Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Lew Symbol Lwowa przejdzie prace konserwatorskie
Znany w Lublinie monument – pomnik Lew Symbol Lwowa przy ul. Zamkowej zostanie poddany pracom konserwatorskim i restauratorskim. Miasto szuka wykonawcy robót zgodnie z opracowanym programem prac. Pomnik powinien przejść renowację do końca maja.
Lew Symbol Lwowa przejdzie prace konserwatorskie
Znany w Lublinie monument – pomnik Lew Symbol Lwowa przy ul. Zamkowej zostanie poddany pracom konserwatorskim i restauratorskim. Miasto szuka wykonawcy robót zgodnie z opracowanym programem prac. Pomnik powinien przejść renowację do końca maja.
Wyrok WSA ws. Górek Czechowskich – stanowisko Wojewody Lubelskiego
Stanowisko Wojewody Lubelskiego dotyczące wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie w sprawie Górek Czechowskich było tematem konferencji prasowej. Wojewoda Lech Sprawka poinformował, że w całości zaskarża wyrok WSA.
Wyrok WSA ws. Górek Czechowskich – stanowisko Wojewody Lubelskiego
Stanowisko Wojewody Lubelskiego dotyczące wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie w sprawie Górek Czechowskich było tematem konferencji prasowej. Wojewoda Lech Sprawka poinformował, że w całości zaskarża wyrok WSA.
Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Płk Zbigniew Krzyszczuk oficjalnie objął stanowisko dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Obowiązki przekazał ppłk Sławomir Miazga. Ceremonia odbyła się na terenie kompleksu koszarowego, przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie i przebiegła zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Gośćmi uroczystości byli wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda Robert Gmitruczuk.
Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Płk Zbigniew Krzyszczuk oficjalnie objął stanowisko dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Obowiązki przekazał ppłk Sławomir Miazga. Ceremonia odbyła się na terenie kompleksu koszarowego, przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie i przebiegła zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Gośćmi uroczystości byli wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda Robert Gmitruczuk.
Miasto Lublin dla kobiet i z kobietami
Dzień Kobiet stał się po raz kolejny okazją do wyróżnienia zasłużonych lublinianek. Prezydent Krzysztof Żuk uhonorował medalami grono kobiet, których aktywność zawodowa, społeczna i prywatna przyczynia się do rozwoju i promocji Lublina. W tym roku wyróżnienia otrzymało 27 laureatek.
Miasto Lublin dla kobiet i z kobietami
Dzień Kobiet stał się po raz kolejny okazją do wyróżnienia zasłużonych lublinianek. Prezydent Krzysztof Żuk uhonorował medalami grono kobiet, których aktywność zawodowa, społeczna i prywatna przyczynia się do rozwoju i promocji Lublina. W tym roku wyróżnienia otrzymało 27 laureatek.
ZARZUTY I TYMCZASOWY ARESZT ZA ŚMIERTELNE POBICIE 16-LATKA
Zatrzymani do sprawy brutalnego pobicia 16-latka z gminy Zamość usłyszeli wczoraj zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo, natomiast dwaj 16-latkowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował 17-latka na 3 miesiące. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.
ZARZUTY I TYMCZASOWY ARESZT ZA ŚMIERTELNE POBICIE 16-LATKA
Zatrzymani do sprawy brutalnego pobicia 16-latka z gminy Zamość usłyszeli wczoraj zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo, natomiast dwaj 16-latkowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował 17-latka na 3 miesiące. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.
Nowe miejsce integracji w Lublinie
Przy Krakowskim Przedmieściu 39b rozpoczął działalność „baobab”, czyli przestrzeń służąca wymianie doświadczeń, realizacji projektów oraz spotkań migrantek i migrantów, uchodźczyń i uchodźców, mieszkanek i mieszkańców Lublina. Tym samym Miasto Lublin i Stowarzyszenie Homo Faber w koalicji z organizacjami pozarządowymi zacieśniają współpracę na rzecz integracji wszystkich mieszkańców. Nowa przestrzeń powstała dzięki zaangażowaniu międzynarodowych partnerów: DRC, UNHCR, IKEA, Strabag.
Nowe miejsce integracji w Lublinie
Przy Krakowskim Przedmieściu 39b rozpoczął działalność „baobab”, czyli przestrzeń służąca wymianie doświadczeń, realizacji projektów oraz spotkań migrantek i migrantów, uchodźczyń i uchodźców, mieszkanek i mieszkańców Lublina. Tym samym Miasto Lublin i Stowarzyszenie Homo Faber w koalicji z organizacjami pozarządowymi zacieśniają współpracę na rzecz integracji wszystkich mieszkańców. Nowa przestrzeń powstała dzięki zaangażowaniu międzynarodowych partnerów: DRC, UNHCR, IKEA, Strabag.
Krzywy Róg – dziewiąte miasto partnerskie Lublina w Ukrainie
Lublin i Krzywy Róg formalnie potwierdzili swoją międzynarodową współpracę. Dzisiaj (22 lutego) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Mer Krzywego Rogu Jurij Wiłkuł podpisali umowę o partnerstwie miast. Ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie wydarzenie odbyło się w formule online. Uczestniczył w nim również Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Valah.
Krzywy Róg – dziewiąte miasto partnerskie Lublina w Ukrainie
Lublin i Krzywy Róg formalnie potwierdzili swoją międzynarodową współpracę. Dzisiaj (22 lutego) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Mer Krzywego Rogu Jurij Wiłkuł podpisali umowę o partnerstwie miast. Ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie wydarzenie odbyło się w formule online. Uczestniczył w nim również Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Valah.
Lublin pomaga Ukrainie – rok od wybuchu wojny
Lublin stał się jednym z głównych miast, w którym obywatele Ukrainy znaleźli schronienie uciekając przed wojną. W 2022 r. ponad 2 mln uchodźców i uchodźczyń zatrzymało się w Lublinie przejazdem. Niezwłocznie po wybuchu wojny powstał Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie, w którego prace zaangażowało się kilka tysięcy osób, w tym ok. 2 tys. wolontariuszy, 460 tłumaczy, pracownicy Urzędu Miasta, miejskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych.
Lublin pomaga Ukrainie – rok od wybuchu wojny
Lublin stał się jednym z głównych miast, w którym obywatele Ukrainy znaleźli schronienie uciekając przed wojną. W 2022 r. ponad 2 mln uchodźców i uchodźczyń zatrzymało się w Lublinie przejazdem. Niezwłocznie po wybuchu wojny powstał Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie, w którego prace zaangażowało się kilka tysięcy osób, w tym ok. 2 tys. wolontariuszy, 460 tłumaczy, pracownicy Urzędu Miasta, miejskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych.
Jubileusz 25-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Mieczysława Cisło
Z okazji 25. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej przez biskupa pomocniczego seniora archidiecezji lubelskiej Mieczysława Cisło, w archikatedrze lubelskiej została odprawiona uroczysta msza św. Podczas Eucharystii dziękowano za gorliwą i owocną posługę jubilata.
Jubileusz 25-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Mieczysława Cisło
Z okazji 25. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej przez biskupa pomocniczego seniora archidiecezji lubelskiej Mieczysława Cisło, w archikatedrze lubelskiej została odprawiona uroczysta msza św. Podczas Eucharystii dziękowano za gorliwą i owocną posługę jubilata.
Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę
Sześćdziesięciu ośmiu żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – uczestników szkolenia podstawowego w ramach projektu "Ferie z WOT”, złożyło przysięgę wojskową. W uroczystości wziął udział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka
Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę
Sześćdziesięciu ośmiu żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – uczestników szkolenia podstawowego w ramach projektu "Ferie z WOT”, złożyło przysięgę wojskową. W uroczystości wziął udział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka
Specjalistyczny sprzęt od WHO trafił do lubelskiego szpitala
1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Lublinie otrzymał specjalistyczny sprzęt okulistyczny o wartości około 700 tys. zł. To efekt podjętej w ubiegłym roku współpracy Miasta Lublin ze Światową Organizacją Zdrowia. Nowe urządzenia będą służyć wszystkim mieszkańcom Lublina, w tym ukraińskim pacjentom.
Specjalistyczny sprzęt od WHO trafił do lubelskiego szpitala
1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Lublinie otrzymał specjalistyczny sprzęt okulistyczny o wartości około 700 tys. zł. To efekt podjętej w ubiegłym roku współpracy Miasta Lublin ze Światową Organizacją Zdrowia. Nowe urządzenia będą służyć wszystkim mieszkańcom Lublina, w tym ukraińskim pacjentom.
Krzywy Róg miastem partnerskim Lublina
Krzywy Róg będzie kolejnym miastem partnerskim Lublina. Podczas dzisiejszej (2 lutego) sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Lublinem i Krzywym Rogiem. Podczas obrad sesji, miasto Krzywy Róg reprezentował Radny, Pan Yurii Krasnozhon. Kolejny krok to zawarcie umowy partnerskiej pomiędzy miastami.
Krzywy Róg miastem partnerskim Lublina
Krzywy Róg będzie kolejnym miastem partnerskim Lublina. Podczas dzisiejszej (2 lutego) sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Lublinem i Krzywym Rogiem. Podczas obrad sesji, miasto Krzywy Róg reprezentował Radny, Pan Yurii Krasnozhon. Kolejny krok to zawarcie umowy partnerskiej pomiędzy miastami.
1,5 mln zł na program Miasto Kultury w 2023 roku
Warsztaty artystyczne, jam sessions, ogród w centrum miasta, międzynarodowe spotkania artystów młodego pokolenia, produkcja spektaklu w technologii VR, warsztaty dziennikarskie – łącznie 84 projekty kulturalne otrzymają wsparcie finansowe w programie Miasto Kultury. Połowa z nich to projekty skierowane do młodzieży i inspirowane działaniami miasta na rzecz zwiększenia atrakcyjności oferty kulturalnej dla młodych w związku z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
1,5 mln zł na program Miasto Kultury w 2023 roku
Warsztaty artystyczne, jam sessions, ogród w centrum miasta, międzynarodowe spotkania artystów młodego pokolenia, produkcja spektaklu w technologii VR, warsztaty dziennikarskie – łącznie 84 projekty kulturalne otrzymają wsparcie finansowe w programie Miasto Kultury. Połowa z nich to projekty skierowane do młodzieży i inspirowane działaniami miasta na rzecz zwiększenia atrakcyjności oferty kulturalnej dla młodych w związku z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
Lublin z rekordową liczbą turystów
753 tys. przyjezdnych z Polski odwiedziło Lublin w 2022 roku, a cały Lubelski Obszar Metropolitalny ponad 1 mln osób. To dwukrotnie więcej turystów i odwiedzających krajowych niż rok wcześniej. Miniony rok okazał się rekordowy dla Lublina pod względem ruchu turystycznego. W tym roku na turystów czeka również kilka nowości, to przede wszystkim aplikacje ułatwiające zwiedzania miasta, a także pamiątkowa pocztówka 3D.
Lublin z rekordową liczbą turystów
753 tys. przyjezdnych z Polski odwiedziło Lublin w 2022 roku, a cały Lubelski Obszar Metropolitalny ponad 1 mln osób. To dwukrotnie więcej turystów i odwiedzających krajowych niż rok wcześniej. Miniony rok okazał się rekordowy dla Lublina pod względem ruchu turystycznego. W tym roku na turystów czeka również kilka nowości, to przede wszystkim aplikacje ułatwiające zwiedzania miasta, a także pamiątkowa pocztówka 3D.
Rada Studentów Lublina włącza się w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
Członkowie Rady Studentów Lublina, powołanej przez Prezydenta Miasta Lublin w 2021 r., będą współtworzyć działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Podczas dzisiejszego (26 stycznia) posiedzenia Rady jej nowi członkowie z ramienia uczelni i organizacji studenckich otrzymali oficjalne nominacje
Rada Studentów Lublina włącza się w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
Członkowie Rady Studentów Lublina, powołanej przez Prezydenta Miasta Lublin w 2021 r., będą współtworzyć działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Podczas dzisiejszego (26 stycznia) posiedzenia Rady jej nowi członkowie z ramienia uczelni i organizacji studenckich otrzymali oficjalne nominacje
POLICJANCI URATOWALI KIEROWCĘ, KTÓRY WJECHAŁ DO RZEKI!
Wczoraj wieczorem kierujący Fordem w miejscowości Końskowola stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rzeki Kurówka. Policjanci z Puław wraz z przechodniem wyciągnęli z wody 53-latka w ostatniej chwili, zaraz potem samochód znalazł się pod wodą. Jak się okazało powodem jego zachowania na drodze był alkohol. Badanie wykazało ponad 1.5 promila.
POLICJANCI URATOWALI KIEROWCĘ, KTÓRY WJECHAŁ DO RZEKI!
Wczoraj wieczorem kierujący Fordem w miejscowości Końskowola stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rzeki Kurówka. Policjanci z Puław wraz z przechodniem wyciągnęli z wody 53-latka w ostatniej chwili, zaraz potem samochód znalazł się pod wodą. Jak się okazało powodem jego zachowania na drodze był alkohol. Badanie wykazało ponad 1.5 promila.
ZATRZYMALIŚMY SPRAWCÓW NAPADU Z BRONIĄ PALNĄ NA JUBILERA!
Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera. Sprawcy w marcu ub. r. w Lublinie przy użyciu broni palnej zastraszyli właściciela i skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych. Jednocześnie zatrzymana została trójka paserów. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Za rozbój z bronią palną grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
ZATRZYMALIŚMY SPRAWCÓW NAPADU Z BRONIĄ PALNĄ NA JUBILERA!
Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o napad na jubilera. Sprawcy w marcu ub. r. w Lublinie przy użyciu broni palnej zastraszyli właściciela i skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych. Jednocześnie zatrzymana została trójka paserów. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Za rozbój z bronią palną grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Miasto Lublin zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) lubelska młodzież przejmie Centrum Kultury, gdzie przygotowała liczne atrakcje dla mieszkańców chcących włączyć się w ogólnopolską akcję.
Miasto Lublin zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) lubelska młodzież przejmie Centrum Kultury, gdzie przygotowała liczne atrakcje dla mieszkańców chcących włączyć się w ogólnopolską akcję.
Otwarcie obwodnicy Dęblina. Inwestycja sfinansowana z RFRD
Nowo wybudowana obwodnica Dęblina o długości blisko 5 km została oficjalnie otwarta. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber i wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Otwarcie obwodnicy Dęblina. Inwestycja sfinansowana z RFRD
Nowo wybudowana obwodnica Dęblina o długości blisko 5 km została oficjalnie otwarta. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber i wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Lublin z certyfikatem „Samorządu Przyjaznego Rodzinom”
Lublin, jako jedno z siedmiu miast w Polsce, zdobył tytuł „Samorządu Przyjaznego Rodzinom”. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się dzisiaj (18 stycznia) podczas Gali Finałowej w Warszawie i zakończyło dwuletni proces Certyfikacji Samorządów Przyjaznych Rodzinom realizowany przez Ogólnopolski Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Europejską Konfederację Dużych Rodzin. Pierwszą edycję opracowanego i wdrożonego programu wsparło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Lublin z certyfikatem „Samorządu Przyjaznego Rodzinom”
Lublin, jako jedno z siedmiu miast w Polsce, zdobył tytuł „Samorządu Przyjaznego Rodzinom”. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się dzisiaj (18 stycznia) podczas Gali Finałowej w Warszawie i zakończyło dwuletni proces Certyfikacji Samorządów Przyjaznych Rodzinom realizowany przez Ogólnopolski Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Europejską Konfederację Dużych Rodzin. Pierwszą edycję opracowanego i wdrożonego programu wsparło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Miasto i UNICEF wspierają młodych sportowców z Ukrainy
19 młodych ukraińskich zawodników trenujących w lubelskich klubach otrzymało nowe wyposażenie sportowe. Sprzęt zakupiono ze środków przekazanych przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło w ubiegłym roku z międzynarodową organizacją
Miasto i UNICEF wspierają młodych sportowców z Ukrainy
19 młodych ukraińskich zawodników trenujących w lubelskich klubach otrzymało nowe wyposażenie sportowe. Sprzęt zakupiono ze środków przekazanych przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło w ubiegłym roku z międzynarodową organizacją
TROJE NASTOLATKÓW ZGINĘŁO W WYPADKU W LUBLINIE
Troje nastolatków zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Kierowane przez 18-latka Audi zjechało z drogi, przełamało barierki a na koniec roztrzaskało się na słupie oświetleniowym. Pomimo podjętej reanimacji, życia kierującego i dwójki pasażerów nie udało się uratować. Trzeci z pasażerów – 16-latek walczy o życie w szpitalu. Prowadzone śledztwo wyjaśni przyczyny tego wypadku.
TROJE NASTOLATKÓW ZGINĘŁO W WYPADKU W LUBLINIE
Troje nastolatków zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Kierowane przez 18-latka Audi zjechało z drogi, przełamało barierki a na koniec roztrzaskało się na słupie oświetleniowym. Pomimo podjętej reanimacji, życia kierującego i dwójki pasażerów nie udało się uratować. Trzeci z pasażerów – 16-latek walczy o życie w szpitalu. Prowadzone śledztwo wyjaśni przyczyny tego wypadku.
USTALAMY OKOLICZNOŚCI RODZINNEJ TRAGEDII
Wczoraj wieczorem wyniku działań poszukiwawczych policjanci z Biłgoraja w kompleksie leśnym odnaleźli ciała dwóch osób, 37-letniego mężczyzny i 3-letniej dziewczynki. Wcześniej mężczyzna wraz z córką wyjechał samochodem z miejsca zamieszkania i po wielu godzinach nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W sprawie wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu.
USTALAMY OKOLICZNOŚCI RODZINNEJ TRAGEDII
Wczoraj wieczorem wyniku działań poszukiwawczych policjanci z Biłgoraja w kompleksie leśnym odnaleźli ciała dwóch osób, 37-letniego mężczyzny i 3-letniej dziewczynki. Wcześniej mężczyzna wraz z córką wyjechał samochodem z miejsca zamieszkania i po wielu godzinach nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W sprawie wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu.
Dostawa generatorów dla miast w Ukrainie
Transport z Lublina, zawierający 10 sztuk agregatów prądotwórczych o różnej mocy, wyruszył dzisiaj (czwartek, 5 stycznia) do ukraińskich miejscowości. Miasto Lublin zakupiło generatory z darowizny przekazanej przez firmę ISS World Services A/S z siedzibą w Soeborg w Danii. Ich łączna wartość sięga 135 tys. zł.
Dostawa generatorów dla miast w Ukrainie
Transport z Lublina, zawierający 10 sztuk agregatów prądotwórczych o różnej mocy, wyruszył dzisiaj (czwartek, 5 stycznia) do ukraińskich miejscowości. Miasto Lublin zakupiło generatory z darowizny przekazanej przez firmę ISS World Services A/S z siedzibą w Soeborg w Danii. Ich łączna wartość sięga 135 tys. zł.
Przekazanie samochodów dla Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał dwa samochody dla Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Caritas jako jedyna złożyła wniosek o darowiznę obydwu pojazdów. Pojazdy służyły Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie, a teraz będą przeznaczone do pomocy osobom potrzebującym na Ukrainie.
Przekazanie samochodów dla Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał dwa samochody dla Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Caritas jako jedyna złożyła wniosek o darowiznę obydwu pojazdów. Pojazdy służyły Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie, a teraz będą przeznaczone do pomocy osobom potrzebującym na Ukrainie.
KOLEJNE NOWOCZESNE RADIOWOZY ZASILIŁY TABOR LUBELSKIEJ POLICJI
Policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. Z oddanych dziś do użytku 11 radiowozów, 7 zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, zaś 3 elektryczne radiowozy dofinansował WFOŚiGW w Lublinie. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.
KOLEJNE NOWOCZESNE RADIOWOZY ZASILIŁY TABOR LUBELSKIEJ POLICJI
Policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. Z oddanych dziś do użytku 11 radiowozów, 7 zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, zaś 3 elektryczne radiowozy dofinansował WFOŚiGW w Lublinie. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.
Otwarcie mostu w Osmolicach i drogi powiatowej w Niedrzwicy Dużej
Nowy most na rzece Bystrzyca w miejscowości Osmolice i przebudowana droga powiatowa 2255L w miejscowości Niedrzwica Duża zostały oficjalnie oddane do użytku. Inwestycje zostały zrealizowane przy pomocy środków z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski Lech Sprawka i starosta lubelski Zdzisław Antoń.
Otwarcie mostu w Osmolicach i drogi powiatowej w Niedrzwicy Dużej
Nowy most na rzece Bystrzyca w miejscowości Osmolice i przebudowana droga powiatowa 2255L w miejscowości Niedrzwica Duża zostały oficjalnie oddane do użytku. Inwestycje zostały zrealizowane przy pomocy środków z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski Lech Sprawka i starosta lubelski Zdzisław Antoń.
Miasto zgłosiło uwagi dotyczące jakości węgla
Miasto Lublin skierowało do PGE Paliwa zastrzeżenia do jakości węgla dostarczanego przez spółkę w ramach zleconego przez rząd programu dystrybucji tego surowca do mieszkańców. Dotyczą one przede wszystkim wysokiej zawartości miału w odbieranym materiale
Miasto zgłosiło uwagi dotyczące jakości węgla
Miasto Lublin skierowało do PGE Paliwa zastrzeżenia do jakości węgla dostarczanego przez spółkę w ramach zleconego przez rząd programu dystrybucji tego surowca do mieszkańców. Dotyczą one przede wszystkim wysokiej zawartości miału w odbieranym materiale
Ambasador USA z wizytą w Lublinie
Lublin odwiedził Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Podczas jednodniowej wizyty 7 grudnia, spotkał się z władzami Miasta oraz przedstawicielami Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, młodzieżą i nauczycielami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów, a także pracownikami i studentami UMCS.
Ambasador USA z wizytą w Lublinie
Lublin odwiedził Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Podczas jednodniowej wizyty 7 grudnia, spotkał się z władzami Miasta oraz przedstawicielami Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, młodzieżą i nauczycielami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów, a także pracownikami i studentami UMCS.
Oświadczenie Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki ws. mandatu poselskiego
W związku z tym, że Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiła mi informację o złożeniu mandatu poselskiego przez Pana Jerzego Bieleckiego i przysługującym mi pierwszeństwie do mandatu, w dniu 24 listopada 2022 r. złożyłem następujące oświadczenie:
Oświadczenie Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki ws. mandatu poselskiego
W związku z tym, że Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiła mi informację o złożeniu mandatu poselskiego przez Pana Jerzego Bieleckiego i przysługującym mi pierwszeństwie do mandatu, w dniu 24 listopada 2022 r. złożyłem następujące oświadczenie:
Otwarcie Konsulatu Węgier i mianowanie konsula honorowego
Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w uroczystości otwarcia Konsulatu Węgier w województwie lubelskim z siedzibą w Lublinie i mianowania Artura Cezarego Sienkiewicza na konsula honorowego Węgier. W ceremonii, która odbyła się w Trybunale Koronnym w Lublinie uczestniczyła Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier w Polsce.
Otwarcie Konsulatu Węgier i mianowanie konsula honorowego
Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w uroczystości otwarcia Konsulatu Węgier w województwie lubelskim z siedzibą w Lublinie i mianowania Artura Cezarego Sienkiewicza na konsula honorowego Węgier. W ceremonii, która odbyła się w Trybunale Koronnym w Lublinie uczestniczyła Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier w Polsce.
Oficjalne powitanie gen. bryg. Jarosława Mokrzyckiego w LITPOLUKRBRIG
Gen. bryg. Jarosław Mokrzycki, dowódca Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG im. im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, został oficjalnie powitany w Lublinie po nominacji na stopień generała. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Oficjalne powitanie gen. bryg. Jarosława Mokrzyckiego w LITPOLUKRBRIG
Gen. bryg. Jarosław Mokrzycki, dowódca Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG im. im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, został oficjalnie powitany w Lublinie po nominacji na stopień generała. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Ceremonia wręczenia odznaczeń. „Mamy niespłacalny dług wobec Was”
Kombatanci, osoby zasłużone w walce o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, kultywujące pamięć o walce o niepodległość Polski oraz upowszechniające wiedzę o historii walk niepodległościowych i postawy patriotyczne w polskim społeczeństwie, a także popularyzujące wiedzę o tradycjach niepodległościowych, zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medalami "Pro Patria" i "Pro Bono Poloniae" oraz „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945" wręczył w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk w asyście wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.
Ceremonia wręczenia odznaczeń. „Mamy niespłacalny dług wobec Was”
Kombatanci, osoby zasłużone w walce o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, kultywujące pamięć o walce o niepodległość Polski oraz upowszechniające wiedzę o historii walk niepodległościowych i postawy patriotyczne w polskim społeczeństwie, a także popularyzujące wiedzę o tradycjach niepodległościowych, zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Medalami "Pro Patria" i "Pro Bono Poloniae" oraz „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945" wręczył w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk w asyście wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.
POLICJANCI PRZEJĘLI NARKOTYKI O WARTOŚCI CO NAJMNIEJ 5 MLN ZŁOTYCH
Operacyjni z KMP w Lublinie ujawnili magazyn z narkotykami. Zabezpieczyli łącznie 40 kg dopalaczy, 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających, 12,5 kg amfetaminy, 3 kg marihuany. Dodatkowo setki opakowań sterydów i nielegalnych leków oraz broń i amunicja. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na co najmniej 5 milionów złotych. Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
POLICJANCI PRZEJĘLI NARKOTYKI O WARTOŚCI CO NAJMNIEJ 5 MLN ZŁOTYCH
Operacyjni z KMP w Lublinie ujawnili magazyn z narkotykami. Zabezpieczyli łącznie 40 kg dopalaczy, 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających, 12,5 kg amfetaminy, 3 kg marihuany. Dodatkowo setki opakowań sterydów i nielegalnych leków oraz broń i amunicja. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na co najmniej 5 milionów złotych. Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
W Świdniku odsłonięto pomnik „Lalusia” - ostatniego żołnierza II Rzeczypospolitej
Przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych w Świdniku stanął pomnik żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Inicjatorami powstania monumentu byli mieszkańcy Świdnika i członkowie Stowarzyszenia Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Pomysłodawcy chcieli w ten sposób upamiętnić bohatera i wielkiego patriotę, prowadzącego do końca swoich dni działalność konspiracyjną na rzecz wolnej Polski. W ceremonii odsłonięcia i poświęcenia pomnika uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
W Świdniku odsłonięto pomnik „Lalusia” - ostatniego żołnierza II Rzeczypospolitej
Przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych w Świdniku stanął pomnik żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Inicjatorami powstania monumentu byli mieszkańcy Świdnika i członkowie Stowarzyszenia Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Pomysłodawcy chcieli w ten sposób upamiętnić bohatera i wielkiego patriotę, prowadzącego do końca swoich dni działalność konspiracyjną na rzecz wolnej Polski. W ceremonii odsłonięcia i poświęcenia pomnika uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Ostatnie pożegnanie śp. Tomasza Wójtowicza – legendy polskiej siatkówki
W Lublinie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Tomasza Wójtowicza - mistrza świata i mistrza olimpijskiego w siatkówce. Tomasz Wójtowicz odszedł 24 października, po długiej, ciężkiej chorobie. Jego ciało spoczęło na cmentarzu przy ul. Lipowej. Jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy pożegnał wojewoda lubelski Lech Sprawka z małżonką Ewą Dumkiewicz-Sprawką.
Ostatnie pożegnanie śp. Tomasza Wójtowicza – legendy polskiej siatkówki
W Lublinie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Tomasza Wójtowicza - mistrza świata i mistrza olimpijskiego w siatkówce. Tomasz Wójtowicz odszedł 24 października, po długiej, ciężkiej chorobie. Jego ciało spoczęło na cmentarzu przy ul. Lipowej. Jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy pożegnał wojewoda lubelski Lech Sprawka z małżonką Ewą Dumkiewicz-Sprawką.
Jubileusz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Z okazji jubileuszu 25-lecia Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz 15-lecia Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się okolicznościowa gala. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Jubileusz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Z okazji jubileuszu 25-lecia Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz 15-lecia Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się okolicznościowa gala. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zainaugurował nowy rok akademicki
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – najstarsza uczelnia Lublina, jeden z najstarszych uniwersytetów w Polsce oraz rówieśnik odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej – zainaugurował rok akademicki 2022/2023. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zainaugurował nowy rok akademicki
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – najstarsza uczelnia Lublina, jeden z najstarszych uniwersytetów w Polsce oraz rówieśnik odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej – zainaugurował rok akademicki 2022/2023. W uroczystości wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
OMINĄŁ AUTA STOJĄCE PRZED PRZEJAZDEM KOLEJOWYM I ZDERZYŁ SIĘ Z POCIĄGIEM
W miejscowości Skoki w gminie Puławy 53-latek kierujący Fordem ominął samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, wyłamał opuszczoną półzaporę i zderzył się z pociągiem towarowym. Z obrażeniami ciała mężczyzna trafił do szpitala. Był trzeźwy, okazało się natomiast, że nie posiada uprawnień do kierowania. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.
OMINĄŁ AUTA STOJĄCE PRZED PRZEJAZDEM KOLEJOWYM I ZDERZYŁ SIĘ Z POCIĄGIEM
W miejscowości Skoki w gminie Puławy 53-latek kierujący Fordem ominął samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, wyłamał opuszczoną półzaporę i zderzył się z pociągiem towarowym. Z obrażeniami ciała mężczyzna trafił do szpitala. Był trzeźwy, okazało się natomiast, że nie posiada uprawnień do kierowania. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.
Wizyta ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza
Wojewoda lubelski Lech Sprawka gościł w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Ambasadorowi towarzyszył Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Valah.
Wizyta ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza
Wojewoda lubelski Lech Sprawka gościł w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Ambasadorowi towarzyszył Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Valah.
Upamiętnienie żołnierzy II Korpusu Polskiego. Wizyta Anny Marii Anders
Ambasador RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino Anna Maria Anders złożyła wizytę w Lublinie, gdzie upamiętniła żołnierzy II Korpusu Polskiego – związku wydzielonego z Armii Polskiej na Wschodzie, utworzonego 21 lipca 1943 r. rozkazem gen. Władysława Sikorskiego. Ambasador towarzyszył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Upamiętnienie żołnierzy II Korpusu Polskiego. Wizyta Anny Marii Anders
Ambasador RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino Anna Maria Anders złożyła wizytę w Lublinie, gdzie upamiętniła żołnierzy II Korpusu Polskiego – związku wydzielonego z Armii Polskiej na Wschodzie, utworzonego 21 lipca 1943 r. rozkazem gen. Władysława Sikorskiego. Ambasador towarzyszył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Wręczenie aktów nadania obywatelstwa. „Witam Was w polskiej rodzinie”
28 osób pochodzących z Ukrainy, Białorusi, Włoch i Egiptu stało się pełnoprawnymi obywatelami Polski. Z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i wicewojewody Roberta Gmitruczuka odebrali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie akty nadania obywatelstwa polskiego. Otrzymali też egzemplarz Konstytucji RP i biało-czerwoną flagę. Obywatelstwo polskie nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Wręczenie aktów nadania obywatelstwa. „Witam Was w polskiej rodzinie”
28 osób pochodzących z Ukrainy, Białorusi, Włoch i Egiptu stało się pełnoprawnymi obywatelami Polski. Z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i wicewojewody Roberta Gmitruczuka odebrali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie akty nadania obywatelstwa polskiego. Otrzymali też egzemplarz Konstytucji RP i biało-czerwoną flagę. Obywatelstwo polskie nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
List intencyjny o współpracy Lublina z Kiszyniowem
Lublin podpisał list intencyjny o współpracy z Kiszyniowem. Dokument sygnowali Prezydent Krzysztof Żuk oraz Burmistrz stolicy Mołdawii – Ion Ceba. Uroczystość odbyła się dzisiaj (6 października) podczas trwającego w Lublinie Kongresu Współpracy Transgranicznej.
List intencyjny o współpracy Lublina z Kiszyniowem
Lublin podpisał list intencyjny o współpracy z Kiszyniowem. Dokument sygnowali Prezydent Krzysztof Żuk oraz Burmistrz stolicy Mołdawii – Ion Ceba. Uroczystość odbyła się dzisiaj (6 października) podczas trwającego w Lublinie Kongresu Współpracy Transgranicznej.
Fundusze Europejskie to rozwój Lublina
Na placu Łokietka stanęła wystawa fotograficzna przygotowana z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Ekspozycja złożona z 18 plansz prezentuje efekty realizacji ostatnich dwóch największych projektów inwestycyjnych miasta, w tym postępy przy budowie Dworca Metropolitalnego. Wystawa będzie dostępna do 17 października.
Fundusze Europejskie to rozwój Lublina
Na placu Łokietka stanęła wystawa fotograficzna przygotowana z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Ekspozycja złożona z 18 plansz prezentuje efekty realizacji ostatnich dwóch największych projektów inwestycyjnych miasta, w tym postępy przy budowie Dworca Metropolitalnego. Wystawa będzie dostępna do 17 października.
Studenci wracają do Lublina
Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, dziewięć lubelskich uczelni powita w swych progach łącznie ponad 60 tys. studentów. Szkoły wyższe zapewniają bardzo wysoki poziom kształcenia akademickiego, a aktualizowana i coraz bogatsza oferta edukacyjna jest dodatkowym argumentem za podjęciem studiów w naszym mieście.
Studenci wracają do Lublina
Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, dziewięć lubelskich uczelni powita w swych progach łącznie ponad 60 tys. studentów. Szkoły wyższe zapewniają bardzo wysoki poziom kształcenia akademickiego, a aktualizowana i coraz bogatsza oferta edukacyjna jest dodatkowym argumentem za podjęciem studiów w naszym mieście.
Święto 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej – uroczysty capstrzyk
Uroczystym capstrzykiem na Placu Litewskim w Lublinie zostały zainaugurowane obchody święta 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka, który objął święto patronatem honorowym.
Święto 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej – uroczysty capstrzyk
Uroczystym capstrzykiem na Placu Litewskim w Lublinie zostały zainaugurowane obchody święta 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Lech Sprawka, który objął święto patronatem honorowym.
Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie
Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja - formalne przyjęcie w poczet studentów i doktorantów. Uczestników uroczystości zebranych w Centrum Kongresowym Uniwersytetu powitał rektor uczelni prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Wykład inauguracyjny pn.: „Polska a niepraworządne działania niektórych organów Unii Europejskiej" wygłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie
Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja - formalne przyjęcie w poczet studentów i doktorantów. Uczestników uroczystości zebranych w Centrum Kongresowym Uniwersytetu powitał rektor uczelni prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Wykład inauguracyjny pn.: „Polska a niepraworządne działania niektórych organów Unii Europejskiej" wygłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Wraca realizacja „Przedsiębiorczych Dzieciaków” w Łucku
Kontynuowane są przygotowania lubelsko-łuckiej edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. W ostatnich dniach Lublin gościł przedstawicieli władz Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego oraz jego studentki koordynujące realizację projektu w Ukrainie. W czasie kilkudniowego pobytu poznawały one wypracowane w naszym mieście dobre praktyki, odwiedziły placówki oświatowe, uczelnię wyższą, a przy okazji poznały sam Lublin.
Wraca realizacja „Przedsiębiorczych Dzieciaków” w Łucku
Kontynuowane są przygotowania lubelsko-łuckiej edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. W ostatnich dniach Lublin gościł przedstawicieli władz Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego oraz jego studentki koordynujące realizację projektu w Ukrainie. W czasie kilkudniowego pobytu poznawały one wypracowane w naszym mieście dobre praktyki, odwiedziły placówki oświatowe, uczelnię wyższą, a przy okazji poznały sam Lublin.
Pomoc dla Ukrainy. Do hubu wojewódzkiego trafiły artykuły pomocowe
Dzięki współpracy Lubelskiego Urzędu Lubelskiego w Lublinie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców do hubu wojewódzkiego przy ul. Krochmalnej w Lublinie, trafiły artykuły pomocy humanitarnej, które zostaną rozdysponowane do miejsc zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy oraz punktów recepcyjnych na terenie województwa lubelskiego.
Pomoc dla Ukrainy. Do hubu wojewódzkiego trafiły artykuły pomocowe
Dzięki współpracy Lubelskiego Urzędu Lubelskiego w Lublinie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców do hubu wojewódzkiego przy ul. Krochmalnej w Lublinie, trafiły artykuły pomocy humanitarnej, które zostaną rozdysponowane do miejsc zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy oraz punktów recepcyjnych na terenie województwa lubelskiego.
W powiecie ryckim zostały zrealizowane kolejne inwestycje
W powiecie ryckim odbyły się uroczystości otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Moszczance (gmina Ryki) i symbolicznego oddania do użytku drogi gminnej w Korzeniowie (gmina Ułęż). Inwestycje zostały zrealizowane przy udziale środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W imieniu wojewody lubelskiego Lecha Sprawki w wydarzeniach uczestniczył dyrektor Biura Wojewody Paweł Paszko.
W powiecie ryckim zostały zrealizowane kolejne inwestycje
W powiecie ryckim odbyły się uroczystości otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Moszczance (gmina Ryki) i symbolicznego oddania do użytku drogi gminnej w Korzeniowie (gmina Ułęż). Inwestycje zostały zrealizowane przy udziale środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W imieniu wojewody lubelskiego Lecha Sprawki w wydarzeniach uczestniczył dyrektor Biura Wojewody Paweł Paszko.
70. rocznica powstania Polskiego Radia Lublin
Wojewoda lubelski Lech Sprawka wziął udział w uroczystym spotkaniu zespołu pracowników oraz przyjaciół Radia Lublin, będącym częścią uroczystości jubileuszowych związanych z 70. rocznicą powstania rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie.
70. rocznica powstania Polskiego Radia Lublin
Wojewoda lubelski Lech Sprawka wziął udział w uroczystym spotkaniu zespołu pracowników oraz przyjaciół Radia Lublin, będącym częścią uroczystości jubileuszowych związanych z 70. rocznicą powstania rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie.
Plon, niesiemy plon. Dożynki Wojewódzkie 2022 w Radawcu
Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się na placu lotniska w Radawcu Dużym pod Lublinem. Święto plonów zgromadziło nie tylko rolników z Lubelszczyzny. W uroczystości uczestniczyło również liczne grono zaproszonych gości, w tym m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, a także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz przedstawiciele samorządów.
Plon, niesiemy plon. Dożynki Wojewódzkie 2022 w Radawcu
Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się na placu lotniska w Radawcu Dużym pod Lublinem. Święto plonów zgromadziło nie tylko rolników z Lubelszczyzny. W uroczystości uczestniczyło również liczne grono zaproszonych gości, w tym m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, a także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz przedstawiciele samorządów.
Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego 2022/2023 w Puławach
W Zespole Szkół nr. 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego w roku szkolnym 2022/2023.
Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego 2022/2023 w Puławach
W Zespole Szkół nr. 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego w roku szkolnym 2022/2023.
W Ostrowie Lubelskim odbyły się dożynki gminno-parafialne
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odpustową na terenie Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której korowód dożynkowy przeszedł na teren Placu Miejskiego, gdzie odbyła się główna część dożynek. Podczas święta plonów odbył się ceremoniał przekazania i dzielenia chleba oraz prezentacja wieńców.
W Ostrowie Lubelskim odbyły się dożynki gminno-parafialne
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odpustową na terenie Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której korowód dożynkowy przeszedł na teren Placu Miejskiego, gdzie odbyła się główna część dożynek. Podczas święta plonów odbył się ceremoniał przekazania i dzielenia chleba oraz prezentacja wieńców.
