Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Nauczyciel to trudna i wymagająca praca
Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty spotkało się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto przypada w poniedziałek, ale już dziś pedagodzy odebrali wyróżnienia, medale i życzenia. Z nauczycielami spotkał się wojewoda Artur Chojecki.Nauczyciel to trudna i wymagająca praca
Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty spotkało się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto przypada w poniedziałek, ale już dziś pedagodzy odebrali wyróżnienia, medale i życzenia. Z nauczycielami spotkał się wojewoda Artur Chojecki.
W Gryźlinach powstała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
W uroczystym otwarciu bazy HEMS uczestniczyli m.in.: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.W Gryźlinach powstała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
W uroczystym otwarciu bazy HEMS uczestniczyli m.in.: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
Wystawa z okazji 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zorganizowano wystawę pod patronatem wojewody Artura Chojeckiego prezentującą postacie żołnierzy niezłomnych autorstwa Zuzanny Adamas.Wystawa z okazji 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zorganizowano wystawę pod patronatem wojewody Artura Chojeckiego prezentującą postacie żołnierzy niezłomnych autorstwa Zuzanny Adamas.
Kolejne gminy i powiaty dostaną pieniądze na drogi
Dziś wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy z samorządowcami z powiatu działdowskiego, nowomiejskiego i Pieniężna na dofinansowanie budowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych.Kolejne gminy i powiaty dostaną pieniądze na drogi
Dziś wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy z samorządowcami z powiatu działdowskiego, nowomiejskiego i Pieniężna na dofinansowanie budowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych.
W podzięce za plony w Olsztynku
Podczas dożynek wojewódzkich, które odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku, rolnicy z Warmii i Mazur, władze regionu – wśród nich wojewoda Artur Chojecki - i zaproszeni goście, wspólnie dziękowali za tegoroczne plonyW podzięce za plony w Olsztynku
Podczas dożynek wojewódzkich, które odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku, rolnicy z Warmii i Mazur, władze regionu – wśród nich wojewoda Artur Chojecki - i zaproszeni goście, wspólnie dziękowali za tegoroczne plony
Gmina Iława i Powiat Olsztyński ze wsparciem FDS
Wojewoda warmińsko-mazurski podpisał kolejne umowy na dofinansowanie budowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych z regionu.Gmina Iława i Powiat Olsztyński ze wsparciem FDS
Wojewoda warmińsko-mazurski podpisał kolejne umowy na dofinansowanie budowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych z regionu.
Kolejne gminy dostaną pieniądze na drogi
Wojewoda Artur Chojecki podpisał z samorządowcami umowy na realizację inwestycji wspartych przez Fundusz Dróg Samorządowych.Kolejne gminy dostaną pieniądze na drogi
Wojewoda Artur Chojecki podpisał z samorządowcami umowy na realizację inwestycji wspartych przez Fundusz Dróg Samorządowych.
WIZYTA AMERYKAŃSKIEJ DELEGACJI W WSPOL
W tym tygodniu, po raz kolejny Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie zaszczycili obecnością zagraniczni goście. 20 września 2019 r. w WSPol przebywali delegaci z Huntsville w Teksasie. Celem wizyty była prezentacja zaplecza naukowo-dydaktycznego UczelniWIZYTA AMERYKAŃSKIEJ DELEGACJI W WSPOL
W tym tygodniu, po raz kolejny Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie zaszczycili obecnością zagraniczni goście. 20 września 2019 r. w WSPol przebywali delegaci z Huntsville w Teksasie. Celem wizyty była prezentacja zaplecza naukowo-dydaktycznego Uczelni
Ruszył Fundusz Dróg Samorządowych
Od 5 września wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski podpisują umowy z przedstawicielami lokalnych władz na budowy i remonty dróg finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.Ruszył Fundusz Dróg Samorządowych
Od 5 września wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski podpisują umowy z przedstawicielami lokalnych władz na budowy i remonty dróg finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.
Święto 11. Mazurskiego Pułku Artylerii
W obchodach, które odbyły się w Węgorzewie wziął udział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. W ich trakcie na terenie jednostki odsłonięto obelisk śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.Święto 11. Mazurskiego Pułku Artylerii
W obchodach, które odbyły się w Węgorzewie wziął udział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. W ich trakcie na terenie jednostki odsłonięto obelisk śp. gen. broni Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego w Nidzicy
Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uczestniczyli w niej m.in.: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Starosta Nidzicki Marcin Paliński, przedstawiciele duchowieństwa, władzy samorządowej oraz parlamentarzyści z regionu.Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego w Nidzicy
Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uczestniczyli w niej m.in.: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Starosta Nidzicki Marcin Paliński, przedstawiciele duchowieństwa, władzy samorządowej oraz parlamentarzyści z regionu.
Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową
Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy pełniących służbę w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się na olsztyńskim Placu Solidarności. Została poprzedzona Mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz uczczeniem ofiar II wojny światowej.Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową
Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy pełniących służbę w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyła się na olsztyńskim Placu Solidarności. Została poprzedzona Mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz uczczeniem ofiar II wojny światowej.
Wędkarskie zakończenie wakacji
Zawody zorganizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie odbyły się nad jeziorem Długim. W połowie września rusza nowy sezon spotkań w Akademii Młodego Wędkarza. Zajęcia szkółki wędkarskiej będą prowadzone w soboty, przy ul. Bałtyckiej 2 w Olsztynie.Wędkarskie zakończenie wakacji
Zawody zorganizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie odbyły się nad jeziorem Długim. W połowie września rusza nowy sezon spotkań w Akademii Młodego Wędkarza. Zajęcia szkółki wędkarskiej będą prowadzone w soboty, przy ul. Bałtyckiej 2 w Olsztynie.
Groźny przestępca zatrzymany w Gronowie
Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Gronowie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali podróżnego, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna był ścigany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie zabójstwa.Groźny przestępca zatrzymany w Gronowie
Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Gronowie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali podróżnego, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna był ścigany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i usiłowanie zabójstwa.
Autobusy powrócą na gminne drogi
Wojewoda Artur Chojecki podpisał dzisiaj umowy z przedstawicielami ośmiu samorządów: gmin i powiatów, na organizację publicznego transportu zbiorowego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.Autobusy powrócą na gminne drogi
Wojewoda Artur Chojecki podpisał dzisiaj umowy z przedstawicielami ośmiu samorządów: gmin i powiatów, na organizację publicznego transportu zbiorowego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
W Dobrym Mieście odbyła się Muzyczna Motowarmia
Podczas wydarzenia można było podziwiać paradę motocykli i samochodów. Trasa rozpoczęła się przed Stodołą Kultury i wiodła tzw. ósemką dobromiejską, docierając do Głotowa i Smolajn. Po powrocie na miejsce startu pojazdy można było oglądać.W Dobrym Mieście odbyła się Muzyczna Motowarmia
Podczas wydarzenia można było podziwiać paradę motocykli i samochodów. Trasa rozpoczęła się przed Stodołą Kultury i wiodła tzw. ósemką dobromiejską, docierając do Głotowa i Smolajn. Po powrocie na miejsce startu pojazdy można było oglądać.
„Mundurowi dla Kingi”
Wczoraj funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie mieszkankę Kętrzyna. Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, w imieniu własnym i szefów służb mundurowych przywitał Panią Mirosławę Katiuszyn pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Burmistrza Miasta Kętrzyn Henryka Ryszarda Niedziółkę oraz wszystkich zgromadzonych w kętrzyńskim amfiteatrze.„Mundurowi dla Kingi”
Wczoraj funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie mieszkankę Kętrzyna. Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, w imieniu własnym i szefów służb mundurowych przywitał Panią Mirosławę Katiuszyn pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Burmistrza Miasta Kętrzyn Henryka Ryszarda Niedziółkę oraz wszystkich zgromadzonych w kętrzyńskim amfiteatrze.
Polacy z Białorusi odwiedzili ojczyznę
Są już w Polsce od kilku dni i nie jest to ich pierwsza wizyta. W blisko 50-osobowej grupie, która odwiedziła Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki tylko jedna osoba, była w ojczyźnie po raz pierwszy. Polonusi odwiedzili już Sanktuarium w Gietrzwałdzie, a z Olsztyna pojechali do Łeby, gdzie spędzą 10 dni.Polacy z Białorusi odwiedzili ojczyznę
Są już w Polsce od kilku dni i nie jest to ich pierwsza wizyta. W blisko 50-osobowej grupie, która odwiedziła Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki tylko jedna osoba, była w ojczyźnie po raz pierwszy. Polonusi odwiedzili już Sanktuarium w Gietrzwałdzie, a z Olsztyna pojechali do Łeby, gdzie spędzą 10 dni.
Samochód osobowy uderzył w drzewo
21 sierpnia 2019 roku kilka minut po godzinie 1.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Somaniny w gminie Gołdap.Samochód osobowy uderzył w drzewo
21 sierpnia 2019 roku kilka minut po godzinie 1.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Somaniny w gminie Gołdap.
17. ROCZNICA ŚMIERCI MARKA CEKAŁY
Dzisiaj mija 17 lat od tragicznej śmierci Marka Cekały. Policjanta, naszego kolegi, który oddał swoje życie na służbie. Tradycyjnie już, jak co roku, na cmentarzu przy jego grobie policjanci uczcili pamięć o nim. Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz nadkom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w obecności rodziny, policjantów garnizonu warmińsko – mazurskiego oraz przy asyście warty honorowej złożyli kwiaty na jego pomniku.17. ROCZNICA ŚMIERCI MARKA CEKAŁY
Dzisiaj mija 17 lat od tragicznej śmierci Marka Cekały. Policjanta, naszego kolegi, który oddał swoje życie na służbie. Tradycyjnie już, jak co roku, na cmentarzu przy jego grobie policjanci uczcili pamięć o nim. Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz nadkom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w obecności rodziny, policjantów garnizonu warmińsko – mazurskiego oraz przy asyście warty honorowej złożyli kwiaty na jego pomniku.
ELBLĄSKI POLICJANT W TAJLANDII URATOWAŁ TONĄCE DZIECI
Policjant z Elbląga uratował dwóch kilkuletnich chłopców podczas spływu kajakowego w Tajlandii. Funkcjonariusz był tam z żoną na wakacjach. Został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji.ELBLĄSKI POLICJANT W TAJLANDII URATOWAŁ TONĄCE DZIECI
Policjant z Elbląga uratował dwóch kilkuletnich chłopców podczas spływu kajakowego w Tajlandii. Funkcjonariusz był tam z żoną na wakacjach. Został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji.
Olsztyn Główny zmieni swoje oblicze!
PKP S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i podpisały umowę z wykonawcą, który zaprojektuje budowę nowego dworca oraz modernizację peronów na stacji Olsztyn Główny. Celem inwestycji jest stworzenie bardziej funkcjonalnego kompleksu, pozbawionego barier architektonicznych, a także odpowiadającego współczesnym oraz przyszłym oczekiwaniom podróżnych i mieszkańców miasta.Olsztyn Główny zmieni swoje oblicze!
PKP S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i podpisały umowę z wykonawcą, który zaprojektuje budowę nowego dworca oraz modernizację peronów na stacji Olsztyn Główny. Celem inwestycji jest stworzenie bardziej funkcjonalnego kompleksu, pozbawionego barier architektonicznych, a także odpowiadającego współczesnym oraz przyszłym oczekiwaniom podróżnych i mieszkańców miasta.
SZYBKA REAKCJA POLICJANTÓW URATOWAŁA ŻYCIE MŁODEJ KOBIECIE
Dwaj szczycieńscy policjanci dzięki swojej spostrzegawczości oraz posiadanym umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy, uratowali życie młodej kobiecie. 30-latka próbowała odebrać sobie życie.SZYBKA REAKCJA POLICJANTÓW URATOWAŁA ŻYCIE MŁODEJ KOBIECIE
Dwaj szczycieńscy policjanci dzięki swojej spostrzegawczości oraz posiadanym umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy, uratowali życie młodej kobiecie. 30-latka próbowała odebrać sobie życie.
Na Warmii trwa zlot 30-lecia ZHR
Zlot rozpoczął się w Rybakach nad jeziorem Łańskim 3 sierpnia. Uczestniczy w nim około 6 tys. harcerzy. Spotkali się z nimi Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki.Na Warmii trwa zlot 30-lecia ZHR
Zlot rozpoczął się w Rybakach nad jeziorem Łańskim 3 sierpnia. Uczestniczy w nim około 6 tys. harcerzy. Spotkali się z nimi Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki.
Nowy Komisariat Policji w Korszach
Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w obchodach Święta Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego w Kętrzynie oraz otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Korszach. Budowę komisariatu sfinansowano ze środków Programu Modernizacji Służb Mundurowych.Nowy Komisariat Policji w Korszach
Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w obchodach Święta Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego w Kętrzynie oraz otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Korszach. Budowę komisariatu sfinansowano ze środków Programu Modernizacji Służb Mundurowych.
Kampania 500+ już prawie na finiszu
Końcówka kampanii informacyjnej na temat nowych zasad programu Rodzina 500+ to czas bardzo intensywny, wypełniony wyjazdami i spotkaniami.Kampania 500+ już prawie na finiszu
Końcówka kampanii informacyjnej na temat nowych zasad programu Rodzina 500+ to czas bardzo intensywny, wypełniony wyjazdami i spotkaniami.
500+ w akcji na Warmii
Kontynuujemy objazd województwa, podczas którego informujemy mieszkańców o zasadach dotyczących rozszerzonej formuły rządowego programu Rodzina 500+ i „Zerowego PIT-u”. Zachęcamy również do skorzystania z usług Internetowego Konta Pacjenta.500+ w akcji na Warmii
Kontynuujemy objazd województwa, podczas którego informujemy mieszkańców o zasadach dotyczących rozszerzonej formuły rządowego programu Rodzina 500+ i „Zerowego PIT-u”. Zachęcamy również do skorzystania z usług Internetowego Konta Pacjenta.
kampania promocyjna dotycząca programu 500+
W ostatnim czasie odwiedziliśmy odległe Dubeninki i Banie Mazurskie, byliśmy w Rozogach, Świętajnie oraz na Dniach i Nocach Szczytna. Z kampanią dotarliśmy także do Braniewa i Elbląga, uczestniczyliśmy w Dniach Kurzętnika i Międzynarodowych Dniach Folkloru w Olsztynie. Odbyły się również wizyty w Biskupcu, Kolnie, Reszlu, Rynie, Stawigudzie, Sorkwitach i Mrągowie.kampania promocyjna dotycząca programu 500+
W ostatnim czasie odwiedziliśmy odległe Dubeninki i Banie Mazurskie, byliśmy w Rozogach, Świętajnie oraz na Dniach i Nocach Szczytna. Z kampanią dotarliśmy także do Braniewa i Elbląga, uczestniczyliśmy w Dniach Kurzętnika i Międzynarodowych Dniach Folkloru w Olsztynie. Odbyły się również wizyty w Biskupcu, Kolnie, Reszlu, Rynie, Stawigudzie, Sorkwitach i Mrągowie.
500+ na Warmii
Specjalnie przygotowanym busem, z broszurami, ulotkami i gadżetami, a przede wszystkim z dobrymi informacjami, docieramy do kolejnych miejscowości.500+ na Warmii
Specjalnie przygotowanym busem, z broszurami, ulotkami i gadżetami, a przede wszystkim z dobrymi informacjami, docieramy do kolejnych miejscowości.
Polski węzeł gordyjski na Warmii
Polska Wschodnia jest obok wschodnich Niemiec i południowych Włoch jednym z trzech węzłów gordyjskich europejskiego rozwoju – mawiał prof. Antoni Kuczyński, historyk i etnolog. Mitycznego węzła nie udało się rozwiązać. Trzeba było ciąć. W przypadku Polski Wschodniej może być inaczej.Polski węzeł gordyjski na Warmii
Polska Wschodnia jest obok wschodnich Niemiec i południowych Włoch jednym z trzech węzłów gordyjskich europejskiego rozwoju – mawiał prof. Antoni Kuczyński, historyk i etnolog. Mitycznego węzła nie udało się rozwiązać. Trzeba było ciąć. W przypadku Polski Wschodniej może być inaczej.
Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskie
Przywrócenie połączenia wodnego Warszawa - Pisz to jedno z priorytetowych zadań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Starostwo Powiatowe w Piszu i Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku podpisały protokół przekazania gruntów na potrzeby budowy zaplecza technicznego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Piszu.Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskie
Przywrócenie połączenia wodnego Warszawa - Pisz to jedno z priorytetowych zadań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Starostwo Powiatowe w Piszu i Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku podpisały protokół przekazania gruntów na potrzeby budowy zaplecza technicznego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Piszu.
XXII INSCENIZACJA BITWY POD GRUNWALDEM - BYŁO BEZPIECZNIE
Funkcjonariusze na motocyklach, w pojazdach oznakowanych i tych nieoznakowanych, policyjne centrum dowodzenia wyposażone w monitoring, funkcjonariusze nieumundurowani, wszyscy czuwali nad bezpieczeństwem tysięcy osób, które przyjechały, aby obejrzeć najważniejszą walkę średniowiecza.XXII INSCENIZACJA BITWY POD GRUNWALDEM - BYŁO BEZPIECZNIE
Funkcjonariusze na motocyklach, w pojazdach oznakowanych i tych nieoznakowanych, policyjne centrum dowodzenia wyposażone w monitoring, funkcjonariusze nieumundurowani, wszyscy czuwali nad bezpieczeństwem tysięcy osób, które przyjechały, aby obejrzeć najważniejszą walkę średniowiecza.
Spotkanie Wojewody z Wicemistrzami Polski w Sporcie Pożarniczym
Dziś odbyło się uroczyste spotkanie z reprezentantami naszego województwa na XXXVI Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, rozegranych w dniach 13-14 czerwca w Częstochowie. Drużyna w klasyfikacji generalnej zdobyła zaszczytne II miejsce. Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki uhonorował okolicznościowymi dyplomami i pucharami dziesięciu najzdolniejszych strażaków.Spotkanie Wojewody z Wicemistrzami Polski w Sporcie Pożarniczym
Dziś odbyło się uroczyste spotkanie z reprezentantami naszego województwa na XXXVI Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, rozegranych w dniach 13-14 czerwca w Częstochowie. Drużyna w klasyfikacji generalnej zdobyła zaszczytne II miejsce. Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki uhonorował okolicznościowymi dyplomami i pucharami dziesięciu najzdolniejszych strażaków.
Warmińska kampania 500 Plus+
Za nami kolejny dzień akcji informacyjno-promocyjnej dotyczącej nowej odsłony programu „Rodzina 500 plus”. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego dotarli do: Małdyt, Morąga, Miłakowa, a także Korsz, Barcian i Srokowa.Warmińska kampania 500 Plus+
Za nami kolejny dzień akcji informacyjno-promocyjnej dotyczącej nowej odsłony programu „Rodzina 500 plus”. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego dotarli do: Małdyt, Morąga, Miłakowa, a także Korsz, Barcian i Srokowa.
ZŁOŻENIE WIĄZANKI KWIATÓW w SZCZYTNIE
W dniu rozpoczynającym egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie tj. 26 czerwca 2019 r. insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor WSPol oraz delegacja funkcjonariuszy szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych (edycja SASW-1/19) oddali cześć policjantom zamordowanym w Kalininie, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.ZŁOŻENIE WIĄZANKI KWIATÓW w SZCZYTNIE
W dniu rozpoczynającym egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie tj. 26 czerwca 2019 r. insp. dr hab. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor WSPol oraz delegacja funkcjonariuszy szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych (edycja SASW-1/19) oddali cześć policjantom zamordowanym w Kalininie, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.
Nowy blok operacyjny i zmodernizowana klinika w Szpitalu Miejskim w Olsztynie
Dobiegła końca rozbudowa placówki. W ramach inwestycji powstał nowoczesny blok operacyjny oddziału urologii oraz kardiologii zabiegowej wyposażony w niezbędny sprzęt, nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej, gabinety personelu medycznego oraz pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Zmodernizowano też Klinikę Urologii i Onkologii Urologicznej, dzięki czemu liczy ona obecnie 9 klimatyzowanych sal chorych z 28 łóżkami i łazienkami. Ponadto wykonano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację elektryczną i c.o., wentylację mechaniczną i instalację odgromową.Nowy blok operacyjny i zmodernizowana klinika w Szpitalu Miejskim w Olsztynie
Dobiegła końca rozbudowa placówki. W ramach inwestycji powstał nowoczesny blok operacyjny oddziału urologii oraz kardiologii zabiegowej wyposażony w niezbędny sprzęt, nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej, gabinety personelu medycznego oraz pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Zmodernizowano też Klinikę Urologii i Onkologii Urologicznej, dzięki czemu liczy ona obecnie 9 klimatyzowanych sal chorych z 28 łóżkami i łazienkami. Ponadto wykonano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację elektryczną i c.o., wentylację mechaniczną i instalację odgromową.
Kolejni Terytorialsi zaprzysiężeni
W Braniewie ponad 60 ochotników złożyło uroczystą przysięgę wojskową. Będą służyć w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.Kolejni Terytorialsi zaprzysiężeni
W Braniewie ponad 60 ochotników złożyło uroczystą przysięgę wojskową. Będą służyć w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie
Ulicami Olsztyna pod hasłem "Chrońmy nasze dzieci" przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jego ósma edycja odbyła się pod patronatem Metropolity Warmińskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Olsztyna.Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie
Ulicami Olsztyna pod hasłem "Chrońmy nasze dzieci" przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jego ósma edycja odbyła się pod patronatem Metropolity Warmińskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Olsztyna.
Kultywują pamięć o ofiarach Wołynia
Dziś ( 7 czerwca ) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia świętowali 25-lecie jego działalności. W wydarzeniu, które odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Sławomir Sadowski i abp senior Edmund Piszcz.Kultywują pamięć o ofiarach Wołynia
Dziś ( 7 czerwca ) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia świętowali 25-lecie jego działalności. W wydarzeniu, które odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Sławomir Sadowski i abp senior Edmund Piszcz.
Pożar samochodu na S7
6 czerwca br. około godziny 16:40 strażacy otrzymali informację, że na drodze S7 na wysokości Komorowa Żuławskiego do szło do pożaru auta osobowego. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 1 w Elblągu.Pożar samochodu na S7
6 czerwca br. około godziny 16:40 strażacy otrzymali informację, że na drodze S7 na wysokości Komorowa Żuławskiego do szło do pożaru auta osobowego. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 1 w Elblągu.
30 rocznica czerwca 89
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z okazji 30. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca odbył się panel dyskusyjny. Opozycjonistów i ekspertów słuchała młodzież z regionu.30 rocznica czerwca 89
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z okazji 30. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca odbył się panel dyskusyjny. Opozycjonistów i ekspertów słuchała młodzież z regionu.
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja oficerska
Serdecznie gratuluję Paniom i Panom tego wielkiego zaszczytu, jakim jest dołączenie do grona oficerskiego – powiedział dziś (6 czerwca 2019 r.) do funkcjonariuszy wiceminister Jarosław Zieliński w trakcie uroczystej promocji absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja oficerska
Serdecznie gratuluję Paniom i Panom tego wielkiego zaszczytu, jakim jest dołączenie do grona oficerskiego – powiedział dziś (6 czerwca 2019 r.) do funkcjonariuszy wiceminister Jarosław Zieliński w trakcie uroczystej promocji absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Szkolenie z SMK w Olsztynie
W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie z inicjatywy pracowników Wydziału Zdrowia odbyło się pierwsze szkolenie w zakresie funkcjonalności Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).Szkolenie z SMK w Olsztynie
W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie z inicjatywy pracowników Wydziału Zdrowia odbyło się pierwsze szkolenie w zakresie funkcjonalności Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).
Gala laureatów konkursów przedmiotowych
Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się coroczna gala laureatów konkursów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki nagrodził najlepszych uczniów w regionie. W uroczystości wziął udział również Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski.Gala laureatów konkursów przedmiotowych
Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się coroczna gala laureatów konkursów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki nagrodził najlepszych uczniów w regionie. W uroczystości wziął udział również Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski.
Zawody sportowo-obronne klas mundurowych
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wziął dziś udział w zawodach sportowo-obronnych klas mundurowych. Wydarzenie, które odbyło się w Morągu stanowiło wojewódzkie eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2019.Zawody sportowo-obronne klas mundurowych
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wziął dziś udział w zawodach sportowo-obronnych klas mundurowych. Wydarzenie, które odbyło się w Morągu stanowiło wojewódzkie eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2019.
78. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowa
28 maja br. w Działdowie odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego. W święcie uczestniczył Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Robert Kochański.78. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowa
28 maja br. w Działdowie odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy męczeńskiej śmierci abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego. W święcie uczestniczył Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW Robert Kochański.
Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Pasymiu
Wojewoda Artur Chojecki wziął udział w uroczystym otwarciu Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Pasymiu. Towarzyszyli mu m.in.: posłowie Jerzy Gosiewski i Wojciech Kossakowski oraz Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Pasymiu
Wojewoda Artur Chojecki wziął udział w uroczystym otwarciu Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Pasymiu. Towarzyszyli mu m.in.: posłowie Jerzy Gosiewski i Wojciech Kossakowski oraz Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.
Kolejne połączenie Olsztyna z obwodnicą gotowe
Prawie miesiąc przed umownym terminem zakończenia, udostępniony do ruchu został węzeł Olsztyn Pieczewo na obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Tym samym Olsztyn zyskał jeszcze jedno połączenie z obwodnicą miasta. W uroczystości otwarcia udział wzięli wojewoda Artur Chojecki, europarlamentarzysta Karol Karski i prezes Okręgu Olsztyńskiego PiS Jerzy Szmit.Kolejne połączenie Olsztyna z obwodnicą gotowe
Prawie miesiąc przed umownym terminem zakończenia, udostępniony do ruchu został węzeł Olsztyn Pieczewo na obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Tym samym Olsztyn zyskał jeszcze jedno połączenie z obwodnicą miasta. W uroczystości otwarcia udział wzięli wojewoda Artur Chojecki, europarlamentarzysta Karol Karski i prezes Okręgu Olsztyńskiego PiS Jerzy Szmit.
Bartężek podłączony do wodociągu i kanalizacji
W miejscowości Bartężek (gmina Morąg, powiat ostródzki) miało miejsce przekazanie do użytkowania sieci wodno-kanalizacyjnej sfinansowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Olsztyn.Bartężek podłączony do wodociągu i kanalizacji
W miejscowości Bartężek (gmina Morąg, powiat ostródzki) miało miejsce przekazanie do użytkowania sieci wodno-kanalizacyjnej sfinansowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Olsztyn.
„Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się inauguracja XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.„Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się inauguracja XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.
WYŁUDZALI PIENIĄDZE Z KONT BARDZO BOGATYCH LUDZI
Policjanci CBŚP z Olsztyna rozbili grupę, której członkowie podejrzani są m.in. o niekorzystne rozporządzenie mieniem wielkiej wartości innych osób, prania pieniędzy, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami. Według śledczych podejrzani wyłudzili 100 tys. zł z kont zamożnych osób oraz usiłowali wyłudzić 12 mln zł od kilku pokrzywdzonych. Łącznie w sprawie występuje 19 podejrzanych, w tym także pracownicy banków.WYŁUDZALI PIENIĄDZE Z KONT BARDZO BOGATYCH LUDZI
Policjanci CBŚP z Olsztyna rozbili grupę, której członkowie podejrzani są m.in. o niekorzystne rozporządzenie mieniem wielkiej wartości innych osób, prania pieniędzy, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami. Według śledczych podejrzani wyłudzili 100 tys. zł z kont zamożnych osób oraz usiłowali wyłudzić 12 mln zł od kilku pokrzywdzonych. Łącznie w sprawie występuje 19 podejrzanych, w tym także pracownicy banków.
Wojewoda przyjął medalistów w badmintonie
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki spotkał się z drużyną KWP Olsztyn Team, aby podziękować i pogratulować zawodnikom udanego występu na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie.Drużyna KWP Olsztyn Team zdobyła w sumie 13 medali: 8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.Wojewoda przyjął medalistów w badmintonie
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki spotkał się z drużyną KWP Olsztyn Team, aby podziękować i pogratulować zawodnikom udanego występu na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie.Drużyna KWP Olsztyn Team zdobyła w sumie 13 medali: 8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.
