Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
25-lecie Hospicjum św. Kamila
Z okazji 25-lecia działalności Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.25-lecie Hospicjum św. Kamila
Z okazji 25-lecia działalności Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
Podziękowania dla legendy lubuskiej „Solidarności”
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, na posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze, wyraził podziękowanie za współpracę i obronę praw pracowniczych wieloletniemu Przewodniczącemu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Maciejowi Jankowskiemu.Podziękowania dla legendy lubuskiej „Solidarności”
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, na posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze, wyraził podziękowanie za współpracę i obronę praw pracowniczych wieloletniemu Przewodniczącemu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Maciejowi Jankowskiemu.
Święto Pancerniaków z Żagania
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak dziękował za oddanie służbie, profesjonalizm i wypełnianie misji sojuszniczych żołnierzom 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Zielonej Górze, w dniu ich święta.Święto Pancerniaków z Żagania
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak dziękował za oddanie służbie, profesjonalizm i wypełnianie misji sojuszniczych żołnierzom 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Zielonej Górze, w dniu ich święta.
Dobre informacje dla lubuskich samorządów!
Oczekiwane inwestycje sportowe w Lubuskiem, nowy program wspierający drogi lokalne - Fundusz Dróg Samorządowych oraz realizacja programu „Dobry Start” były tematem dzisiejszej konferencji prasowej wojewody Władysława Dajczaka.Dobre informacje dla lubuskich samorządów!
Oczekiwane inwestycje sportowe w Lubuskiem, nowy program wspierający drogi lokalne - Fundusz Dróg Samorządowych oraz realizacja programu „Dobry Start” były tematem dzisiejszej konferencji prasowej wojewody Władysława Dajczaka.
Wicepremier Beata Szydło w Gorzowie Wielkopolskim
Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło przebywała z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim. Wicepremier uczestniczyła w uroczystym posiedzeniu Senatu Akademii im. Jakuba z Paradyża z okazji 20-lecia uczelni. Ponadto wzięła udział w odsłonięciu pomnika płk. Witolda Pileckiego.Wicepremier Beata Szydło w Gorzowie Wielkopolskim
Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło przebywała z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim. Wicepremier uczestniczyła w uroczystym posiedzeniu Senatu Akademii im. Jakuba z Paradyża z okazji 20-lecia uczelni. Ponadto wzięła udział w odsłonięciu pomnika płk. Witolda Pileckiego.
POLICJANCI PRZERWALI DOJAZD NA INTERWENCJĘ BY POMÓC ROCZNEMU CHŁOPCU, KTÓRY ULEGŁ WYPADKOWI
Do patrolu udającego się na interwencję o pilną pomoc zwróciła się roztrzęsiona kobieta, trzymająca na rękach malutkie dziecko, które podczas zabawy uległo wypadkowi. Chłopczyk na nodze miał zakrwawiony prowizoryczny opatrunek. Policjanci odstąpili od realizacji zgłoszenia na które zostali wysłani i przewieźli matkę z dzieckiem do szpitala w Świebodzinie. Na pierwotną interwencję dyżurny skierował inny patrol.POLICJANCI PRZERWALI DOJAZD NA INTERWENCJĘ BY POMÓC ROCZNEMU CHŁOPCU, KTÓRY ULEGŁ WYPADKOWI
Do patrolu udającego się na interwencję o pilną pomoc zwróciła się roztrzęsiona kobieta, trzymająca na rękach malutkie dziecko, które podczas zabawy uległo wypadkowi. Chłopczyk na nodze miał zakrwawiony prowizoryczny opatrunek. Policjanci odstąpili od realizacji zgłoszenia na które zostali wysłani i przewieźli matkę z dzieckiem do szpitala w Świebodzinie. Na pierwotną interwencję dyżurny skierował inny patrol.
Most i droga dojazdowa do Błotna będą wyremontowane
To już pewne - uszkodzony most i droga dojazdowa do Błotna zostaną wyremontowane do końca września. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowę ze Starostą Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego na dofinansowanie zadania dotacją celową z budżetu państwaMost i droga dojazdowa do Błotna będą wyremontowane
To już pewne - uszkodzony most i droga dojazdowa do Błotna zostaną wyremontowane do końca września. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowę ze Starostą Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego na dofinansowanie zadania dotacją celową z budżetu państwa
CIOS W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ. ZLIKWIDOWANO 8 PLANTACJI
Nowosolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich. Realizacja sprawy pozwoliła dotrzeć do 8 miejsc, w których znajdowały się zakazane prawem uprawy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich.CIOS W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ. ZLIKWIDOWANO 8 PLANTACJI
Nowosolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskich. Realizacja sprawy pozwoliła dotrzeć do 8 miejsc, w których znajdowały się zakazane prawem uprawy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i 558 krzewów konopi indyjskich.
Gorzów Wlkp. LUKSUSOWY MERCEDES ODZYSKANY PRZEZ POLICJANTÓW
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji uzyskali informacje operacyjne o luksusowym samochodzie, który miał być skradziony na terenie Niemiec, a ukrywany na terenie powiatu zielonogórskiego. Kryminalni namierzyli i odzyskali pojazd, a do sprawy zatrzymali dwie osoby.Gorzów Wlkp. LUKSUSOWY MERCEDES ODZYSKANY PRZEZ POLICJANTÓW
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji uzyskali informacje operacyjne o luksusowym samochodzie, który miał być skradziony na terenie Niemiec, a ukrywany na terenie powiatu zielonogórskiego. Kryminalni namierzyli i odzyskali pojazd, a do sprawy zatrzymali dwie osoby.
XVI Spotkanie Seminaryjno-Integracyjne Pracodawców
W XVI spotkaniu Seminaryjno-Integracyjnym pracodawców uczestniczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Hasłem szesnastego spotkania pracodawców organizowanego przez Lubuską Organizację Pracodawców i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, było „Kostrzyńsko-Słubicka SSE – miejsce dla inwestycji z przyszłością!”XVI Spotkanie Seminaryjno-Integracyjne Pracodawców
W XVI spotkaniu Seminaryjno-Integracyjnym pracodawców uczestniczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Hasłem szesnastego spotkania pracodawców organizowanego przez Lubuską Organizację Pracodawców i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, było „Kostrzyńsko-Słubicka SSE – miejsce dla inwestycji z przyszłością!”
Poszukiwany 44-latek zatrzymany w Świecku
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. W chwili zatrzymania mieszkaniec województwa lubuskiego miał przy sobie narkotyki.Poszukiwany 44-latek zatrzymany w Świecku
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. W chwili zatrzymania mieszkaniec województwa lubuskiego miał przy sobie narkotyki.
Powiatowe Święto Plonów w Deszcznie
Sobotnie obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie. Następnie goście przeszli korowodem na miejsce uroczystości – plac w Maszewie. Podczas oficjalnej części uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował rolnikom z powiatu za pracę włożoną w zbiór plonów.Powiatowe Święto Plonów w Deszcznie
Sobotnie obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie. Następnie goście przeszli korowodem na miejsce uroczystości – plac w Maszewie. Podczas oficjalnej części uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował rolnikom z powiatu za pracę włożoną w zbiór plonów.
POLICJANCI ODDALI KREW
100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej POLSKI! To szczytna akcja, w której udział bierze wschowska Policja. Wszystko po to, aby w setny jubileusz wolnej Polski uzbierać 100 litrów tego niezwykle ważnego płynu. Mundurowi oddający honorowo krew jednomyślnie podkreślają, że jest to forma służby na rzecz społeczeństwa i podziękowanie minionym pokoleniom, które walczyły za naszą wolność i niepodległość.POLICJANCI ODDALI KREW
100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej POLSKI! To szczytna akcja, w której udział bierze wschowska Policja. Wszystko po to, aby w setny jubileusz wolnej Polski uzbierać 100 litrów tego niezwykle ważnego płynu. Mundurowi oddający honorowo krew jednomyślnie podkreślają, że jest to forma służby na rzecz społeczeństwa i podziękowanie minionym pokoleniom, które walczyły za naszą wolność i niepodległość.
LUBUSKI POLICJANT PONOWNIE NAJLEPSZY W KOLARSTWIE
Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw nie ustępuje. Po raz kolejny dał popis swoich umiejętności i był najlepszy w kolarstwie szosowym. 19 sierpnia wystartował w Mistrzostwach Wielkopolski Policji MTB i zajął I miejsce. To czołowy, policyjny kolarz w kraju, który z powodzeniem ściga się poza naszą formacją.LUBUSKI POLICJANT PONOWNIE NAJLEPSZY W KOLARSTWIE
Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw nie ustępuje. Po raz kolejny dał popis swoich umiejętności i był najlepszy w kolarstwie szosowym. 19 sierpnia wystartował w Mistrzostwach Wielkopolski Policji MTB i zajął I miejsce. To czołowy, policyjny kolarz w kraju, który z powodzeniem ściga się poza naszą formacją.
Lubuskie Święto Chleba 2018
W Bogdańcu po raz 23 odbyło się Lubuskie Święto Chleba. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.Lubuskie Święto Chleba 2018
W Bogdańcu po raz 23 odbyło się Lubuskie Święto Chleba. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
Wmurowanie kamienia węgielnego w Międzyrzeczu
Wojewoda Lubuski wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę pomnika gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego. Zostanie on usytuowany na Skwerze przy ulicy Podzamcze w MiędzyrzeczuWmurowanie kamienia węgielnego w Międzyrzeczu
Wojewoda Lubuski wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę pomnika gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego. Zostanie on usytuowany na Skwerze przy ulicy Podzamcze w Międzyrzeczu
Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych imigrantów
Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Wietnamu podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano również Polaka, który pomagał cudzoziemcom.Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych imigrantów
Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Wietnamu podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano również Polaka, który pomagał cudzoziemcom.
DZIĘKI POLICJANTOM 10 KG MARIHUANY NIE TRAFI NA RYNEK
Dzięki intensywnej pracy operacyjnej lubuskich policjantów możliwe było ustalenie i zatrzymanie 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Policjanci zabezpieczyli ponadto niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.DZIĘKI POLICJANTOM 10 KG MARIHUANY NIE TRAFI NA RYNEK
Dzięki intensywnej pracy operacyjnej lubuskich policjantów możliwe było ustalenie i zatrzymanie 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Policjanci zabezpieczyli ponadto niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Podsumowanie Pol’and’Rock Festival 2018
Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie podsumowali działania zabezpieczające Pol’and’Rock Festival 2018Podsumowanie Pol’and’Rock Festival 2018
Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie podsumowali działania zabezpieczające Pol’and’Rock Festival 2018
Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego
Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie. Głównym celem wizyty było spotkanie z rolnikami z regionu. Szefowi Rządu towarzyszył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubuski.Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego
Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie. Głównym celem wizyty było spotkanie z rolnikami z regionu. Szefowi Rządu towarzyszył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubuski.
Czeczeni zatrzymani przy granicy z Niemcami
Grupa siedmiorga obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej została zatrzymana przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Pomagał im 19-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.Czeczeni zatrzymani przy granicy z Niemcami
Grupa siedmiorga obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej została zatrzymana przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Pomagał im 19-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.
Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Różankach
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem wzięli udział w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Różankach (gm. Kłodawa).Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Różankach
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem wzięli udział w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Różankach (gm. Kłodawa).
Rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w Warszawie spotkał się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim. Tematem rozmów była sytuacja w lubuskim rolnictwie.Rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w Warszawie spotkał się z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim. Tematem rozmów była sytuacja w lubuskim rolnictwie.
Hołd poległym na służbie policjantom
24 lipca 2018 roku w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Gorzowie Wlkp., miały miejsce obchody upamiętniające poległych na służbie policjantów. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oddając im hołd - złożył kwiaty pod obeliskiem na patio Komendy Wojewódzkiej.Hołd poległym na służbie policjantom
24 lipca 2018 roku w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Gorzowie Wlkp., miały miejsce obchody upamiętniające poległych na służbie policjantów. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oddając im hołd - złożył kwiaty pod obeliskiem na patio Komendy Wojewódzkiej.
Wojewoda Lubuski dofinansuje zakup ambulansu ratunkowego
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Wojewoda Lubuski wsparł finansowo zakup nowego ambulansu ratunkowego dla SP ZOZ w Sulechowie. Dofinansowanie wynosi 250.000,00 złWojewoda Lubuski dofinansuje zakup ambulansu ratunkowego
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Wojewoda Lubuski wsparł finansowo zakup nowego ambulansu ratunkowego dla SP ZOZ w Sulechowie. Dofinansowanie wynosi 250.000,00 zł
Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Szef MSWiA Joachim Brudziński wręczył nadinspektor Helenie Michalak akt nominacji na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Minister spotkał się również z funkcjonariuszami garnizonu lubuskiego.Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Szef MSWiA Joachim Brudziński wręczył nadinspektor Helenie Michalak akt nominacji na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Minister spotkał się również z funkcjonariuszami garnizonu lubuskiego.
Spotkanie z Burmistrzem Słubic
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Burmistrzem Słubic Tomaszem Ciszewiczem. Głównym tematem rozmowy była prezentacja problemów infrastruktury drogowej, ważnych z punktu widzenia rozwoju miasta jak i bezpieczeństwa jego mieszkańców.Spotkanie z Burmistrzem Słubic
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Burmistrzem Słubic Tomaszem Ciszewiczem. Głównym tematem rozmowy była prezentacja problemów infrastruktury drogowej, ważnych z punktu widzenia rozwoju miasta jak i bezpieczeństwa jego mieszkańców.
100-lecie polskiej polityki społecznej
W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja regionalna w ramach jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość. W debacie udział wzięła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.100-lecie polskiej polityki społecznej
W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja regionalna w ramach jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość. W debacie udział wzięła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.
Inwestycje w drogi lokalne
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego podpisał umowy na realizację zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Inwestycje w drogi lokalne
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego podpisał umowy na realizację zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
Straż Graniczna odzyskała skradzione auto
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Mercedes Sprinter.Straż Graniczna odzyskała skradzione auto
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Mercedes Sprinter.
Umowa na współprowadzenie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej podpisana
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał na ręce wicestarosty międzyrzeckiego Rafała Mikuły, podpisaną przez premiera Piotra Glińskiego, umowę na współprowadzenie Muzeum Międzyrzeckiego.Umowa na współprowadzenie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej podpisana
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał na ręce wicestarosty międzyrzeckiego Rafała Mikuły, podpisaną przez premiera Piotra Glińskiego, umowę na współprowadzenie Muzeum Międzyrzeckiego.
Spotkanie z Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Ivanem Kosonogovem, nowym Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.Spotkanie z Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Ivanem Kosonogovem, nowym Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.
Wystawa Archeologia Niebiańska
Wystawa „Archeologia Niebiańska” prezentuje wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. W otwarciu wernisażu uczestniczył wojewoda Władysław Dajczak.Wystawa Archeologia Niebiańska
Wystawa „Archeologia Niebiańska” prezentuje wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. W otwarciu wernisażu uczestniczył wojewoda Władysław Dajczak.
Kluby sportowe z dofinansowaniem
91 klubów sportowych w Lubuskiem otrzymało dofinansowanie w ramach III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się przedstawicielami klubów sportowych z naszego regionu, które uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.Kluby sportowe z dofinansowaniem
91 klubów sportowych w Lubuskiem otrzymało dofinansowanie w ramach III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się przedstawicielami klubów sportowych z naszego regionu, które uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Cybince
W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Cybince
W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Inwestycje w Strzelcach Krajeńskich
Gmina Strzelce Krajeńskie oraz Powiat Strzelecko-Drezdenecki otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wspieranie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Inwestycje w Strzelcach Krajeńskich
Gmina Strzelce Krajeńskie oraz Powiat Strzelecko-Drezdenecki otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wspieranie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
W Policji poleciały głowy
W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.W Policji poleciały głowy
W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.
Lubuskie złoża - konferencja
W Sulechowie odbyło się spotkanie, na którym samorządowcy z regionu rozmawiali z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównym Geologiem Kraju Mariuszem Orionem Jędryskiem. Tematem rozmów były obszary koncesyjne złóż w województwie lubuskim.Lubuskie złoża - konferencja
W Sulechowie odbyło się spotkanie, na którym samorządowcy z regionu rozmawiali z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównym Geologiem Kraju Mariuszem Orionem Jędryskiem. Tematem rozmów były obszary koncesyjne złóż w województwie lubuskim.
Nielegalnie przejechał przez całą Europę i wpadł w Polsce
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali obywatela Maroka, który usiłując ominąć zakaz wjazdu i pobytu w naszym kraju Schengen podawał się za obywatela Iraku.Nielegalnie przejechał przez całą Europę i wpadł w Polsce
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali obywatela Maroka, który usiłując ominąć zakaz wjazdu i pobytu w naszym kraju Schengen podawał się za obywatela Iraku.
Leczenie dzieci w województwie lubuskim
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. dnia 14 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie dotyczące aktualnych problemów związanych z leczeniem dzieci w województwie lubuskim.Leczenie dzieci w województwie lubuskim
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. dnia 14 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie dotyczące aktualnych problemów związanych z leczeniem dzieci w województwie lubuskim.
I Lubuskie Spotkanie Klas Wojskowych
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński zorganizowali I Lubuskie Spotkanie Klas Wojskowych. Uroczystość była duchowym przygotowaniem do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem spotkania był Dyrektor Departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej Waldemar Zubek.I Lubuskie Spotkanie Klas Wojskowych
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński zorganizowali I Lubuskie Spotkanie Klas Wojskowych. Uroczystość była duchowym przygotowaniem do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem spotkania był Dyrektor Departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej Waldemar Zubek.
Rozmowy o regionie w Gorzowie
Funkcjonowanie służb mundurowych i bezpieczeństwo Lubuszan były głównym tematem spotkania wojewody Władysława Dajczaka z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.Rozmowy o regionie w Gorzowie
Funkcjonowanie służb mundurowych i bezpieczeństwo Lubuszan były głównym tematem spotkania wojewody Władysława Dajczaka z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.
RATUJĄ ŻYCIE NA CO DZIEŃ ALE WCIĄŻ DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI
Ratowanie osób wypoczywających nad wodą – do tego doskonale przygotowani są policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi pod okiem ekspertów przeszli szkolenie z zakresu udzielania pomocy nad akwenami. Kiedy zagrożone będzie ludzkie życie, policjanci w zdecydowany i profesjonalny sposób ruszą na ratunek.RATUJĄ ŻYCIE NA CO DZIEŃ ALE WCIĄŻ DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI
Ratowanie osób wypoczywających nad wodą – do tego doskonale przygotowani są policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi pod okiem ekspertów przeszli szkolenie z zakresu udzielania pomocy nad akwenami. Kiedy zagrożone będzie ludzkie życie, policjanci w zdecydowany i profesjonalny sposób ruszą na ratunek.
Wojewoda uhonorował samorządowców ze Zbąszynka
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale złote za długoletnią służbę zasłużonym pracownikom Urzędu Miejskiego w Zbąszynku i jednostek organizacyjnych Gminy Zbąszynek. To forma podziękowania od państwa polskiego za wzorową pracę.Wojewoda uhonorował samorządowców ze Zbąszynka
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale złote za długoletnią służbę zasłużonym pracownikom Urzędu Miejskiego w Zbąszynku i jednostek organizacyjnych Gminy Zbąszynek. To forma podziękowania od państwa polskiego za wzorową pracę.
Lubuscy strażacy odznaczeni
W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień lubuskim strażakom. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak.Lubuscy strażacy odznaczeni
W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień lubuskim strażakom. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak.
Wojewoda z wizytą w gminie Nowe Miasteczko
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyjmując zaproszenie Burmistrza Danuty Wojtasik, odwiedził gminę Nowe Miasteczko. W czasie wizyty wojewoda m.in. uroczyście zainaugurował Leśny Dzień Dziecka jak również spotkał się z radnymi i sołtysami gminy.Wojewoda z wizytą w gminie Nowe Miasteczko
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyjmując zaproszenie Burmistrza Danuty Wojtasik, odwiedził gminę Nowe Miasteczko. W czasie wizyty wojewoda m.in. uroczyście zainaugurował Leśny Dzień Dziecka jak również spotkał się z radnymi i sołtysami gminy.
Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Lubuskim wzięli udział w oficjalnym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce.Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Lubuskim wzięli udział w oficjalnym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce.
Obchody Dnia Strażaka w Gorzowie
Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczęte zostały uroczysta Mszą Świętą. Następnie uczestnicy przemaszerowali na ulicę Dąbrowskiego, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, w której uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek Jasiński.Obchody Dnia Strażaka w Gorzowie
Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczęte zostały uroczysta Mszą Świętą. Następnie uczestnicy przemaszerowali na ulicę Dąbrowskiego, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, w której uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek Jasiński.
Wojewódzkie Obchody Święta Straży Granicznej
W Zielonej Górze odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Straży Granicznej. W uroczystościach uczestniczył Wojewoda Lubuski.Wojewódzkie Obchody Święta Straży Granicznej
W Zielonej Górze odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Straży Granicznej. W uroczystościach uczestniczył Wojewoda Lubuski.
Gmina Niegosławice edukacja przede wszystkim
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w gminie Niegosławice chwalił samorządowców za dobre praktyki w opiece nad dziećmi do lat 3 i rozwiązania oświatowe.Gmina Niegosławice edukacja przede wszystkim
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w gminie Niegosławice chwalił samorządowców za dobre praktyki w opiece nad dziećmi do lat 3 i rozwiązania oświatowe.
Promesa dla powiatu strzelecko-drezdeneckiego
Wojewoda Lubuski wręczył Staroście Strzelecko-Drezdeneckiemu promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Uszkodzony most i droga dojazdowa do Błota zostaną wyremontowane!Promesa dla powiatu strzelecko-drezdeneckiego
Wojewoda Lubuski wręczył Staroście Strzelecko-Drezdeneckiemu promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Uszkodzony most i droga dojazdowa do Błota zostaną wyremontowane!
78. Rocznica Zbrodni Katyńskiej w Gorzowie
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na Cmentarz Komunalny pod Pomnik „Krzyż Ofiar Katynia”78. Rocznica Zbrodni Katyńskiej w Gorzowie
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na Cmentarz Komunalny pod Pomnik „Krzyż Ofiar Katynia”
„Człowiek Człowiekowi” w Gorzowie
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystym wręczeniu nagród „Człowiek Człowiekowi”. Statuetki wręczono po raz XIX.„Człowiek Człowiekowi” w Gorzowie
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystym wręczeniu nagród „Człowiek Człowiekowi”. Statuetki wręczono po raz XIX.
