Znajdź swoje miasto lub gminę:
|
|
Wojewoda Mazowiecki spotkał się z przedstawicielami UNHCR
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski spotkał się z przedstawicielami Biura Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (Office of the United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR). Podczas spotkania zostały przedstawione działania UNHCR i ich partnerów na rzecz uchodźców we współpracy z innymi instytucjami na terenie województwa mazowieckiego.
Wojewoda Mazowiecki spotkał się z przedstawicielami UNHCR
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski spotkał się z przedstawicielami Biura Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (Office of the United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR). Podczas spotkania zostały przedstawione działania UNHCR i ich partnerów na rzecz uchodźców we współpracy z innymi instytucjami na terenie województwa mazowieckiego.
Gmina Jastrzębia: Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek w imieniu Prezydenta RP, wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 30 stycznia 2024 r. w Urzędzie Gminy w Jastrzębi.
Gmina Jastrzębia: Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek w imieniu Prezydenta RP, wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 30 stycznia 2024 r. w Urzędzie Gminy w Jastrzębi.
80. rocznica akcji bojowej „Kutschera"
W czwartek, 1 lutego br., w związku z 80. rocznicą przeprowadzenia akcji bojowej „Kutschera”, w Alejach Ujazdowskich w Warszawie odbyła się uroczystość patriotyczna, w której uczestniczyli: Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik, parlamentarzyści i kombatanci.
80. rocznica akcji bojowej „Kutschera"
W czwartek, 1 lutego br., w związku z 80. rocznicą przeprowadzenia akcji bojowej „Kutschera”, w Alejach Ujazdowskich w Warszawie odbyła się uroczystość patriotyczna, w której uczestniczyli: Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik, parlamentarzyści i kombatanci.
PIES PRZEWODNIK SPEŁNIENIEM MARZEŃ CHOREGO CHŁOPCA. MIKOŁAJ I JEGO MAMA DZIĘKUJĄ POLICJANTOM
14-letni Mikołaj z Płocka zmaga się z przewlekłą chorobą, w wyniku której stracił wzrok. Jego tata, płocki policjant, przegrał walkę z ciężką chorobą. Marzeniem chłopca i jego mamy był pies przewodnik. Policjanci natychmiast przyszli z pomocą.
PIES PRZEWODNIK SPEŁNIENIEM MARZEŃ CHOREGO CHŁOPCA. MIKOŁAJ I JEGO MAMA DZIĘKUJĄ POLICJANTOM
14-letni Mikołaj z Płocka zmaga się z przewlekłą chorobą, w wyniku której stracił wzrok. Jego tata, płocki policjant, przegrał walkę z ciężką chorobą. Marzeniem chłopca i jego mamy był pies przewodnik. Policjanci natychmiast przyszli z pomocą.
Wezbranie na Bugu – aktualna sytuacja
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski oraz Wiesław Leśniakiewicz, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez Starostę Wyszkowskiego z udziałem przedstawicieli służb i samorządów
Wezbranie na Bugu – aktualna sytuacja
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski oraz Wiesław Leśniakiewicz, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez Starostę Wyszkowskiego z udziałem przedstawicieli służb i samorządów
UDERZENIE W ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ WYŁUDZAJĄCĄ PIENIĄDZE „NA POLICJANTA”
Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów przeprowadzili uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w oszustwach metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Tym razem na celowniku znalazło się 8 osób, które zostały zatrzymane. Według śledczych, w grupie najprawdopodobniej pełnili oni role „odbieraków”, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat mogli odebrać od pokrzywdzonych pieniądze oraz biżuterię, o łącznej wartości ponad miliona złotych.
UDERZENIE W ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ WYŁUDZAJĄCĄ PIENIĄDZE „NA POLICJANTA”
Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów przeprowadzili uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w oszustwach metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Tym razem na celowniku znalazło się 8 osób, które zostały zatrzymane. Według śledczych, w grupie najprawdopodobniej pełnili oni role „odbieraków”, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat mogli odebrać od pokrzywdzonych pieniądze oraz biżuterię, o łącznej wartości ponad miliona złotych.
WYSTĘP ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ POLICJI PODCZAS 32. FINAŁU WOŚP
Któż z nas nie zna charakterystycznego motywu dźwiękowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Prezentujemy specjalną adaptację tego motywu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która gra razem z WOŚP.
WYSTĘP ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ POLICJI PODCZAS 32. FINAŁU WOŚP
Któż z nas nie zna charakterystycznego motywu dźwiękowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Prezentujemy specjalną adaptację tego motywu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która gra razem z WOŚP.
Unijny akcent na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
20 lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska wraz z 9 innymi państwami stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Mając w pamięci to wydarzenie, na tegoroczną aukcję WOŚP z rąk Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady m.st. Warszawy, trafiła grafika przedstawiająca rozpoznawalny napis SOLIDARNOŚĆ z flagą UE.
Unijny akcent na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
20 lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska wraz z 9 innymi państwami stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Mając w pamięci to wydarzenie, na tegoroczną aukcję WOŚP z rąk Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady m.st. Warszawy, trafiła grafika przedstawiająca rozpoznawalny napis SOLIDARNOŚĆ z flagą UE.
Warszawa też zagrała z Orkiestrą
Pomimo niesprzyjającej pogody warszawianki i warszawiacy udowodnili, że mają wielkie i gorące serca. Po raz kolejny w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uśmiechnięci ludzie i panowała pozytywna atmosfera. Wśród kwestujących można było spotkać także prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którego skarbonka zapełniła się w błyskawicznym tempie
Warszawa też zagrała z Orkiestrą
Pomimo niesprzyjającej pogody warszawianki i warszawiacy udowodnili, że mają wielkie i gorące serca. Po raz kolejny w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uśmiechnięci ludzie i panowała pozytywna atmosfera. Wśród kwestujących można było spotkać także prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którego skarbonka zapełniła się w błyskawicznym tempie
Warszawski Ratusz gra z WOŚP
Spacer po zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, wyjątkowy zegarek, a może głośnik z kultowej Sali Kongresowej? Wszystkie te przeżycia i przedmioty przekazane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców, Renatę Kaznowską i Tomasza Bratka, można wylicytować na aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Warszawski Ratusz gra z WOŚP
Spacer po zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, wyjątkowy zegarek, a może głośnik z kultowej Sali Kongresowej? Wszystkie te przeżycia i przedmioty przekazane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców, Renatę Kaznowską i Tomasza Bratka, można wylicytować na aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11 nowych miast w województwie mazowieckim
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wziął udział w uroczystości, podczas której wręczone zostały akty nadania statusu praw miejskich włodarzom nowych mazowieckich miast. Od 1 stycznia 2024 r. na mapie Polski pojawiło się 34 nowych miast, w tym 11 w województwie mazowieckim. W uroczystości wzięli udział burmistrzowie nowych miast oraz ich zastępcy, skarbnicy oraz sekretarze, a także przewodniczący oraz przedstawiciele Rad Gmin.
11 nowych miast w województwie mazowieckim
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wziął udział w uroczystości, podczas której wręczone zostały akty nadania statusu praw miejskich włodarzom nowych mazowieckich miast. Od 1 stycznia 2024 r. na mapie Polski pojawiło się 34 nowych miast, w tym 11 w województwie mazowieckim. W uroczystości wzięli udział burmistrzowie nowych miast oraz ich zastępcy, skarbnicy oraz sekretarze, a także przewodniczący oraz przedstawiciele Rad Gmin.
Miasto biznesowo atrakcyjne
Atrakcyjna dla biznesu, zagranicznych inwestorów i talentów. Wchodząca rozważnie w partnerstwo publiczno-prywatne. Innowacyjna, wspierająca startupy i „początkujących” przedsiębiorców. Taka była gospodarcza Warszawa w 2023 roku.
Miasto biznesowo atrakcyjne
Atrakcyjna dla biznesu, zagranicznych inwestorów i talentów. Wchodząca rozważnie w partnerstwo publiczno-prywatne. Innowacyjna, wspierająca startupy i „początkujących” przedsiębiorców. Taka była gospodarcza Warszawa w 2023 roku.
W Warszawie żyje się coraz lepiej. Stolica w europejskiej czołówce
Komisja Europejska opublikowała raport jakości życia w miastach Europy. W raporcie wysokie noty uzyskała Warszawa. Stolica doceniania jest za rynek pracy, rozwój transportu publicznego oraz poprawę ogólnej jakości życia
W Warszawie żyje się coraz lepiej. Stolica w europejskiej czołówce
Komisja Europejska opublikowała raport jakości życia w miastach Europy. W raporcie wysokie noty uzyskała Warszawa. Stolica doceniania jest za rynek pracy, rozwój transportu publicznego oraz poprawę ogólnej jakości życia
Wojewoda wręczył Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski Pani Danucie Gosek-Przyłubskiej, Pani Dorocie Przyłubskiej i Panu Stefanowi Wojciechowi Niesłuchowskiemu ps. „Stefan”.
Wojewoda wręczył Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski Pani Danucie Gosek-Przyłubskiej, Pani Dorocie Przyłubskiej i Panu Stefanowi Wojciechowi Niesłuchowskiemu ps. „Stefan”.
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE ŚLEDZTWA PROKURATURY OKRĘGOWEJ W WARSZAWIE
W związku z wszczęciem przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Policji i SOP w związku z czynnościami podejmowanymi na polecenie sądu przy zatrzymaniu w Pałacu Prezydenckim panów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego informujemy z całą stanowczością, że wszystkie czynności podjęte w sprawie były zgodne z obowiązującymi przepisami i poszanowaniem godności osób zatrzymywanych.
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE ŚLEDZTWA PROKURATURY OKRĘGOWEJ W WARSZAWIE
W związku z wszczęciem przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Policji i SOP w związku z czynnościami podejmowanymi na polecenie sądu przy zatrzymaniu w Pałacu Prezydenckim panów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego informujemy z całą stanowczością, że wszystkie czynności podjęte w sprawie były zgodne z obowiązującymi przepisami i poszanowaniem godności osób zatrzymywanych.
Warszawa wspiera wolną Białoruś
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się w poniedziałek w warszawskim ratuszu ze Swiatłaną Cichanuską, przywódczynią białoruskiej opozycji.
Warszawa wspiera wolną Białoruś
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się w poniedziałek w warszawskim ratuszu ze Swiatłaną Cichanuską, przywódczynią białoruskiej opozycji.
Jan i Zofia – najpopularniejsze imiona dla dzieci
Najpopularniejszym imieniem żeńskim nadawanym w 2023 roku w Warszawie było imię Zofia. Nadano je 509 dziewczynkom. Natomiast chłopców najczęściej nazywano imieniem Jan, tak było aż w 678 przypadkach.
Jan i Zofia – najpopularniejsze imiona dla dzieci
Najpopularniejszym imieniem żeńskim nadawanym w 2023 roku w Warszawie było imię Zofia. Nadano je 509 dziewczynkom. Natomiast chłopców najczęściej nazywano imieniem Jan, tak było aż w 678 przypadkach.
Warszawa inwestuje w zdrowie
W 2023 roku w ochronie zdrowia w stolicy wiele się działo. Zakończyły się duże inwestycje w miejskich szpitalach, w tym m.in. oddano do użytkowania nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego. Została również zainaugurowana działalność Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, a dzięki miejskiemu programowi in vitro tylko w zeszłym roku przyszło na świat ponad 350 dzieci.
Warszawa inwestuje w zdrowie
W 2023 roku w ochronie zdrowia w stolicy wiele się działo. Zakończyły się duże inwestycje w miejskich szpitalach, w tym m.in. oddano do użytkowania nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego. Została również zainaugurowana działalność Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, a dzięki miejskiemu programowi in vitro tylko w zeszłym roku przyszło na świat ponad 350 dzieci.
Blisko 11 tys. osób skorzystało z punktu paszportowego na Lotnisku Chopina w Warszawie
Punkt paszportowy na Lotnisku Chopina w Warszawie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich podróżnych. Od 20 kwietnia 2023 r. do końca roku wydano dokładnie 10 874 paszporty tymczasowe. Najwięcej paszportów wydano w okresie wakacyjnym – w lipcu 1894 dokumenty, a w sierpniu 1846. Z kolei po świętach, wydawano przez trzy kolejne dni ponad 100 dokumentów dziennie. Rekordowy pod względem liczby wydanych paszportów był 14 sierpnia 2023 r., kiedy wydano 125 paszportów tymczasowych.
Blisko 11 tys. osób skorzystało z punktu paszportowego na Lotnisku Chopina w Warszawie
Punkt paszportowy na Lotnisku Chopina w Warszawie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich podróżnych. Od 20 kwietnia 2023 r. do końca roku wydano dokładnie 10 874 paszporty tymczasowe. Najwięcej paszportów wydano w okresie wakacyjnym – w lipcu 1894 dokumenty, a w sierpniu 1846. Z kolei po świętach, wydawano przez trzy kolejne dni ponad 100 dokumentów dziennie. Rekordowy pod względem liczby wydanych paszportów był 14 sierpnia 2023 r., kiedy wydano 125 paszportów tymczasowych.
Orszak Trzech Króli w Warszawie
W samo południe Orszak Trzech Króli wyruszył z Placu Zamkowego i przeszedł Traktem Królewskim na Plac Piłsudskiego.
Orszak Trzech Króli w Warszawie
W samo południe Orszak Trzech Króli wyruszył z Placu Zamkowego i przeszedł Traktem Królewskim na Plac Piłsudskiego.
Ukończono budowę drugiego toru WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego
29 grudnia br. na stacji WKD w Grodzisku Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa w związku z zakończeniem realizacji inwestycji obejmującej rozbudowę linii kolejowej WKD poprzez budowę drugiego toru od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Kandyba oraz Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.
Ukończono budowę drugiego toru WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego
29 grudnia br. na stacji WKD w Grodzisku Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa w związku z zakończeniem realizacji inwestycji obejmującej rozbudowę linii kolejowej WKD poprzez budowę drugiego toru od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Kandyba oraz Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.
Bilans roku Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich
Minął pierwszy rok pracy Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich - Damiana Jaworka. W tym czasie około 3 tysięcy uczniów wzięło udział w spotkaniach i debatach, które odbyły się w ponad 70 szkołach. Rzecznik dba o prawa uczennic i uczniów oraz pomaga rozwiązywać trudne sytuacje. Można do niego napisać lub spotkać się osobiście
Bilans roku Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich
Minął pierwszy rok pracy Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich - Damiana Jaworka. W tym czasie około 3 tysięcy uczniów wzięło udział w spotkaniach i debatach, które odbyły się w ponad 70 szkołach. Rzecznik dba o prawa uczennic i uczniów oraz pomaga rozwiązywać trudne sytuacje. Można do niego napisać lub spotkać się osobiście
Wojewoda Mazowiecki powołał Dyrektora Generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
15 grudnia br. Pani Katarzyna Jędruszczak z rąk Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego otrzymała powołanie na stanowisko Dyrektora Generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpiła Panią Jolantę Kowalik-Gęsiak.
Wojewoda Mazowiecki powołał Dyrektora Generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
15 grudnia br. Pani Katarzyna Jędruszczak z rąk Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego otrzymała powołanie na stanowisko Dyrektora Generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpiła Panią Jolantę Kowalik-Gęsiak.
Wojewoda Mazowiecki wręczył Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości Pani Danucie Żukowskiej. Uroczystość odbyła się 21 grudnia br.
Wojewoda Mazowiecki wręczył Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości Pani Danucie Żukowskiej. Uroczystość odbyła się 21 grudnia br.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Mazowsze
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski odebrał z rąk komendantów Chorągwi Stołecznej i Mazowieckiej ZHP Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei, pokoju i miłości. Uroczystość odbyła się 21 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Mazowsze
Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski odebrał z rąk komendantów Chorągwi Stołecznej i Mazowieckiej ZHP Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei, pokoju i miłości. Uroczystość odbyła się 21 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
Poczuj magię Świąt w Warszawie
Warto spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok w Warszawie! Na tych, którzy zostają w czasie Świąt w stolicy, czeka nie tylko pięknie oświetlony iluminacjami Trakt Królewski, ale również wiele innych atrakcji. Również turyści, którzy odwiedzą w najbliższym czasie Warszawę, znajdą coś dla siebie.
Poczuj magię Świąt w Warszawie
Warto spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok w Warszawie! Na tych, którzy zostają w czasie Świąt w stolicy, czeka nie tylko pięknie oświetlony iluminacjami Trakt Królewski, ale również wiele innych atrakcji. Również turyści, którzy odwiedzą w najbliższym czasie Warszawę, znajdą coś dla siebie.
Wigilia w Domu Powstańców
Już po raz szósty w Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie odbyło się spotkanie wigilijne. Przy stole wspólnie z kombatantami usiedli prezydent Rafał Trzaskowski, przedstawiciele urzędu miasta, służb mundurowych, radni i wolontariusze
Wigilia w Domu Powstańców
Już po raz szósty w Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie odbyło się spotkanie wigilijne. Przy stole wspólnie z kombatantami usiedli prezydent Rafał Trzaskowski, przedstawiciele urzędu miasta, służb mundurowych, radni i wolontariusze
Centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w nowej odsłonie
Przytulne gabinety i komfortowa przestrzeń do rozmów z młodymi pacjentami - tak zmieniło się centrum zdrowia psychicznego, które znajduje się na terenie Szpitala Wolskiego. Pierwsze spotkania ze specjalistami odbędą się jeszcze w grudniu. Warszawa przeznaczyła na inwestycję blisko 7 mln zł.
Centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w nowej odsłonie
Przytulne gabinety i komfortowa przestrzeń do rozmów z młodymi pacjentami - tak zmieniło się centrum zdrowia psychicznego, które znajduje się na terenie Szpitala Wolskiego. Pierwsze spotkania ze specjalistami odbędą się jeszcze w grudniu. Warszawa przeznaczyła na inwestycję blisko 7 mln zł.
POLICJANCI Z CSP W LEGIONOWIE ZE SZLACHETNĄ PACZKĄ
Kadra oraz kursanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Mundurowi zebrali kwotę, która pozwoliła przygotować niespodziankę dla potrzebującej Rodziny - małżeństwa z 5 dzieci z powiatu legionowskiego, w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkie zakupione rzeczy trafiły do Rodziny w miniony „weekend cudów”.
POLICJANCI Z CSP W LEGIONOWIE ZE SZLACHETNĄ PACZKĄ
Kadra oraz kursanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Mundurowi zebrali kwotę, która pozwoliła przygotować niespodziankę dla potrzebującej Rodziny - małżeństwa z 5 dzieci z powiatu legionowskiego, w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkie zakupione rzeczy trafiły do Rodziny w miniony „weekend cudów”.
Mariusz Frankowski nowym Wojewodą Mazowieckim
13 grudnia br. Mariusz Frankowski został powołany przez Premiera RP Donalda Tuska do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Tobiasza Bocheńskiego.
Mariusz Frankowski nowym Wojewodą Mazowieckim
13 grudnia br. Mariusz Frankowski został powołany przez Premiera RP Donalda Tuska do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Tobiasza Bocheńskiego.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Mazowsze
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński odebrał z rąk komendantów Chorągwi Stołecznej i Mazowieckiej ZHP Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei, pokoju i miłości. Uroczystość odbyła się 12 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Mazowsze
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński odebrał z rąk komendantów Chorągwi Stołecznej i Mazowieckiej ZHP Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei, pokoju i miłości. Uroczystość odbyła się 12 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie
Przedświąteczna atmosfera w Warszawie
Na warszawskich ulicach coraz bardziej można poczuć magię świąt. W zeszłym tygodniu włączona została iluminacja świąteczna, a prezydent Rafał Trzaskowski uroczyście włączył światełka na choince na placu Zamkowym. W weekend odbywały się koncerty, spektakle teatralne oraz silent disco. A to dopiero początek świątecznych atrakcji w stolicy.
Przedświąteczna atmosfera w Warszawie
Na warszawskich ulicach coraz bardziej można poczuć magię świąt. W zeszłym tygodniu włączona została iluminacja świąteczna, a prezydent Rafał Trzaskowski uroczyście włączył światełka na choince na placu Zamkowym. W weekend odbywały się koncerty, spektakle teatralne oraz silent disco. A to dopiero początek świątecznych atrakcji w stolicy.
POLICJANCI POMOGLI KOBIECIE W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI, ZAGROŻONEJ WYCHŁODZENIEM
Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie informujące, że na terenie ogródków działkowych może przebywać osoba w kryzysie bezdomności, zagrożona wychłodzeniem. Na miejsce udali się policjanci, którzy w jednym z pustostanów drewnianych odnaleźli zmarzniętą kobietę. Oświadczyła, że spędziła tu całą noc. Przy wsparciu mundurowych, kobieta została umieszczona w hotelu.
POLICJANCI POMOGLI KOBIECIE W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI, ZAGROŻONEJ WYCHŁODZENIEM
Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie informujące, że na terenie ogródków działkowych może przebywać osoba w kryzysie bezdomności, zagrożona wychłodzeniem. Na miejsce udali się policjanci, którzy w jednym z pustostanów drewnianych odnaleźli zmarzniętą kobietę. Oświadczyła, że spędziła tu całą noc. Przy wsparciu mundurowych, kobieta została umieszczona w hotelu.
ZARZUTY DLA 60-LATKA PODEJRZANEGO O PEDOFILIĘ
60-letni mężczyzna odpowie za nakłanianie małoletniej do utrwalania treści pornograficznych z jej udziałem i przesyłania mu nagich zdjęć, jak również doprowadzenia dziewczynki do wykonania innych czynności seksualnych, groźby upublicznienia materiałów pornograficznych oraz przesyłania poszkodowanej filmów ze swoim udziałem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych Komendy Stołecznej Policji. Decyzją sądu już trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.
ZARZUTY DLA 60-LATKA PODEJRZANEGO O PEDOFILIĘ
60-letni mężczyzna odpowie za nakłanianie małoletniej do utrwalania treści pornograficznych z jej udziałem i przesyłania mu nagich zdjęć, jak również doprowadzenia dziewczynki do wykonania innych czynności seksualnych, groźby upublicznienia materiałów pornograficznych oraz przesyłania poszkodowanej filmów ze swoim udziałem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych Komendy Stołecznej Policji. Decyzją sądu już trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.
Warszawa wprowadzi Strefę Czystego Transportu
Radni m.st. Warszawy zdecydowali, że od lipca 2024 r. Śródmieście i fragmenty centralnych dzielnic miasta objęte zostaną Strefą Czystego Transportu. Jej wprowadzenie pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia tlenków azotu. Dlatego do centrum miasta nie będą mogły już wjechać samochody, szczególnie zanieczyszczające powietrze, przede wszystkim stare diesle. Do końca 2027 r. z zasad obowiązujących w SCT zwolnieni będą nie tylko mieszkańcy strefy, ale wszyscy opłacający podatek i zameldowani w stolicy
Warszawa wprowadzi Strefę Czystego Transportu
Radni m.st. Warszawy zdecydowali, że od lipca 2024 r. Śródmieście i fragmenty centralnych dzielnic miasta objęte zostaną Strefą Czystego Transportu. Jej wprowadzenie pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia tlenków azotu. Dlatego do centrum miasta nie będą mogły już wjechać samochody, szczególnie zanieczyszczające powietrze, przede wszystkim stare diesle. Do końca 2027 r. z zasad obowiązujących w SCT zwolnieni będą nie tylko mieszkańcy strefy, ale wszyscy opłacający podatek i zameldowani w stolicy
Rozbłysła warszawska choinka
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z dziećmi w reniferowych czapeczkach o 18.00 w czwartek pociągnęli za wielką wajchę. I na placu Zamkowym rozbłysła warszawska choinka
Rozbłysła warszawska choinka
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z dziećmi w reniferowych czapeczkach o 18.00 w czwartek pociągnęli za wielką wajchę. I na placu Zamkowym rozbłysła warszawska choinka
Warszawskie święto wolontariatu
5. grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W poniedziałek, podczas uroczystej gali, celebrowano święto warszawskich ochotniczek i ochotników. W wydarzeniu wzięli udział wolontariusze i wolontariuszki z całej stolicy.
Warszawskie święto wolontariatu
5. grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W poniedziałek, podczas uroczystej gali, celebrowano święto warszawskich ochotniczek i ochotników. W wydarzeniu wzięli udział wolontariusze i wolontariuszki z całej stolicy.
Wręczono Nagrodę POLIN 2023
Laureatem Nagrody POLIN 2023 został Mariusz Sokołowski – białostocki nauczyciel zaangażowany w przywracanie pamięci o Żydach Wasilkowa i Białegostoku oraz autor publikacji poświęconej nauczaniu o wielokulturowości. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Ewa Paul i Stowarzyszenie Saga Grybów.
Wręczono Nagrodę POLIN 2023
Laureatem Nagrody POLIN 2023 został Mariusz Sokołowski – białostocki nauczyciel zaangażowany w przywracanie pamięci o Żydach Wasilkowa i Białegostoku oraz autor publikacji poświęconej nauczaniu o wielokulturowości. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Ewa Paul i Stowarzyszenie Saga Grybów.
Uroczystość w Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Mławie
Nadanie imienia ks. Stanisława Jurczuka Powiatowemu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnemu w Mławie, poświęcenie samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami to elementy uroczystości, w której wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.
Uroczystość w Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Mławie
Nadanie imienia ks. Stanisława Jurczuka Powiatowemu Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnemu w Mławie, poświęcenie samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami to elementy uroczystości, w której wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.
Gala Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego
Znani są już laureaci IV edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego. Wyróżnienia przyznawane są osobom młodym działającym na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. W piątek wieczorem w Akademii Sztuk Pięknych podczas uroczystej gali nagrody odebrali tegoroczni zwycięzcy.
Gala Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego
Znani są już laureaci IV edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego. Wyróżnienia przyznawane są osobom młodym działającym na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. W piątek wieczorem w Akademii Sztuk Pięknych podczas uroczystej gali nagrody odebrali tegoroczni zwycięzcy.
Warszawa zajęła prestiżowe drugie miejsce w europejskim konkursie iCapital
Komisja Europejska ogłosiła wyniki finału konkursu na Europejską Stolicę Innowacji (iCapital). W tegorocznej rywalizacji Warszawa zajęła drugie miejsce, pokonując kilkadziesiąt miast z całego Starego Kontynentu
Warszawa zajęła prestiżowe drugie miejsce w europejskim konkursie iCapital
Komisja Europejska ogłosiła wyniki finału konkursu na Europejską Stolicę Innowacji (iCapital). W tegorocznej rywalizacji Warszawa zajęła drugie miejsce, pokonując kilkadziesiąt miast z całego Starego Kontynentu
Debata – Polskie miasta w obliczu nowych wyzwań
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński 23 listopada br. wziął udział w debacie – Polskie miasta w obliczu nowych wyzwań, która odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach konferencji naukowej Samorząd terytorialny wobec kryzysu i zagrożenia. Polskie doświadczenia kadencji 2018-2023.
Debata – Polskie miasta w obliczu nowych wyzwań
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński 23 listopada br. wziął udział w debacie – Polskie miasta w obliczu nowych wyzwań, która odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach konferencji naukowej Samorząd terytorialny wobec kryzysu i zagrożenia. Polskie doświadczenia kadencji 2018-2023.
Katarzyna Kasia Warszawianką Roku 2023
Warszawiacy wybrali Warszawiankę Roku 2023. Tegoroczna zwyciężczyni plebiscytu to filozofka i wykładowczyni akademicka – doktor Katarzyna Kasia. Laureatka odebrała statuetkę z rąk prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego podczas uroczystej gali.
Katarzyna Kasia Warszawianką Roku 2023
Warszawiacy wybrali Warszawiankę Roku 2023. Tegoroczna zwyciężczyni plebiscytu to filozofka i wykładowczyni akademicka – doktor Katarzyna Kasia. Laureatka odebrała statuetkę z rąk prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego podczas uroczystej gali.
Nowa szkoła w Kobyłce – podpisanie umowy na budowę
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, 17 listopada br., podpisał z Burmistrzem Miasta Kobyłka Edytą Zbieć umowę na budowę budynku szkoły zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Ceramicznej w Kobyłce. Kwota dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa wynosi 6 mln zł.
Nowa szkoła w Kobyłce – podpisanie umowy na budowę
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, 17 listopada br., podpisał z Burmistrzem Miasta Kobyłka Edytą Zbieć umowę na budowę budynku szkoły zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Ceramicznej w Kobyłce. Kwota dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa wynosi 6 mln zł.
25-lecie Powiatu Radomskiego
W dniach 17-18 listopada br. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, na zaproszenie Starosty Radomskiego Waldemara Trelki oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Murawskiego, wziął udział w obchodach 25-lecia Powiatu Radomskiego.
25-lecie Powiatu Radomskiego
W dniach 17-18 listopada br. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, na zaproszenie Starosty Radomskiego Waldemara Trelki oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Murawskiego, wziął udział w obchodach 25-lecia Powiatu Radomskiego.
Tablica Barbary Wachowicz odsłonięta
Tablicę pamięci niezwykłej warszawianki, Honorowej Obywatelki miasta Barbary Wachowicz odsłonili dzisiaj przedstawiciele władz stolicy. Znajduje się ona na domu, w którym Barbara Wachowicz mieszkała pod koniec życia – przy ul. Zamenhofa
Tablica Barbary Wachowicz odsłonięta
Tablicę pamięci niezwykłej warszawianki, Honorowej Obywatelki miasta Barbary Wachowicz odsłonili dzisiaj przedstawiciele władz stolicy. Znajduje się ona na domu, w którym Barbara Wachowicz mieszkała pod koniec życia – przy ul. Zamenhofa
POZNAWAŁ KOBIETY, ZAMIESZKIWAŁ U NICH, A PÓŹNIEJ JE OKRADAŁ
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania na rachunki bankowe. 34-latek wynosił z mieszkań swoich partnerek wszystko to, co późnej można było szybko sprzedać. Kradł także pieniądze z ich konta. Pokrzywdzone oszacowały swoje straty na ponad 15 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymanemu mężczyźnie, za to, co zrobił, grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
POZNAWAŁ KOBIETY, ZAMIESZKIWAŁ U NICH, A PÓŹNIEJ JE OKRADAŁ
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania na rachunki bankowe. 34-latek wynosił z mieszkań swoich partnerek wszystko to, co późnej można było szybko sprzedać. Kradł także pieniądze z ich konta. Pokrzywdzone oszacowały swoje straty na ponad 15 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zatrzymanemu mężczyźnie, za to, co zrobił, grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Dofinansowanie na realizację nowych inwestycji w Mieście i Gminie Serock
Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski podpisał dwie umowy z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Arturem Krzysztofem Borkowskim na realizację nowych inwestycji na terenie Serocka. Łączna kwota dofinansowań to ponad 4,4 mln zł. W spotkaniu uczestniczyła również Monika Karpińska, Skarbnik Miasta i Gminy Serock oraz Katarzyna Harmata, Dyrektor Wydziału Transportu i Rozwoju Regionalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Dofinansowanie na realizację nowych inwestycji w Mieście i Gminie Serock
Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski podpisał dwie umowy z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Arturem Krzysztofem Borkowskim na realizację nowych inwestycji na terenie Serocka. Łączna kwota dofinansowań to ponad 4,4 mln zł. W spotkaniu uczestniczyła również Monika Karpińska, Skarbnik Miasta i Gminy Serock oraz Katarzyna Harmata, Dyrektor Wydziału Transportu i Rozwoju Regionalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
SKATOWALI I OKRADLI 20-LETNIEGO STUDENTA. POLICJANCI Z MOKOTOWA NAMIERZYLI 3 OPRAWCÓW
Mokotowscy policjanci mimo ograniczonych informacji ustalili i zatrzymali trzech sprawców bestialskiego skatowania 20-letniego studenta. Nastoletni sprawcy wcześniej zabrali mu telefon, zmuszając do wykupienia go. Potem uwięzili w mieszkaniu, torturowali, a następnie uzyskali dostęp do aplikacji bankowej, a za wykradzione pieniądze kupili alkohol i narkotyki. Mężczyzna cudem się oswobodził i uciekł z mieszkania, a po drodze powiadomił patrol policji.
SKATOWALI I OKRADLI 20-LETNIEGO STUDENTA. POLICJANCI Z MOKOTOWA NAMIERZYLI 3 OPRAWCÓW
Mokotowscy policjanci mimo ograniczonych informacji ustalili i zatrzymali trzech sprawców bestialskiego skatowania 20-letniego studenta. Nastoletni sprawcy wcześniej zabrali mu telefon, zmuszając do wykupienia go. Potem uwięzili w mieszkaniu, torturowali, a następnie uzyskali dostęp do aplikacji bankowej, a za wykradzione pieniądze kupili alkohol i narkotyki. Mężczyzna cudem się oswobodził i uciekł z mieszkania, a po drodze powiadomił patrol policji.
Każdy może pomóc osobom doświadczającym bezdomności
Osoby w kryzysie bezdomności mogą przez cały rok liczyć na pomoc Warszawy i organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. W okresie jesienno-zimowym podejmowane są dodatkowe działania, tak by wsparcie dotarło do wszystkich potrzebujących.
Każdy może pomóc osobom doświadczającym bezdomności
Osoby w kryzysie bezdomności mogą przez cały rok liczyć na pomoc Warszawy i organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. W okresie jesienno-zimowym podejmowane są dodatkowe działania, tak by wsparcie dotarło do wszystkich potrzebujących.
Warszawa nagradza młodzież z wiedzą i pasją
115 uczennic i uczniów stołecznych szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia Prezydenta m.st. Warszawy za wybitne osiągnięcia naukowe lub projekty badawcze. Wyróżnienia 16. edycji nagród SAPERE AUSO zostały przyznane młodzieży za wyniki uzyskane w roku szkolnym 2022/2023. Wśród nagrodzonych są laureaci międzynarodowych olimpiad przedmiotowych oraz autorzy aplikacji np. do efektywnej nauki.
Warszawa nagradza młodzież z wiedzą i pasją
115 uczennic i uczniów stołecznych szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia Prezydenta m.st. Warszawy za wybitne osiągnięcia naukowe lub projekty badawcze. Wyróżnienia 16. edycji nagród SAPERE AUSO zostały przyznane młodzieży za wyniki uzyskane w roku szkolnym 2022/2023. Wśród nagrodzonych są laureaci międzynarodowych olimpiad przedmiotowych oraz autorzy aplikacji np. do efektywnej nauki.
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. Kultowa sala stanie się nowoczesna, wielofunkcyjna i dostępna dla wszystkich
Sala Kongresowa – podpisanie umowy na modernizację
Trzy lata potrwa modernizacja Sali Kongresowej. Dziś m.st. Warszawa podpisało umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont słynnego, zabytkowego obiektu. Kultowa sala stanie się nowoczesna, wielofunkcyjna i dostępna dla wszystkich
Warszawa podczas Święta Niepodległości
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył rano wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Alejach Ujazdowskich. Potem 13 tys. biegaczy uczciło święto w Biegu Niepodległości. Czuwamy nad bezpieczeństwem w mieście – powiedział prezydent podczas popołudniowego briefingu w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa
Warszawa podczas Święta Niepodległości
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył rano wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Alejach Ujazdowskich. Potem 13 tys. biegaczy uczciło święto w Biegu Niepodległości. Czuwamy nad bezpieczeństwem w mieście – powiedział prezydent podczas popołudniowego briefingu w Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa
11 listopada – uroczystości i wydarzenia w Warszawie
Stolica Polski będzie miejscem głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na sobotę 11 listopada zaplanowano uroczystą zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Będą także wydarzenia o charakterze kulturalnym i sportowym. Ich organizacja będzie się wiązała z wprowadzeniem zmian w ruchu i parkowaniu.
11 listopada – uroczystości i wydarzenia w Warszawie
Stolica Polski będzie miejscem głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na sobotę 11 listopada zaplanowano uroczystą zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Będą także wydarzenia o charakterze kulturalnym i sportowym. Ich organizacja będzie się wiązała z wprowadzeniem zmian w ruchu i parkowaniu.
