Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Prezydent Elbląga z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych
12 marca Prezydent Elbląga Jerzy Wilk był z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych i Niedosłyszących. Jest ono czynne jest 3 razy w tygodni, we wtorki i czwartki od 12-14 oraz w środy od 16-20. W ten dzień odbywają się spotkania towarzyskie.Prezydent Elbląga z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych
12 marca Prezydent Elbląga Jerzy Wilk był z wizytą w Stowarzyszeniu Integracyjnym Głuchych i Niedosłyszących. Jest ono czynne jest 3 razy w tygodni, we wtorki i czwartki od 12-14 oraz w środy od 16-20. W ten dzień odbywają się spotkania towarzyskie.
Olsztyński Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia
Zdrowie jest najcenniejszym darem, jaki kiedykolwiek dostaliśmy od losu. Warto o nie odpowiednio zadbać, by mogło służyć na lata. Z okazji Światowego Dnia Otyłości w Olsztynie odbędzie się Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, w którym sprawdzimy nie tylko wiedzę, ale także stan zdrowia uczestników konkursu. Organizatorami imprezy jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna oraz oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego.Olsztyński Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia
Zdrowie jest najcenniejszym darem, jaki kiedykolwiek dostaliśmy od losu. Warto o nie odpowiednio zadbać, by mogło służyć na lata. Z okazji Światowego Dnia Otyłości w Olsztynie odbędzie się Test Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, w którym sprawdzimy nie tylko wiedzę, ale także stan zdrowia uczestników konkursu. Organizatorami imprezy jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna oraz oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego.
Niebiesko-żółte podsumowanie w Elblągu
Jeszcze tylko ostatnie zdjęcia spóźnialskich, które nadeszły w tym tygodniu, potem zebranie wszystkich obrazków w jeden katalog i już można zobaczyć efekt końcowy naszych zmagań z ukraińskimi barwami.Niebiesko-żółte podsumowanie w Elblągu
Jeszcze tylko ostatnie zdjęcia spóźnialskich, które nadeszły w tym tygodniu, potem zebranie wszystkich obrazków w jeden katalog i już można zobaczyć efekt końcowy naszych zmagań z ukraińskimi barwami.
Nowe Firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Elblągu
Już od następnego miesiąca trzy nowe firmy będą mogły rozwijać swoją działalność w zakresie: projektowania, wykorzystania półproduktu z bursztynu na potrzeby kosmetyki i elementów dekoracyjnych w budownictwie oraz prowadzenie badań w tym zakresie, jak również z zakresu doradztwa i dostaw narzędzi oraz urządzeń pomiarowych na potrzeby przemysłu metalowego. W Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się posiedzenie członków Rady Inicjatyw Innowacyjnych, którzy pozytywnie rozpatrzyli kolejne wnioski do Inkubatora.Nowe Firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Elblągu
Już od następnego miesiąca trzy nowe firmy będą mogły rozwijać swoją działalność w zakresie: projektowania, wykorzystania półproduktu z bursztynu na potrzeby kosmetyki i elementów dekoracyjnych w budownictwie oraz prowadzenie badań w tym zakresie, jak również z zakresu doradztwa i dostaw narzędzi oraz urządzeń pomiarowych na potrzeby przemysłu metalowego. W Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się posiedzenie członków Rady Inicjatyw Innowacyjnych, którzy pozytywnie rozpatrzyli kolejne wnioski do Inkubatora.
Inwestycje w Elblągu
Acoustics już się pnie, Dan-Stal porządkuje terenInwestycje w Elblągu
Acoustics już się pnie, Dan-Stal porządkuje teren
Prezydent Elbląga spotkał się z Konsulem Łotwy
Dziś , 12 marca 2014 r. oficjalną wizytę złożył prezydentowi Jerzemu Wilkowi konsul honorowy Republiki Łotewskiej Krzysztof Figiel.Prezydent Elbląga spotkał się z Konsulem Łotwy
Dziś , 12 marca 2014 r. oficjalną wizytę złożył prezydentowi Jerzemu Wilkowi konsul honorowy Republiki Łotewskiej Krzysztof Figiel.
Program dla seniorów w Elblągu
W Ratuszu Staromiejskim odbyły się dziś konsultacje nad "Programem na rzecz osób starszych na lata 2014-2020”, który porusza problemy zdrowia, opieki, aktywności i wizerunku elbląskich seniorów.Program dla seniorów w Elblągu
W Ratuszu Staromiejskim odbyły się dziś konsultacje nad "Programem na rzecz osób starszych na lata 2014-2020”, który porusza problemy zdrowia, opieki, aktywności i wizerunku elbląskich seniorów.
Złoto w Kownie dla uczniów z Olsztyna
W dniach 7 - 9 marca 2014 r. młodzi siatkarze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez Centrum Sportu w Kownie. W niezwykle emocjonujących zmaganiach kibice mogli oglądać reprezentacje dziewcząt i chłopców z Litwy, Estonii, Rosji i Polski.Złoto w Kownie dla uczniów z Olsztyna
W dniach 7 - 9 marca 2014 r. młodzi siatkarze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez Centrum Sportu w Kownie. W niezwykle emocjonujących zmaganiach kibice mogli oglądać reprezentacje dziewcząt i chłopców z Litwy, Estonii, Rosji i Polski.
Studniówka Mistrzostw Świata w Elblągu
Sto dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco, podczas konferencji która odbyła się dziś Centrum Sportowo-Biznesowym, organizatorzy przedstawili stan przygotowań do tej sportowej imprezy. Wszyscy byli zgodni - to najważniejsze wydarzenie w tym roku w Elblągu.Studniówka Mistrzostw Świata w Elblągu
Sto dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco, podczas konferencji która odbyła się dziś Centrum Sportowo-Biznesowym, organizatorzy przedstawili stan przygotowań do tej sportowej imprezy. Wszyscy byli zgodni - to najważniejsze wydarzenie w tym roku w Elblągu.
Olsztyński rdzeń
Na takie porozumienia właśnie czekamy; współpraca z Olsztynem jest dla nas ważna; To ogromny krok w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy – takie komentarze usłyszeliśmy dziś tuż po podpisaniu porozumienia administracyjnego w sprawie powołania Związku ZIT w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (MOF).Uczestnikami porozumienia byli: Piotr Grzymowicz - Prezydent Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch - Wiceprezydent Olsztyna, Mirosław Pampuch - Starosta Olsztyński, Izabela Smolińska-Letza - Wicestarosta Olsztyński, Lech Jan Nitkowski - Burmistrz Barczewa, Jacek Szydło - Wójt Gminy Dywity, Mirosław Ziółkowski - Wójt Gminy Gietrzwałd, Wojciech Giecko - Wójt, Gminy Jonkowo, Jerzy Laskowski - Wójt Gminy Purda, Teodozy Jerzy Marcinkiewicz - Wójt Gminy Stawiguda.Olsztyński rdzeń
Na takie porozumienia właśnie czekamy; współpraca z Olsztynem jest dla nas ważna; To ogromny krok w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy – takie komentarze usłyszeliśmy dziś tuż po podpisaniu porozumienia administracyjnego w sprawie powołania Związku ZIT w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (MOF).Uczestnikami porozumienia byli: Piotr Grzymowicz - Prezydent Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch - Wiceprezydent Olsztyna, Mirosław Pampuch - Starosta Olsztyński, Izabela Smolińska-Letza - Wicestarosta Olsztyński, Lech Jan Nitkowski - Burmistrz Barczewa, Jacek Szydło - Wójt Gminy Dywity, Mirosław Ziółkowski - Wójt Gminy Gietrzwałd, Wojciech Giecko - Wójt, Gminy Jonkowo, Jerzy Laskowski - Wójt Gminy Purda, Teodozy Jerzy Marcinkiewicz - Wójt Gminy Stawiguda.
Janek Krasicki trafił do muzeum w Elblągu
6 marca 2014 r. służby miejskie zdemontowały stojący na skwerze przy ul. Rycerskiej pomnik Janka Krasickiego. Pomnik został przeniesiony do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w ElbląguJanek Krasicki trafił do muzeum w Elblągu
6 marca 2014 r. służby miejskie zdemontowały stojący na skwerze przy ul. Rycerskiej pomnik Janka Krasickiego. Pomnik został przeniesiony do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
W Elblągu będzie Rondo Żołnierzy Niezłomnych -Wyklętych
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w dniu 6 marca 2014 r. radni zdecydowali o nadaniu nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne nazwę: ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH -WYKLĘTYCH. Za przyjęciem projektu uchwały zgłoszonej przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka głosowało 13 radnych, 4 przeciwko, 1 osoba wstrzymała się od głosu.W Elblągu będzie Rondo Żołnierzy Niezłomnych -Wyklętych
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w dniu 6 marca 2014 r. radni zdecydowali o nadaniu nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne nazwę: ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH -WYKLĘTYCH. Za przyjęciem projektu uchwały zgłoszonej przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka głosowało 13 radnych, 4 przeciwko, 1 osoba wstrzymała się od głosu.
Śródmieście Olsztyna w ruchu
Od kilku miesięcy mieszkańcy Olsztyna rozmawiają na temat programu zagospodarowania Śródmieścia Olsztyna. Zaprosiliśmy do tej szerokiej dyskusji wiele środowisk – informuje Piotr Grzymowicz – opinie i stanowiska są różne, w niektórych obszarach wręcz biegunowe. To daje nam szanse stworzenia satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania problemów Śródmieścia – dodaje.Śródmieście Olsztyna w ruchu
Od kilku miesięcy mieszkańcy Olsztyna rozmawiają na temat programu zagospodarowania Śródmieścia Olsztyna. Zaprosiliśmy do tej szerokiej dyskusji wiele środowisk – informuje Piotr Grzymowicz – opinie i stanowiska są różne, w niektórych obszarach wręcz biegunowe. To daje nam szanse stworzenia satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania problemów Śródmieścia – dodaje.
Kolejne olsztyńskie parki
Snow- i skatepark powstaną nad jeziorem Ukiel. Planując całoroczną bazę turystyczno-rekreacyjna pamiętaliśmy tez o tych popularnych sportach – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Będą to sympatyczne, nieduże ale atrakcyjne parki, które uzupełnią nasza ofertę – dodaje Jerzy Litwiński, dyrektor OSIR Olsztyn.Kolejne olsztyńskie parki
Snow- i skatepark powstaną nad jeziorem Ukiel. Planując całoroczną bazę turystyczno-rekreacyjna pamiętaliśmy tez o tych popularnych sportach – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Będą to sympatyczne, nieduże ale atrakcyjne parki, które uzupełnią nasza ofertę – dodaje Jerzy Litwiński, dyrektor OSIR Olsztyn.
Czy Elbląg jest gotowy na sytuacje kryzysowe?
Klęska żywiołowa czy katastrofa techniczna mogą dotknąć nasze miasto. O tym czy władze miasta przygotowane są na taki scenariusz dowiemy się już 29 i 30 maja. W tych dniach w Elblągu przeprowadzone zostaną ćwiczenia powiatowe o kryptonimie „Elbląg 2014”. O tym jak będą przebiegały ćwiczenia i jakie jednostki będą koordynowały poszczególne zadania mówiono dzisiaj podczas Głównej Konferencji Planistycznej, która odbyła się w Hotelu Młyn.Czy Elbląg jest gotowy na sytuacje kryzysowe?
Klęska żywiołowa czy katastrofa techniczna mogą dotknąć nasze miasto. O tym czy władze miasta przygotowane są na taki scenariusz dowiemy się już 29 i 30 maja. W tych dniach w Elblągu przeprowadzone zostaną ćwiczenia powiatowe o kryptonimie „Elbląg 2014”. O tym jak będą przebiegały ćwiczenia i jakie jednostki będą koordynowały poszczególne zadania mówiono dzisiaj podczas Głównej Konferencji Planistycznej, która odbyła się w Hotelu Młyn.
Niebiesko-żółty kolor i solidarność z Ukrainą w Elblągu
Na różne sposoby można w tych dniach pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Po zbiórce darów i planowanym koncercie, kolejnym pomysłem, który ma wymiar czysto symboliczny, jest możliwość zrobienia zdjęcia nawiązującego do ukraińskich barw.Niebiesko-żółty kolor i solidarność z Ukrainą w Elblągu
Na różne sposoby można w tych dniach pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Po zbiórce darów i planowanym koncercie, kolejnym pomysłem, który ma wymiar czysto symboliczny, jest możliwość zrobienia zdjęcia nawiązującego do ukraińskich barw.
Liderzy Bezpieczństwa w Olsztynie
Dziś w ratuszu odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Obrony Cywilnej, podczas których wyróżniono tych, którzy wykazali się szczególną działalnością na rzecz bezpieczeństwa w mieście.Liderzy Bezpieczństwa w Olsztynie
Dziś w ratuszu odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Obrony Cywilnej, podczas których wyróżniono tych, którzy wykazali się szczególną działalnością na rzecz bezpieczeństwa w mieście.
Soltare OSiR Olsztyn ma 27 lat!
Dwadzieścia siedem lat mija właśnie od założenia formacji dziewczęcej tańca disco, która dała początek olsztyńskiej grupie cheerleaderek Soltare OSiR.Soltare OSiR Olsztyn ma 27 lat!
Dwadzieścia siedem lat mija właśnie od założenia formacji dziewczęcej tańca disco, która dała początek olsztyńskiej grupie cheerleaderek Soltare OSiR.
Nagrody i nominacje dla Olsztyna
Redakcja Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, organizator konkursu „Przyjazna Gmina” nadała Gminie Olsztyn tytuł Przyjaznej Gminy wśród gmin o charakterze wielobranżowym. Wczoraj odebraliśmy nagrodę za najlepiej oświetloną Gminę i Miasto 2013 a dziś cieszymy się nominacją w konkursie Super Samorząd – poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.Nagrody i nominacje dla Olsztyna
Redakcja Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, organizator konkursu „Przyjazna Gmina” nadała Gminie Olsztyn tytuł Przyjaznej Gminy wśród gmin o charakterze wielobranżowym. Wczoraj odebraliśmy nagrodę za najlepiej oświetloną Gminę i Miasto 2013 a dziś cieszymy się nominacją w konkursie Super Samorząd – poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.
Od 1 marca Orliki w Elblągu znów otwarte
Od 1 marca br. po zimowej przerwie wznowią swoją działalność elbląskie Orliki. Animatorzy Orlików podejmą działalność w ramach środków budżetowych Miasta, mimo opóźnienia w uruchomieniu kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Animator - Moje Boisko Orlik 2012".Od 1 marca Orliki w Elblągu znów otwarte
Od 1 marca br. po zimowej przerwie wznowią swoją działalność elbląskie Orliki. Animatorzy Orlików podejmą działalność w ramach środków budżetowych Miasta, mimo opóźnienia w uruchomieniu kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Animator - Moje Boisko Orlik 2012".
Mieszkańcy Próchnika spotkali się z prezydentem Elbląga
Budowa ścieżek rowerowych, brak planu zagospodarowania przestrzennego, kłopoty z dostępem do internetu, funkcjonowanie komunikacji miejskiej – to główne problemy mieszkańców z osiedli Zajazd, Krasny Las i Próchnik. Wczoraj (wtorek 25.02. 2014 r.) o swoich bolączkach opowiadali prezydentowi Elbląga Jerzemu Wilkowi.Mieszkańcy Próchnika spotkali się z prezydentem Elbląga
Budowa ścieżek rowerowych, brak planu zagospodarowania przestrzennego, kłopoty z dostępem do internetu, funkcjonowanie komunikacji miejskiej – to główne problemy mieszkańców z osiedli Zajazd, Krasny Las i Próchnik. Wczoraj (wtorek 25.02. 2014 r.) o swoich bolączkach opowiadali prezydentowi Elbląga Jerzemu Wilkowi.
Współpraca z Elbląskim Parkiem Technologicznym ułatwi firmom dostęp do środków unijnych
Podczas spotkania w dniu 26 lutego 2014 r. z przedsiębiorcami, zorganizowanego na specjalne zaproszenie prezydenta Miasta Elbląg Jerzego Wilka zapytaliśmy zebranych gości czy obecny czas jest dobrym momentem na strategiczne decyzje, dotyczące inwestowania w Elblągu. Spotkanie odbyło się w EPT.Współpraca z Elbląskim Parkiem Technologicznym ułatwi firmom dostęp do środków unijnych
Podczas spotkania w dniu 26 lutego 2014 r. z przedsiębiorcami, zorganizowanego na specjalne zaproszenie prezydenta Miasta Elbląg Jerzego Wilka zapytaliśmy zebranych gości czy obecny czas jest dobrym momentem na strategiczne decyzje, dotyczące inwestowania w Elblągu. Spotkanie odbyło się w EPT.
W Olsztynie doktoranci z ulgą
Doktoranci podróżujący miejskimi autobusami w Olsztynie będą korzystać z 50% ulgi. Taką decyzję jednogłośnie podjęli w dniu 26 lutego 2014 r. olsztyńscy radniW Olsztynie doktoranci z ulgą
Doktoranci podróżujący miejskimi autobusami w Olsztynie będą korzystać z 50% ulgi. Taką decyzję jednogłośnie podjęli w dniu 26 lutego 2014 r. olsztyńscy radni
W Elblągu powstanie Centrum Rekreacji Wodnej
Kiedy 24 stycznia 2014 roku w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa dotycząca Centrum Rekreacji Wodnej, wykonawca został zobowiązany do przygotowania w ciągu 90 dni niezbędnej dokumentacji. 30 dni miało zająć stworzenie koncepcji a kolejnych 60 dni opracowanie samego projektu budowlanego.W Elblągu powstanie Centrum Rekreacji Wodnej
Kiedy 24 stycznia 2014 roku w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa dotycząca Centrum Rekreacji Wodnej, wykonawca został zobowiązany do przygotowania w ciągu 90 dni niezbędnej dokumentacji. 30 dni miało zająć stworzenie koncepcji a kolejnych 60 dni opracowanie samego projektu budowlanego.
W Olsztynie urząd na 6!
Dwutygodnik „Wspólnota” zbadał jak oceniane są urzędy największych polskich miast przez mieszkańców. W kategorii przyjaznych mieszkańcom godzin pracy urzędu oraz w kategorii pozytywnych opinii o pracy Urzędu Miasta Olsztyna zajęliśmy pierwsze miejsce. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pozytywne opinie i zapraszamy do nas, jesteśmy dla Państwa! – powiedziała sekretarz miasta Hanna Mikulska-Bojarska.W Olsztynie urząd na 6!
Dwutygodnik „Wspólnota” zbadał jak oceniane są urzędy największych polskich miast przez mieszkańców. W kategorii przyjaznych mieszkańcom godzin pracy urzędu oraz w kategorii pozytywnych opinii o pracy Urzędu Miasta Olsztyna zajęliśmy pierwsze miejsce. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pozytywne opinie i zapraszamy do nas, jesteśmy dla Państwa! – powiedziała sekretarz miasta Hanna Mikulska-Bojarska.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Elblągu
1 marca br. (sobota) o godz. 12.00 w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej: „ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO WYKLĘTYM I SKAZANYM NA ZAPOMNIENIE PRZEZ REŻIM KOMUNISTYCZNY 1944 – 1956”Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Elblągu
1 marca br. (sobota) o godz. 12.00 w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przy Pomniku Podziemnego Państwa Polskiego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej: „ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO WYKLĘTYM I SKAZANYM NA ZAPOMNIENIE PRZEZ REŻIM KOMUNISTYCZNY 1944 – 1956”
W Elblągu powstała nowa koncepcja skweru przy katedrze.
W styczniu mieszkańcy Elbląga głosowali nad dwiema koncepcjami zagospodarowania skweru usytuowanego przy katedrze św. Mikołaja. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197. osób. Jednak żadna z koncepcji nie uzyskała pozytywnej opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, koniecznej przy inwestycjach realizowanych na zabytkowym obszarze Starego Miasta. Dlatego firma Arkon Atelier opracowała nowe założenia, która zostały już zaakceptowane.W Elblągu powstała nowa koncepcja skweru przy katedrze.
W styczniu mieszkańcy Elbląga głosowali nad dwiema koncepcjami zagospodarowania skweru usytuowanego przy katedrze św. Mikołaja. Wersja „historyczna” 29. głosami pokonała wersję „zieloną”. W głosowaniu wzięło udział 197. osób. Jednak żadna z koncepcji nie uzyskała pozytywnej opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, koniecznej przy inwestycjach realizowanych na zabytkowym obszarze Starego Miasta. Dlatego firma Arkon Atelier opracowała nowe założenia, która zostały już zaakceptowane.
W Olsztynie kółko astronomiczne zaprasza najmłodszych
Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!W Olsztynie kółko astronomiczne zaprasza najmłodszych
Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!
W Elblągu też możesz pomóc Ukrainie
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej. Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą już od jutra przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00.W Elblągu też możesz pomóc Ukrainie
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej. Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą już od jutra przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00.
Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami trzech dzielnic
Tym razem mieszkańcy dzielnic: Nad Jarem, Kamionki i Bielan przybyli na piątkowe spotkanie z prezydentem Jerzy Wilkiem, które odbyło się w siedzibie Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego "Jar". W spotkaniu uczestniczyła także Ewa Przybyłek prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Nad Jarem”.Prezydent Elbląga spotkał się z mieszkańcami trzech dzielnic
Tym razem mieszkańcy dzielnic: Nad Jarem, Kamionki i Bielan przybyli na piątkowe spotkanie z prezydentem Jerzy Wilkiem, które odbyło się w siedzibie Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego "Jar". W spotkaniu uczestniczyła także Ewa Przybyłek prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Nad Jarem”.
„Warmińska Niteczka” w okół Olsztyna
Około 60 km – tyle ma wynosić szlak pieszo-rowerowy tworzący pętlę wokół czterech gmin. Dziś w ratuszu podpisano deklarację, na podstawie której powstanie „Warmińska niteczka” czyli turystyczno-rekreacyjna trasa łącząca Barczewo, Dywity, Olsztyn oraz Purdę. Olsztyn ma bardzo rozbudowany i dobrze oznakowany system szlaków – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Teraz, gdy ich trasa będzie wybiegać poza granice administracyjne miasta, wycieczki będą jeszcze ciekawsze – dodaje.„Warmińska Niteczka” w okół Olsztyna
Około 60 km – tyle ma wynosić szlak pieszo-rowerowy tworzący pętlę wokół czterech gmin. Dziś w ratuszu podpisano deklarację, na podstawie której powstanie „Warmińska niteczka” czyli turystyczno-rekreacyjna trasa łącząca Barczewo, Dywity, Olsztyn oraz Purdę. Olsztyn ma bardzo rozbudowany i dobrze oznakowany system szlaków – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Teraz, gdy ich trasa będzie wybiegać poza granice administracyjne miasta, wycieczki będą jeszcze ciekawsze – dodaje.
Elbląg solidaryzuje się z Ukrainą
Władze miasta wspólnie z Elbląskim Oddziałem Związku Ukraińców w Polsce zorganizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, a także koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz społeczności ukraińskiej. Prezydent Elbląga jest także w kontakcie z władzami Tarnopola, naszego miasta partnerskiego, z którego płyną do nas informacje na temat potrzeb Ukrainy.Elbląg solidaryzuje się z Ukrainą
Władze miasta wspólnie z Elbląskim Oddziałem Związku Ukraińców w Polsce zorganizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, a także koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz społeczności ukraińskiej. Prezydent Elbląga jest także w kontakcie z władzami Tarnopola, naszego miasta partnerskiego, z którego płyną do nas informacje na temat potrzeb Ukrainy.
Ukiel czy Krzywe...? Olsztynianie wybiorą!
Miasto zaprasza do udziału w sondzie dotyczącej wyboru nazwy dla nowo powstających obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. Start w piątek 21 lutego a meta 2 marca o północy.Ukiel czy Krzywe...? Olsztynianie wybiorą!
Miasto zaprasza do udziału w sondzie dotyczącej wyboru nazwy dla nowo powstających obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe. Start w piątek 21 lutego a meta 2 marca o północy.
Prezydent Elbląga zachęca by przekazywać 1%
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej która odbyła się 20 lutego 2014 r. zwrócił się za pośrednictwem mediów do elblążan z prośbą, aby przekazywali swój 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznegoPrezydent Elbląga zachęca by przekazywać 1%
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej która odbyła się 20 lutego 2014 r. zwrócił się za pośrednictwem mediów do elblążan z prośbą, aby przekazywali swój 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego
Radni Elbląga nie będą głosować nad niektórymi uchwałami
W dniu dzisiejszym 20 lutego , Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wniósł o zniesienie z porządku obrad uchwały dotyczącej ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak w imieniu konwentu seniorów wniósł o zniesienie z porządku obrad głosowania nad kilkoma uchwałami, dotyczącymi nadania nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne - skrzyżowanie ulic: Agrykola, Tadeusza Kościuszki, Bolesława Chrobrego nazwy: Żołnierzy Wyklętych oraz ustalenia wysokości opłat za wywóz śmieci.Radni Elbląga nie będą głosować nad niektórymi uchwałami
W dniu dzisiejszym 20 lutego , Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wniósł o zniesienie z porządku obrad uchwały dotyczącej ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu, zaś przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak w imieniu konwentu seniorów wniósł o zniesienie z porządku obrad głosowania nad kilkoma uchwałami, dotyczącymi nadania nowemu placowi, stanowiącemu rondo uliczne - skrzyżowanie ulic: Agrykola, Tadeusza Kościuszki, Bolesława Chrobrego nazwy: Żołnierzy Wyklętych oraz ustalenia wysokości opłat za wywóz śmieci.
Elbląski port – czwartym portem RP
Analizując ubiegłoroczne statystyki dotyczące przeładunków w portach polskich, elbląski port znalazł się na czwartym miejscu zaraz po portach mających kluczowe znaczenie dla gospodarki RP. W tym roku port, który jest spółką miejską wypracował prawie 114 tys. złotych zysku.Elbląski port – czwartym portem RP
Analizując ubiegłoroczne statystyki dotyczące przeładunków w portach polskich, elbląski port znalazł się na czwartym miejscu zaraz po portach mających kluczowe znaczenie dla gospodarki RP. W tym roku port, który jest spółką miejską wypracował prawie 114 tys. złotych zysku.
Zostań partnerem akcji „Elbląg za pół ceny”
Już po raz szósty i siódmy elbląskie lokale gastronomiczne, hotele, salony urody, punkty usługowe i sklepy będą oferować swoje produkty za połowę ceny.Zostań partnerem akcji „Elbląg za pół ceny”
Już po raz szósty i siódmy elbląskie lokale gastronomiczne, hotele, salony urody, punkty usługowe i sklepy będą oferować swoje produkty za połowę ceny.
Olsztyn wyróżniony
Olsztyn otrzymał wyróżnienie za najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Konkursowe jury doceniło pozytywną energię wniesioną w rozświetlenie Świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji. Ogólnopolski Plebiscyt Miast „Świeć się” organizowany przez Grupę ENERGA odbył się po raz piąty.Olsztyn wyróżniony
Olsztyn otrzymał wyróżnienie za najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce. Konkursowe jury doceniło pozytywną energię wniesioną w rozświetlenie Świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji. Ogólnopolski Plebiscyt Miast „Świeć się” organizowany przez Grupę ENERGA odbył się po raz piąty.
Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu
Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu
Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.
O piłce w Olsztynie
Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna. Rozmawiano o piłce nożnej, szkoleniu młodzieży i planach dotyczących budowy nowego stadionu miejskiego.O piłce w Olsztynie
Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna. Rozmawiano o piłce nożnej, szkoleniu młodzieży i planach dotyczących budowy nowego stadionu miejskiego.
Karta Dużej Rodziny funkcjonuje w Elblągu
Już ponad 140 młodych elblążan korzysta z biletów Karty Dużej RodzinyKarta Dużej Rodziny funkcjonuje w Elblągu
Już ponad 140 młodych elblążan korzysta z biletów Karty Dużej Rodziny
W Elblągu konsultowano Strategię rozwoju miasta - 2020+,
W poniedziałek, 10 lutego 2014 r. w siedzibie elbląskiej PWSZ odbyły się konsultacje z mieszkańcami nad dokumentem, który wskaże kierunki rozwoju Elbląga do 2020 roku. Uwagi zbierali pracownicy Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg.W Elblągu konsultowano Strategię rozwoju miasta - 2020+,
W poniedziałek, 10 lutego 2014 r. w siedzibie elbląskiej PWSZ odbyły się konsultacje z mieszkańcami nad dokumentem, który wskaże kierunki rozwoju Elbląga do 2020 roku. Uwagi zbierali pracownicy Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg.
Urząd Miasta Olsztyna apeluje
Nadeszła odwilż, apelujemy nie wchodźcie na lód!Urząd Miasta Olsztyna apeluje
Nadeszła odwilż, apelujemy nie wchodźcie na lód!
69 rocznica zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną.
10 lutego 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili z pod okupacji niemieckiej Elbląg. Dzisiaj przy Pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej (ul. Agrykola) został wystawiony posterunek honorowy, oraz składano wieńce i kwiaty.69 rocznica zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną.
10 lutego 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili z pod okupacji niemieckiej Elbląg. Dzisiaj przy Pomniku Żołnierzy Armii Czerwonej (ul. Agrykola) został wystawiony posterunek honorowy, oraz składano wieńce i kwiaty.
Będzie nowa zajezdnia w Olsztynie
Władze Olsztyna podpisały umowę na wykonanie zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Konsorcjum firm Budimex S.A. i KZN Rail Sp. z o.o. zobowiązało się, że w ciągu 18 miesięcy zrealizuje zadanieBędzie nowa zajezdnia w Olsztynie
Władze Olsztyna podpisały umowę na wykonanie zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Konsorcjum firm Budimex S.A. i KZN Rail Sp. z o.o. zobowiązało się, że w ciągu 18 miesięcy zrealizuje zadanie
Żołnierze Niezłomni, Żołnierze „Wyklęci” w Elblągu
Kolejne posiedzenie Rady Kombatantów z udziałem prezydenta Jerzego Wilka odbyło się 5 lutego 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim. Główny temat spotkania dotyczył nadania rondu u zbiegu ulic Kościuszki i Agrykola imienia bohaterów walk o niepodległość po 1944 roku.Żołnierze Niezłomni, Żołnierze „Wyklęci” w Elblągu
Kolejne posiedzenie Rady Kombatantów z udziałem prezydenta Jerzego Wilka odbyło się 5 lutego 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim. Główny temat spotkania dotyczył nadania rondu u zbiegu ulic Kościuszki i Agrykola imienia bohaterów walk o niepodległość po 1944 roku.
Nagroda dla Olsztyna
Urząd Miasta Olsztyna otrzymał I nagrodę w konkursie „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2013 roku – najlepiej oświetlona gmina i miasto 2013 roku”.Nagroda dla Olsztyna
Urząd Miasta Olsztyna otrzymał I nagrodę w konkursie „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2013 roku – najlepiej oświetlona gmina i miasto 2013 roku”.
Oko na kulturę w Elblągu
Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z Elblągiem.Oko na kulturę w Elblągu
Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z Elblągiem.
W Elblągu od kwietnia mniej za odpady
Po obniżce czynszów i cen biletów w komunikacji miejskiej przyszedł czas na zamiany w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga przedstawił propozycję niższych stawek, które zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.W Elblągu od kwietnia mniej za odpady
Po obniżce czynszów i cen biletów w komunikacji miejskiej przyszedł czas na zamiany w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na konferencji prasowej Jerzy Wilk prezydent Elbląga przedstawił propozycję niższych stawek, które zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.
Nowa energia dla Olsztyna
Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Projekt polega na wybudowaniu nowej elektrociepłowni działającej w wysoko sprawnej kogeneracji.Nowa energia dla Olsztyna
Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Projekt polega na wybudowaniu nowej elektrociepłowni działającej w wysoko sprawnej kogeneracji.
Elbląg inwestuje w bezpieczeństwo
Jak do tej pory miasto zakupiło 1543 detektory tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zamontowano ich 493, a należy zamontować jeszcze 1000 takich czujników.Elbląg inwestuje w bezpieczeństwo
Jak do tej pory miasto zakupiło 1543 detektory tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zamontowano ich 493, a należy zamontować jeszcze 1000 takich czujników.
Olsztyński Teatr Lalek świętuje
Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00. ZapraszamyOlsztyński Teatr Lalek świętuje
Ponad 240 premier przez 60 lat swojej działalności wystawił Olsztyński Teatr Lalek. Z okazji okrągłego jubileuszu na deskach teatru zobaczymy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Premiera już w sobotę 1 lutego o godz. 17:00. Zapraszamy
Zabytki Olsztyna u wojewody
Prezydent Olsztyna porozumiał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w sprawie powrotu części zadań dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.Zabytki Olsztyna u wojewody
Prezydent Olsztyna porozumiał się z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w sprawie powrotu części zadań dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
