania szpitalom 10 ambulansów sanitarnych, które były wykorzystywane podczas wizyty papieża Franciszka i ŚDM w Krakowie.
Fundacja Gdyński Most Nadziei, organizator kampanii Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jadra, kolejny raz zachęca do otwartych rozmów o męskich sprawach. W listopadzie w czterech miastach Polski: Gdyni, Toruniu, Zamościu i Wrocławiu odbędą się wydarzenia zwracające uwagę na profilaktykę męskiego raka. 7 listopada odbyła się oficjalna inauguracja kampanii i odsłonięcie totemu informacyjnego przez gdyńskim InfoBoxem
Fundacja Gdyński Most Nadziei, organizator kampanii Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jadra, kolejny raz zachęca do otwartych rozmów o męskich sprawach. W listopadzie w czterech miastach Polski: Gdyni, Toruniu, Zamościu i Wrocławiu odbędą się wydarzenia zwracające uwagę na profilaktykę męskiego raka. 7 listopada odbyła się oficjalna inauguracja kampanii i odsłonięcie totemu informacyjnego przez gdyńskim InfoBoxem
Osiem ambulansów i dwa motocykle ratunkowe z wyposażeniem trafi wkrótce do stacji pogotowia ratunkowego w Gdańsku, Słupsku, Gdyni i Sopocie a także szpitali w Wejherowie i Pucku. Będzie to możliwe dzięki dotacji z budżetu Wojewody Pomorskiego (4 540 000 zł ).
Osiem ambulansów i dwa motocykle ratunkowe z wyposażeniem trafi wkrótce do stacji pogotowia ratunkowego w Gdańsku, Słupsku, Gdyni i Sopocie a także szpitali w Wejherowie i Pucku. Będzie to możliwe dzięki dotacji z budżetu Wojewody Pomorskiego (4 540 000 zł ).
Ponad 4,5 miliona złotych z budżetu państwa, w latach 2016-2017, otrzymają pomorskie szpitale: pucki na sfinansowanie budowy łącznika z dwiema windami oraz spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni na przebudowę i modernizację budynków na potrzeby Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia oraz Pracowni Cytostatyków i Apteki wraz z wyposażeniem.
Ponad 4,5 miliona złotych z budżetu państwa, w latach 2016-2017, otrzymają pomorskie szpitale: pucki na sfinansowanie budowy łącznika z dwiema windami oraz spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni na przebudowę i modernizację budynków na potrzeby Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia oraz Pracowni Cytostatyków i Apteki wraz z wyposażeniem.
Minister Anna Zalewska, zgodnie z obietnicą, którą złożyła na początku września ogłaszając Rok Wolontariatu, oddała wczoraj krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Minister Anna Zalewska, zgodnie z obietnicą, którą złożyła na początku września ogłaszając Rok Wolontariatu, oddała wczoraj krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Z ratownikami medycznymi z powiatu staszowskiego spotkała się szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa oraz wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. W spotkaniu w miejscowym szpitalu uczestniczyła wojewoda Agata Wojtyszek.
Z ratownikami medycznymi z powiatu staszowskiego spotkała się szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa oraz wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. W spotkaniu w miejscowym szpitalu uczestniczyła wojewoda Agata Wojtyszek.
W piątek (30.09.2016 r.) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uczestniczył w obchodach 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.
W piątek (30.09.2016 r.) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uczestniczył w obchodach 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.
Wysoko wyspecjalizowana kadra niosąca pomoc najmłodszym pacjentom, nowoczesne wyposażenie , kolorowe ściany – to obraz Oddziału Pediatrii szpitala Copernicus, kierowanego przez prof. Barbarę Kamińską. Dziś klinikę odwiedził Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
Wysoko wyspecjalizowana kadra niosąca pomoc najmłodszym pacjentom, nowoczesne wyposażenie , kolorowe ściany – to obraz Oddziału Pediatrii szpitala Copernicus, kierowanego przez prof. Barbarę Kamińską. Dziś klinikę odwiedził Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
W środę (14.09.2016r.) w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie XV Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.
W środę (14.09.2016r.) w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie XV Otwartych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.
Szykują się zmiany organizacji i funkcjonowaniu Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w naszym regionie. We wtorek 23 sierpnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się spotkanie inicjujące ten proces
Szykują się zmiany organizacji i funkcjonowaniu Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w naszym regionie. We wtorek 23 sierpnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się spotkanie inicjujące ten proces
Z okazji zbliżającego się Dnia Straży Miejskiej, łódzcy strażnicy miejscy organizują akcję honorowego oddawania krwi. W piątek 26 sierpnia w godz. 8-11.30 na Pasażu Shillera, wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako honorowy dawca krwi i szpiku (w obu przypadkach obowiązuje ta sama procedura) oraz oddać krew.
Z okazji zbliżającego się Dnia Straży Miejskiej, łódzcy strażnicy miejscy organizują akcję honorowego oddawania krwi. W piątek 26 sierpnia w godz. 8-11.30 na Pasażu Shillera, wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako honorowy dawca krwi i szpiku (w obu przypadkach obowiązuje ta sama procedura) oraz oddać krew.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Św. Celestyna, którzy prowadzą Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii dla Osób Niepełnosprawnych w Mikoszowie w powiecie strzelińskim
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Św. Celestyna, którzy prowadzą Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii dla Osób Niepełnosprawnych w Mikoszowie w powiecie strzelińskim
Wojewoda Dariusz Drelich wziął dziś (17 sierpnia) udział w uroczystości poświęcenia 5 nowych ambulansów, zakupionych przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim.
Wojewoda Dariusz Drelich wziął dziś (17 sierpnia) udział w uroczystości poświęcenia 5 nowych ambulansów, zakupionych przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim.
Poznańska motornicza pomogła odebrać poród. Rodzice dziecka nie zdążyli dojechać do szpitala i chłopiec przyszedł na świat w aucie, tuż obok zajezdni tramwajowej przy ul. Fortecznej.
Poznańska motornicza pomogła odebrać poród. Rodzice dziecka nie zdążyli dojechać do szpitala i chłopiec przyszedł na świat w aucie, tuż obok zajezdni tramwajowej przy ul. Fortecznej.
Opieka paliatywno-hospicyjna była tematem dzisiejszego spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim z przedstawicielami świadczącymi usługi w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej na terenie województwa lubuskiego.
Opieka paliatywno-hospicyjna była tematem dzisiejszego spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim z przedstawicielami świadczącymi usługi w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej na terenie województwa lubuskiego.
Dziś (8-sierpnia) wojewoda wielkopolski pozytywnie ocenił celowość realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z jego wyposażeniem”. - Zależało nam na jak najszybszym wydaniu pozytywnej decyzji administracyjnej, która umożliwi samorządowi województwa wielkopolskiego rozpoczęcie budowę szpitala pediatrycznego, zapewniającego małym pacjentom zgodną ze standardami opiekę medyczną - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Nowy szpital dziecięcy w pełni wpisuje się w priorytety dla regionalnej polityki zdrowotnej województwa ogłoszone przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.
Dziś (8-sierpnia) wojewoda wielkopolski pozytywnie ocenił celowość realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka wraz z jego wyposażeniem”. - Zależało nam na jak najszybszym wydaniu pozytywnej decyzji administracyjnej, która umożliwi samorządowi województwa wielkopolskiego rozpoczęcie budowę szpitala pediatrycznego, zapewniającego małym pacjentom zgodną ze standardami opiekę medyczną - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Nowy szpital dziecięcy w pełni wpisuje się w priorytety dla regionalnej polityki zdrowotnej województwa ogłoszone przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.
Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński spotkał się z Senator Dorotą Czudowską oraz przedstawicielami Stowarzyszenia "Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska".
Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński spotkał się z Senator Dorotą Czudowską oraz przedstawicielami Stowarzyszenia "Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska".
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmacji szpitalnej mgr farm. Henrykę Paszko.
W spotkaniu z konsultantem wojewódzkim, które odbyło się 29 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wzięła również udział Monika Urbaniak, wojewódzki inspektor farmaceutyczny.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmacji szpitalnej mgr farm. Henrykę Paszko.
W spotkaniu z konsultantem wojewódzkim, które odbyło się 29 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wzięła również udział Monika Urbaniak, wojewódzki inspektor farmaceutyczny.
Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie Urząd Zdrowia Publicznego - ogłosił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Wszyscy mieszkańcy zyskają powszechny dostęp do opieki medycznej, a szpitale dostaną pieniądze na leczenie pacjenta, a nie na pojedyncze świadczenia.
Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie Urząd Zdrowia Publicznego - ogłosił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Wszyscy mieszkańcy zyskają powszechny dostęp do opieki medycznej, a szpitale dostaną pieniądze na leczenie pacjenta, a nie na pojedyncze świadczenia.
Już po raz czwarty w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zebrało się Łódzkie Forum Zdrowia. Zespół powołany przez wojewodę łódzkiego Zbigniewa Rau tworzą: wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Grzegorz Mazur oraz wybrani - we współpracy z ORL - przedstawiciele podmiotów leczniczych na poziomie wojewódzkim i powiatowym, a także przedstawiciele klinik i podmiotów świadczących opiekę ambulatoryjną.
Już po raz czwarty w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zebrało się Łódzkie Forum Zdrowia. Zespół powołany przez wojewodę łódzkiego Zbigniewa Rau tworzą: wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Grzegorz Mazur oraz wybrani - we współpracy z ORL - przedstawiciele podmiotów leczniczych na poziomie wojewódzkim i powiatowym, a także przedstawiciele klinik i podmiotów świadczących opiekę ambulatoryjną.
III etap rozbudowy szpitala w Szczecinku zostanie dofinansowany z budżetu państwa kwotą 2,5 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 14 lipca w Szczecinku wojewoda Piotr Jania i starosta szczecinecki Krzysztof Lis.
III etap rozbudowy szpitala w Szczecinku zostanie dofinansowany z budżetu państwa kwotą 2,5 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 14 lipca w Szczecinku wojewoda Piotr Jania i starosta szczecinecki Krzysztof Lis.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła 7 lipca po południu akty powołania – powołanym z dniem 1 lipca br. konsultantom wojewódzkim w dziedzinie: gastroenterologii dziecięcej dr hab. n. med. Bartoszowi Korczowskiemu oraz perinatologii prof. dr hab. n. med. Dorocie Darmochwał-Kolarz.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła 7 lipca po południu akty powołania – powołanym z dniem 1 lipca br. konsultantom wojewódzkim w dziedzinie: gastroenterologii dziecięcej dr hab. n. med. Bartoszowi Korczowskiemu oraz perinatologii prof. dr hab. n. med. Dorocie Darmochwał-Kolarz.
W piątek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu. W uroczystości wziął udział wicewojewoda Marek Subocz.
W piątek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu. W uroczystości wziął udział wicewojewoda Marek Subocz.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła akt powołania na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie genetyki klinicznej prof. dr. hab. Jackowi Gronwaldowi.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła akt powołania na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie genetyki klinicznej prof. dr. hab. Jackowi Gronwaldowi.
Katolicki Uniwersytet Lubelski włącza się do akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla Pani Beaty Nowak – nauczycielki języka polskiego z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, absolwentki KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski włącza się do akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla Pani Beaty Nowak – nauczycielki języka polskiego z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, absolwentki KUL
Miasto Białystok przygotowało specjalną propozycję dla niewidomych i niedowidzących. Takie osoby będą mogły korzystać z miejskich tandemów po uprzedniej rezerwacji
Miasto Białystok przygotowało specjalną propozycję dla niewidomych i niedowidzących. Takie osoby będą mogły korzystać z miejskich tandemów po uprzedniej rezerwacji
22 maja, w ramach XIV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, odbył się festyn rodzinny. W Parku Miejskim zaprezentowały się świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe oraz stowarzyszenia z terenu Kielc. Patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
22 maja, w ramach XIV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, odbył się festyn rodzinny. W Parku Miejskim zaprezentowały się świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe oraz stowarzyszenia z terenu Kielc. Patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Już w szesnastu gdańskich szkołach ponadgimnazjalnych odbyły akcje informacyjne dotyczące Dawstwa Szpiku połączone z rejestracją potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku do bazy Fundacji DKMS Polska. Efektem akcji jest rejestracja blisko 280 nowych potencjalnych Dawców! Jednym z nich jest zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk
Już w szesnastu gdańskich szkołach ponadgimnazjalnych odbyły akcje informacyjne dotyczące Dawstwa Szpiku połączone z rejestracją potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku do bazy Fundacji DKMS Polska. Efektem akcji jest rejestracja blisko 280 nowych potencjalnych Dawców! Jednym z nich jest zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk
Hasło „kleszcz” tej wiosny budzi coraz większą trwogę. Te niepozorne stworzenia mogą nas zakazić wieloma chorobami, których leczenie może okazać się długotrwałe, a często nieskuteczne. Firma Amplicon z Wrocławskiego Parku Technologicznego zajmuje się problematyką chorób odkleszczowych. Dzięki ich specjalnym testom diagnostycznym w ciągu kilku dni od ukąszenia, będziemy mieli pewność czy zostaliśmy zakażeni.
Hasło „kleszcz” tej wiosny budzi coraz większą trwogę. Te niepozorne stworzenia mogą nas zakazić wieloma chorobami, których leczenie może okazać się długotrwałe, a często nieskuteczne. Firma Amplicon z Wrocławskiego Parku Technologicznego zajmuje się problematyką chorób odkleszczowych. Dzięki ich specjalnym testom diagnostycznym w ciągu kilku dni od ukąszenia, będziemy mieli pewność czy zostaliśmy zakażeni.
Łazik marsjański #next z Politechniki Białostockiej przyłączył się do akcji "Zaświeć się na niebiesko". 2 kwietnia, drużyna Wydziału Mechanicznego wziąła udział w imprezie przygotowanej przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku.
Łazik marsjański #next z Politechniki Białostockiej przyłączył się do akcji "Zaświeć się na niebiesko". 2 kwietnia, drużyna Wydziału Mechanicznego wziąła udział w imprezie przygotowanej przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku.
„Szczecinianie mają w sobie „to coś”. Coś czym chcą się dzielić po śmierci” – w ten nietypowy sposób Ministerstwo Zdrowia oraz Urząd Miasta Szczecin zachęcają mieszkańców do publicznego wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Pomóc w tym ma aplikacja dostępna pod adresem: deklaracja.zgodanazycie.pl.
„Szczecinianie mają w sobie „to coś”. Coś czym chcą się dzielić po śmierci” – w ten nietypowy sposób Ministerstwo Zdrowia oraz Urząd Miasta Szczecin zachęcają mieszkańców do publicznego wyrażenia swojego stanowiska w kwestii dawstwa narządów. Pomóc w tym ma aplikacja dostępna pod adresem: deklaracja.zgodanazycie.pl.
Mój dwulatek zachowuje się inaczej niż rówieśnicy, czy to normalne? Mój syn dziwnie mówi, czy powinnam się martwić? Myślę, że moje dziecko ma autyzm, co robić? - na te oraz inne pytania zaniepokojonych rodziców odpowiadają specjaliści, podczas organizowanych przez Wydział Edukacji UMŁ „Sobót ze specjalistami".
Mój dwulatek zachowuje się inaczej niż rówieśnicy, czy to normalne? Mój syn dziwnie mówi, czy powinnam się martwić? Myślę, że moje dziecko ma autyzm, co robić? - na te oraz inne pytania zaniepokojonych rodziców odpowiadają specjaliści, podczas organizowanych przez Wydział Edukacji UMŁ „Sobót ze specjalistami".
Jedną z ważnych inwestycji medycznych jest w tym roku remont bloków operacyjnych w Szpitalu im. Rydygiera. Na tę inwestycję miasto przeznaczy 2,5 mln złotych.
Jedną z ważnych inwestycji medycznych jest w tym roku remont bloków operacyjnych w Szpitalu im. Rydygiera. Na tę inwestycję miasto przeznaczy 2,5 mln złotych.
O tym, jak zapobiegać niepłodności oraz jak ją leczyć dyskutowano w Rzeszowie podczas II Podkarpackiej Konferencji Naukowej „Naprotechnologia w diagnostyce i leczeniu niepłodności”. W 2014 roku samorząd województwa rozpoczął wdrażanie pionierskiego w skali kraju programu zdrowotnego opartego o Naprotechnologię. Lekarze, naukowcy, rodzice, którzy z sukcesem skorzystali z tej metody, dzielili się doświadczeniami, jak leczyć niepłodność. W konferencji uczestniczyli, marszałek Władysław Ortyl, wojewoda Ewa Leniart, senator Alicja Zając, Ordynariusz Rzeszowski Bp Jan Wątroba oraz Biskup Senior Kazimierz Górny, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, radni województwa, lekarze, położne i pielęgniarki oraz studenci medycyny i pielęgniarstwa.
O tym, jak zapobiegać niepłodności oraz jak ją leczyć dyskutowano w Rzeszowie podczas II Podkarpackiej Konferencji Naukowej „Naprotechnologia w diagnostyce i leczeniu niepłodności”. W 2014 roku samorząd województwa rozpoczął wdrażanie pionierskiego w skali kraju programu zdrowotnego opartego o Naprotechnologię. Lekarze, naukowcy, rodzice, którzy z sukcesem skorzystali z tej metody, dzielili się doświadczeniami, jak leczyć niepłodność. W konferencji uczestniczyli, marszałek Władysław Ortyl, wojewoda Ewa Leniart, senator Alicja Zając, Ordynariusz Rzeszowski Bp Jan Wątroba oraz Biskup Senior Kazimierz Górny, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, radni województwa, lekarze, położne i pielęgniarki oraz studenci medycyny i pielęgniarstwa.
FundacjaV4Sport przekazała dziś w Gdańsku dwa defibrylatory, które znajdą się na Stadionie Energa Gdańsk i na ERGO ARENIE. Urządzenia są na tyle proste w obsłudze, by mogły z nich skorzystać osoby nawet bez przeszkolenia medycznego. W przypadku zatrzymania krążenia z pomocą defibrylatorów można uratować życie.
FundacjaV4Sport przekazała dziś w Gdańsku dwa defibrylatory, które znajdą się na Stadionie Energa Gdańsk i na ERGO ARENIE. Urządzenia są na tyle proste w obsłudze, by mogły z nich skorzystać osoby nawet bez przeszkolenia medycznego. W przypadku zatrzymania krążenia z pomocą defibrylatorów można uratować życie.
Dwie nowe i zarazem nowoczesne karetki: specjalistyczna i podstawowa zasiliły właśnie szeregi gdyńskiego pogotowia. „Współczuję wszystkim, którzy muszą wzywać pomoc, ale śpię spokojniej wiedząc, że nasi ratownicy mają takie wyposażenie" - powiedział podczas przekazania ambulansów gdyńskiemu pogotowiu, wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
Dwie nowe i zarazem nowoczesne karetki: specjalistyczna i podstawowa zasiliły właśnie szeregi gdyńskiego pogotowia. „Współczuję wszystkim, którzy muszą wzywać pomoc, ale śpię spokojniej wiedząc, że nasi ratownicy mają takie wyposażenie" - powiedział podczas przekazania ambulansów gdyńskiemu pogotowiu, wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
Wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 75 lat otrzymają bezpłatnie leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej. Lista leków będzie stopniowo rozszerzana. Bezpłatne leki będą mogli przepisywać na receptę lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej. Rozwiązanie to jest spełnieniem sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé.
Wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 75 lat otrzymają bezpłatnie leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej. Lista leków będzie stopniowo rozszerzana. Bezpłatne leki będą mogli przepisywać na receptę lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej. Rozwiązanie to jest spełnieniem sztandarowej obietnicy złożonej przez premier Beatę Szydło w exposé.
Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Jedną z tych osób jest 7-letni szczecinianin – Kuba Marczewski-Piasecki. I to właśnie m.in. dla niego za dwa tygodnie w Szczecinie odbędzie się akcja fundacji DKMS zachęcająca mieszkańców do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych - „Pomóż Kubie i Innym!”
Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Jedną z tych osób jest 7-letni szczecinianin – Kuba Marczewski-Piasecki. I to właśnie m.in. dla niego za dwa tygodnie w Szczecinie odbędzie się akcja fundacji DKMS zachęcająca mieszkańców do rejestracji w bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych - „Pomóż Kubie i Innym!”
Walka z nowotworem, jak z wrogiem, wymaga od chorego wyostrzonego zmysłu obserwacji, wytrwałości oraz niezmierzonej siły i odwagi. 4 lutego, w Dzień Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" zaprasza na comiesięczne spotkania "wojowników" i ich najbliższych.
Walka z nowotworem, jak z wrogiem, wymaga od chorego wyostrzonego zmysłu obserwacji, wytrwałości oraz niezmierzonej siły i odwagi. 4 lutego, w Dzień Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" zaprasza na comiesięczne spotkania "wojowników" i ich najbliższych.
Dzięki zaawansowanemu technologicznie aparatowi ultrasonograficznemu używanemu przez Wojewódzki Szpital Zespolony i najnowocześniejszej w Polsce drukarce 3D, należącej do Kieleckiego Parku Technologicznego, udało się wydrukować trójwymiarowy model płodu. To unikalny projekt nie tylko w skali kraju. Podobne modele tworzy się jedynie w kilku miejscach na świecie, m.in. USA czy Japonii. O szczegółach tego przedsięwzięcia poinformowano podczas konferencji prasowej w Kieleckim Parku Technologicznym.
Dzięki zaawansowanemu technologicznie aparatowi ultrasonograficznemu używanemu przez Wojewódzki Szpital Zespolony i najnowocześniejszej w Polsce drukarce 3D, należącej do Kieleckiego Parku Technologicznego, udało się wydrukować trójwymiarowy model płodu. To unikalny projekt nie tylko w skali kraju. Podobne modele tworzy się jedynie w kilku miejscach na świecie, m.in. USA czy Japonii. O szczegółach tego przedsięwzięcia poinformowano podczas konferencji prasowej w Kieleckim Parku Technologicznym.
Szpital MSW w Bydgoszczy zdobył 1. miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 w kategorii placówek z kontraktem do 29 mln zł. W zestawieniu jednostka uzyskała 51 punktów na 60 możliwych.
Szpital MSW w Bydgoszczy zdobył 1. miejsce w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 w kategorii placówek z kontraktem do 29 mln zł. W zestawieniu jednostka uzyskała 51 punktów na 60 możliwych.